Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 84005 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #60 -: Септември 30, 2015, 11:22:38 pm »
Витцхе, има и няколко книжки с еко/приказна/приключенска тематика, малко младежка литература: City of the Beasts и Kingdom of the Golden Dragon. Не знам дали са превеждани. Афродита беше много приятна за четене.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #61 -: Октомври 01, 2015, 05:50:32 pm »
Витцхе, има и няколко книжки с еко/приказна/приключенска тематика, малко младежка литература: City of the Beasts и Kingdom of the Golden Dragon. Не знам дали са превеждани.

Явно са, защото ги има в читанка :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #63 -: Октомври 06, 2015, 10:41:56 pm »
 :) Точно онзи ден приключих "Понеделник започва в събота" на Стругацки, много е добра, ама чак да забравя да се храня...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #64 -: Октомври 06, 2015, 10:55:31 pm »
Аз споделих. Ако на някой му е трудно да си избере книга за четене.
На мен ми е трудно. Препрочитам книги, които съм чела преди време.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Книжна раздумка
« Отговор #65 -: Октомври 06, 2015, 11:28:40 pm »
На мен ми е трудно. Препрочитам книги, които съм чела преди време.
Ема, чела ли си "Богат, беден"? Питам, защото на мен Шоу след тази книга ми стана фаворит и изчетох всичките му останали романи. Има нещо уникално при него(и не знам защо, ама на мен ми действаше страшно еротично), доста Плутоново/Сатурнов(според моето скромно мнение). Това е единственият автор, чийто книги съм изживявала, а не чела(опс, извинявам се и Кундера също го изживях, но по различен начин).  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #66 -: Октомври 06, 2015, 11:50:00 pm »
Милан Кундера - какво чете? Аз само "Непосилната лекота на битието" съм чела.

"Богат, беден" съм чела много в тийн години.  :57: И "Просяк, крадец" беше по това време, но и за двете книги ми е мътно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Книжна раздумка
« Отговор #67 -: Октомври 07, 2015, 12:01:47 am »
Милан Кундера - какво чете? Аз само "Непосилната лекота на битието" съм чела.

"Богат, беден" съм чела много в тийн години.  :57: И "Просяк, крадец" беше по това време, но и за двете книги ми е мътно.
Е, то Кундера е основно "Непосилната лекота..", другите неща не са толкова силни. Прочети пак 'Богат, беден', мисля, че ще преоткриеш доста неща. "Просяк, крадец" е доста по-слаба откъм въздействие(но пък си е задължителна след "Богат, беден"). Другата хубава е "Хляб по водите"- тя е по-философски насочена, много те замисля. Абе, всичко, писано от Шоу - обожавам го, просто за мен това е Авторът! Оох няма да навлизам в книжните теми, че се надъхвам и свършвам с един безкраен списък от "препоръчани книги"  :012: Сега съм на "Аквариум"(започнала съм я) - но ще трябва да я прочета, след като приключа с ПР литературата, изпитите и курсовата работа. Списъкът е безкраен, а времето не стига  :(
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #68 -: Октомври 07, 2015, 12:19:31 am »
Аз нямам списък с желани книги. С времето започнах да отсявам много литературата, която чета. Трябва нещо много силно да ме затрогне, привлече. Звуча пенсионерски, но с годините и мой собствен опит...ами трудно е. Все по-трудно. След определени книги и филми ти е много трудно да се въвлечеш някъде.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #69 -: Октомври 07, 2015, 12:20:45 am »
За Кундера така и подозирах, на усет реших, че няма какво повече да видя от този автор след "Непосилната лекота на битието".
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #70 -: Октомври 07, 2015, 03:24:06 pm »
Почвам да чета "Колко е хубаво да не работиш" на Зелински  :012: Може пък да ми даде някакви насоки, знам ли  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #71 -: Октомври 07, 2015, 03:38:47 pm »
Почвам да чета "Колко е хубаво да не работиш" на Зелински  :012: Може пък да ми даде някакви насоки, знам ли  :)

И аз вече бях забравила какво е да не работиш и дори какво е да работиш само на една работа. Сега се опитват да ми внушат, че безработицата има и своите предимства, ама аз още ритам срещу статуквото.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #72 -: Октомври 07, 2015, 03:46:37 pm »
Аз като тегля чертата определено да не работиш е страхотно- не хабиш нерви, не се ядосваш с незначителни неща, като ти е зле ще си легнеш, няма да слушаш за децата на колежките си  ;D Но пък и финансовата независимост, която дава ти дава работата също не е зле. Може би, защото съм Водолей, но това да работя от 8 до 5 направо ме убива. Но в книгата са описани начини да си разнообразиш безработния период  :012: Авторът на 29 години е решил да напусне скапаната система и го поздравявам за това. Да живее свободата!  :72:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #73 -: Октомври 07, 2015, 10:00:35 pm »
Днес за пръв (втори? сякаш нямам спомен от него) път ми попадна Фредерик Бегбеде. Хареса ми.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2015, 12:58:33 pm »
На който му е книжно днес и му се харчат пари за книги "Сиела" прави 50% отстъпка за целия ден. "Хермес" са скромнички само 20%-скръндзи  :012: Мисля, че "Ера" също са направили отстъпка.
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 01:07:25 pm от trendy »