Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85117 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #90 -: Февруари 04, 2016, 11:52:53 pm »
С малко закъснение да отбележа — The Mountain Shadow е добра, но не чак колкото Shantaram. Същото важи и за Батман Аполо на Пелевин — хубава е, интересна е, има го типичният стил, но не е на нивото на Generation П, на която се явява своеобразно продължение.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #91 -: Февруари 04, 2016, 11:57:45 pm »
"Книгата, която разби сърцето ми на хиляди парчета и след това го излекува.
Книгата, която преосмисли живота ми и ме накара да осъзная, че никога не трябва да се задоволяваш с по-малко, отколкото заслужаваш.
Книгата, която дава смисъл на любовта, приятелството, мечтите, пътешествията, живота.
Книгата, която те учи да обичаш не само другите, но и себе си."


https://youtu.be/H4pEn72mPeM?t=16s



Онлайн - http://www.rulit.me/books/az-predi-teb-read-296547-1.html

Романтика, чела ли си я? Аз бях заинтригувана от червените одежди и надпис. Но много й се чудя и чакам отзиви от разумни хора, на които да се доверя дали си струва да отделя от времето си.  :012: Аз съм книжен търтей.  :012: Започвам да жужа след мнение на проверени информатори.  :85:

Едит: На този трейлър има много шарени обувки в зеленичко. Харесва ми. Ще се чете и ще се гледа! Едни обувки са достатъчни да ме заинтригуват повече.  :012: :08:
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 12:00:41 am от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Книжна раздумка
« Отговор #92 -: Февруари 05, 2016, 12:19:39 am »
Еmma, четох я още като излезе, преди 3г. Разтърсваща е, пасна ми добре на Венерата в 12-ти дом и темата за невъзможната любов. Мисля, че ще ти хареса :) От познатите, които са я чели няма някой, който да е останал разочарован от книгата.

Филмът ще е по кината през юни и горе-долу тогава се очаква продължението на книгата - "Аз след теб".

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #93 -: Февруари 05, 2016, 12:23:18 am »
Невъзможна любов - найс.  :012: Съгласна.  :08: Моята драматична Венера одобрява.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #94 -: Февруари 11, 2016, 07:01:08 pm »
В момента чета "Квартеронката" на Майн Рид. Харесва ми как е описана Луизиана и Юга в книгата. И най-важното- разбрах какво означава квартеронка  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #95 -: Февруари 11, 2016, 08:52:51 pm »
Вчера се оказа, че някога съм си купил "Дона Флор и нейните двама съпрузи", зафичил съм я в едно купче и съм я забравил съвсем. Голям пропуск, страхотна книга!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Книжна раздумка
« Отговор #96 -: Февруари 11, 2016, 09:04:01 pm »
На мен пък непрекъснато ми попадаше пред погледа "Атлас изправи рамене", та накрая реших да я прочета. Преди да започна мислех, че ще е доста суха, но лесно се чете и е доста добра, ама още не съм стигнала до интересното  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Книжна раздумка
« Отговор #97 -: Февруари 11, 2016, 09:05:11 pm »
В момента чета "Квартеронката" на Майн Рид. Харесва ми как е описана Луизиана и Юга в книгата. И най-важното- разбрах какво означава квартеронка  :012:
Ихаа, четох я през пубертета, както и другите му книги и тези на Карл Майн  :13:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #98 -: Февруари 12, 2016, 10:34:19 am »
Ихаа, четох я през пубертета, както и другите му книги и тези на Карл Майн  :13:

И аз тези съм ги чела още в 6-7ми клас :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #99 -: Февруари 12, 2016, 10:41:12 am »
Че те старите книги са по-хубави. Бях си взела от библиотеката "Страници от Рая" на Гизгинджиев, ами супер абстрактна ми се стори, някак си не можах да вникна в нея и я зарязах. Българските автори трудно ме грабват. Като си свърша "Квартеронката", почвам "12 мита  в българската история" на Божидар Димитров.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #100 -: Февруари 12, 2016, 10:48:29 am »
И аз чета доста съвременни автори, но досега не съм попаднала на някой, който да пише като класиците. Помня като четох разни френски съвременни автори като Амели Нотомб и след това започнах "Любов по време на холера"....все едно дишаш чист въздух след смога :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Книжна раздумка
« Отговор #101 -: Февруари 12, 2016, 11:02:08 am »
Помня като четох разни френски съвременни автори като Амели Нотомб и след това започнах "Любов по време на холера"....все едно дишаш чист въздух след смога :)

Те французите са малко извратени, последно някой ми пробута Ромен Гари, бил брилянтен, ама паралелно с него трябва да взимаш и антидепресанти :D

"Любов по време на холера" ми е една от любимите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #102 -: Февруари 12, 2016, 11:11:44 am »
Права си за французите  - като почнеш от Ги дьо Мопасан и стигнеш до съвременните.  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Книжна раздумка
« Отговор #103 -: Февруари 12, 2016, 11:18:12 am »
Права си за французите  - като почнеш от Ги дьо Мопасан и стигнеш до съвременните.  :)

В произведенията им така изливат всичките си емоционалните травми, че може да се гътнеш доброволно докато ги четеш. Почти всичко френско, което съм чела, с малки изключения, като "Граф Монте Кристо'' например е изключително черно и потискащо, което е странно, защото като нация не са такива депресари и песимисти.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Книжна раздумка
« Отговор #104 -: Февруари 12, 2016, 11:28:16 am »
И някак си избиват и сексуалните смущения...аз затова обичам американската литература, там не можеш да хванеш и намек за сексуални фрустрации у автора :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.