Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85132 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Книжна раздумка
« Отговор #195 -: Декември 13, 2016, 12:33:07 pm »
Ха, че аз не видях нова тема като си писах мнението  ::) Отивам там, мерси Емче :)

Не ти трябва, там кръв се лее и плюнка пръска

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #196 -: Декември 14, 2016, 12:26:09 pm »
Не умея да бъда придворна дама. Щото съм кралица.  :043:

Стар, аз обрах всички овации по пълнолуние, за теб не останаха. Титлата на Зла Кралица ми се полага по право!  :012: :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #197 -: Декември 14, 2016, 12:55:13 pm »
Все още не съм видяла ликовете ви да присъстват сред тези на кралските династии. :P простете, закачка.  :08: желая ви хубавини. :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #198 -: Декември 14, 2016, 01:23:42 pm »
Нямаме и такива амбиции. В тоя живот си отработвам аристократичната карма със служене и помощ на обикновени хора. Без да съм някому подлога, за друго служене говорим.  ;)

Това не е майтап, между другото, вижда във ведическите ми карти. Онези, за които субективните външни проекции и оценки изобщо не важат. Лагна в съвпад със Слънце в Лъв в Д12, Слънце в Магха /влияние на Регулус/. Като следствие – всички бенефици в лоши домове в Д1, малефици в кендри и трикони.

И благородникът от минал живот трябва да опита вкуса на боб чорба с чесън.  :72:
« Последна редакция: Декември 14, 2016, 01:29:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #199 -: Декември 17, 2016, 02:28:15 am »
Да споделя и аз за книжката "Стопанката на Господ" - завладя ме, снощи я започнах, днес вече е преполовена. Много леко се чете  :)

Бих препоръчала и "Извезани души" на Меги Гювенал, "Пътят на душите" и "Следите на душите" на Майкъл Нютон
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #200 -: Декември 17, 2016, 08:29:30 am »
"Пътят на душите" и "Следите на душите" на Майкъл Нютон

споделям афинитета ти към тези две  :08:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #201 -: Декември 17, 2016, 08:51:01 am »
Мили дами, не е нужно по пълнолудие или в месечен цикъл да се хапете като разгонени за  абсурдни неща....
животът е кратък,обичайте се,ако не можете поне уважавайте чуждото мнение ,защо си причинявате това,не на другите ,а на самите себе си
и аз Ви обичам  :58:
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 08:52:51 am от strelicka »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #202 -: Декември 17, 2016, 09:23:36 am »
Да споделя и аз за книжката "Стопанката на Господ" - завладя ме, снощи я започнах, днес вече е преполовена. Много леко се чете  :)

Бих препоръчала и "Извезани души" на Меги Гювенал, "Пътят на душите" и "Следите на душите" на Майкъл Нютон


Алена, била съм предубедена. Мислех, че няма да ти хареса. Прощавай.  :08:
Но погледнах картата ти. За да установя, че според записаното от мен, родена си 1875г.  :57: :85: Турила съм ти някоя друга годинка повече. Къде стотина.  :012: :012: :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #203 -: Декември 17, 2016, 01:38:17 pm »
Стреличка, книгите сами ме намериха, когато ни е дошло времето да се срещнем. Толкова много въпроси намериха своя отговор  :-* Бих нарекла срещата си с тях повратна точка - имала съм няколко такива през живота. Така ми беше подействала "диагностика на кармата" преди много, много години. Ако я чета сега, обаче - едва ли  ::)

Ако можеш да препоръчаш и други в тази насока - на драго сърце бих ги потърсила.  :58: Преди пак много години, може би съм била ученичка - бях чела "Лечители през времето", но няма тази дълбочина, по-повърхностна е.



Отдавна искам да попитам астрологично къде намирате книгите в картата - по Меркурий ли?



Еми :engel016: :29: преди време имах един случай, въвеждам данните в астрото и не съм задала година, съответно гледам картта на човек роден в тези дата и час, място, но 0г  :012: Как не ми е направило впечатление къде са тежкарите и т.н. Толкова бях фокусирана на други неща :) След това много внимавам и по позицията на бавните планети бързо хващам, ако има грешка  :012:

Абе, за 140 годишна  добре са ми и акъла и фейса  :012: :D :08: :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #204 -: Декември 17, 2016, 01:45:30 pm »
Отдавна искам да попитам астрологично къде намирате книгите в картата - по Меркурий ли?

По Меркурий/Юпитер, ако са за обогатяване на светогледа, с по-философски уклон. Но книгопечатането също така се свързва с Меркурий/Сатурн, тук се отнасят разни практически помагала, справочници, специализирани и научни издания. По Меркурий/Венера - любовни романи, поезия, романтична проза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #205 -: Декември 17, 2016, 02:58:01 pm »
Аз имам знаков съвпад на Меркурий и Венера в овен и не съм прочела нито един любовен роман, само някои книги с еротични, сексуални техники. Всъщност през ранния пубер бяха модерни "Птиците умират сами" и" Отнесени от вихъра"-четох ги и с туй си останах ;D   Все пак Венера ми е в по-точен градусов съвпад  с Марс в овен и съм чела индиански книжки  ;D Но по Сатурн-Меркурий полутригон гледам да се обогатявам с различни наръчници и самоучители за да не умра много проста  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #206 -: Декември 17, 2016, 03:12:03 pm »
Благодаря, Лили  :38: Вероятно при мен е от Меркурий в Козирог. Много рано започнах да чета и много четях - в началото приключенска литература, после фантастика и т.н. според възрастта. Докато със сестра ми не беше така - нали на равно сме расли и отглеждани. Преболедувах една книжна "болест" - bookaholic или bookaddicted  :017: Имаше едни руски книжарници навремето с много различна литература там. Потъвах, много ... а в студентските си години - буквално карах на вафли и солети - всичко отиваше за книги. Най-тежките ми кризи са били, когато Меркурий по прогресии с обръща на К12. Но и това премина  ;D През времето на обратно движение по прогресии се отдалечих от книгите. Поеха ме други течения. В последните години (предстои Меркурий по прогресии да тръгне напред) - лека полека започнах да се връщам към книгите - влизам в книжарница, избирам си нещо и чета, когато мога - най-често, ако съм в болничен покрай някоя операция или в подобен сляп момент, в който имам малко повече време. Напоследък все повече намирам време и разни книги по неведоми пътища стигат до мен. Странно ми е, но книгите, които много са ме докосвали - сякаш изпадат случайно отнякъде, не съм ги търсила целенасочено :) Или книга купена някога - ми влиза на ред за четене в момент, в който ми дава много повече, отколкото ако я бях чела по-рано. Няма случайности, няма  :)

При мен Меркурий е на К11 - много обичам да споделям книги с приятели - почти всичко, което купувам после се изрежда в много други ръце. Някои не се връщат при мен. Най-задържаната книга е Da capo /Започни отначало/ на Александрина Пендачанска. И всеки път, като не се връщаше при мен я купувах пак и пак я давах. Сега не съм сигурна дали я имам ::)

Отн. Меркурий в Козирог - винаги съм имала голяма слабост към и практически помагала, справочници, специализирани и научни издания. Връх на Тао е с Юпитер и Плутон - явно от там са идвали кризите и потъването, влизането в крайности, маниащини. То си беше ненормално моето.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #207 -: Декември 17, 2016, 03:14:56 pm »
При мен как са наредени, сега гледам отсрещния рафт  ;D: Отнесени от вихъра, Граф Монте Кристо, Любовна машина /модерен роман със сексуален привкус/, няколко от руската класика, Птиците умират сами, два тома Декамерон на Бокачо, приключенски романи, Фараон Ехнатон, Атинянката Таис, Корпус Херметикум и Шримад Бхагаватам.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Книжна раздумка
« Отговор #208 -: Декември 17, 2016, 03:20:16 pm »
По Венера може да е само някаква "поезия" тип тези масово захласващите карибиани и прочее евтин чиклит.
//после ще си допълня по темата, че пиша от телефон;

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #209 -: Декември 17, 2016, 03:22:49 pm »
Аз имам Последното танго в Париж  с розова опаковка издаден в поредица розови любовни романи-голям смях, особено, като я опъна с мандраджийско масло отзад  :D