Автор Тема: Може ли да има категорични указания за безбрачие?  (Прочетена 24357 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #45 -: Ноември 19, 2014, 01:15:44 pm »
Ако трициплитните управители на венера:
 - нямат връзка помежду си
 - имат, но са изгорени, в падение/заточение, в падащи знаци, с лоши аспекти помежду си
бракът е много малко вероятен

първата карта
управители: меркурий, сатурн, юпитер

втората карта
управители: марс, венера, луна - хубави секстили, но луна и марс заточени, 2-ри и 6-ти домове, венера с възел
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 01:25:35 pm от Papy »

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #46 -: Ноември 19, 2014, 02:26:41 pm »
Венера, по мое мнение ще имаш много възможности за брак. Имай предвид обаче, че твърдите аспекти са по-силни и надделяват. Но има и друго-за брак в астрологията се приема и съвместно съжителство, което е преминало над определен период от време и не е задължително да бъде заверено с подпис. Така че ако си съжителствала и с други мъже освен законния ти съпруг част от потенциала, който ти е бил заложен е реализиран и без да е налице реален брак. И дано часа на раждане да ти е верен, че тия нулеви градуси винаги са ми крайно съмнителни...
Благодаря,че се включи Дрийм,но тези неща,които си написала са ми пределно ясни,че твърдите аспекти са най-силни!Идеята ми беше за правилото на Ръшман,него искам да разгадая...При положение,че твърдите са вече "реализирани",какво следва?и трябва ли след тях да отчитам-следващите,мажорни/хармонични?и всяка планета ,с която Слънцето образува аспект-сама по себе си ли действа,или ако са в съвпад няколко планети-ще действат ЗАЕДНО в определен момент...Ето това ме интересува...

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #47 -: Ноември 19, 2014, 03:09:12 pm »
Според мен тази жена не е имала брак-мундаден управител на 12-ти е 7-ми, Сатурн е управител на 7-ми и в падащ дом на всичкото отгоре, а пък и Слънцето е забито в 12-ти...  Мисля че предпочита самотата.

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #48 -: Ноември 19, 2014, 03:16:46 pm »
Благодаря,че се включи Дрийм,но тези неща,които си написала са ми пределно ясни,че твърдите аспекти са най-силни!Идеята ми беше за правилото на Ръшман,него искам да разгадая...При положение,че твърдите са вече "реализирани",какво следва?и трябва ли след тях да отчитам-следващите,мажорни/хармонични?и всяка планета ,с която Слънцето образува аспект-сама по себе си ли действа,или ако са в съвпад няколко планети-ще действат ЗАЕДНО в определен момент...Ето това ме интересува...

аз направих едно проучване на тази теза, представена от Рашмън - резултатът не е достатъчен, за да се приеме като насока, поне при картите, с които аз разполагам - визирам характеристиките на на съпруга съгласно планетата, с която Слънцето/Луната прави аспект. И го зарязах. А и другото - как се познава дали възможността по тази теория ще се осъществи? При Рашмън явно работи, но при мен не - имам си аспекти, имаше и възможности, но те не се осъществиха. От какво зависи? Не намерих отговор. А може би не съм работила правилно ....

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #49 -: Ноември 19, 2014, 03:19:24 pm »
Момичета, тази теория с анаретното Слънце - това означава, че всички жени, родени по това време не са омъжени? И как по-точно се е случвало това преди 50-100-150-200 години? Искаш, не искаш - омъжват те. Не може това да е белег за безбрачие.

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #50 -: Ноември 19, 2014, 03:23:46 pm »
Хепи,проверяваме догмите за брак и безбрачие.

е да де - нали някъде бяха писали, че анаретно Слънце било белег и поне допринася за безбрачие. Е това горе беше моето разсъждение по това изказване.

можеш да видиш и моята карта - брак нямам, няма и да имам :) (освен ако не е по някакви административно-осигурителни причини :) )

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #51 -: Ноември 19, 2014, 03:25:11 pm »
Слънцето не е анаретно. Мисля, че анаретни се водят само планетите на 29 градуса в някой знак. Ако на някоя планета не и предстоят мажорни аспекти до напускане на знака се води неоперативна. По картата още мундаден У7 в 12- ти дом. Общо взето силна взаимовръзка между 7- ми и 12-ти дом.  Възможно е често да си пада по недостъпни мъже-женени, обвързани или такива, които не споделят чувствата и.
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 03:31:47 pm от Just_a_Dream »

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #52 -: Ноември 19, 2014, 03:34:05 pm »
Забравих какво пише в твоята карта.
В моята не знам дали са написани няколкото ми отказа на предложения за брак,но съм ЗА узаконените отношения с достоен мъж.Живеенето на семейни начала за мен е символ на комплексарщина,неувереност в себе си и партньора,нежелание на поемане на 100% отговорност в това съдружие,особено при хора над 35.Което изобщо не значи,че тези,които подписват брак притежават отговорност и стабилност.Мнението ми е,че е лудост първи брак да се сключва преди 40г.

посочих я просто като примерна карта за упражнение по темата.

А отношението към брака, естествено, е лично и е заложено пак в натала.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #53 -: Ноември 19, 2014, 03:45:48 pm »
Неоперативната планета носи разочарование... Хайде, разкажи ни за твоята позната, че това любопитство ще ме изяде отвътре  :58: Мооооооляяя теееее  :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #54 -: Ноември 19, 2014, 03:48:13 pm »
Забравих какво пише в твоята карта.
В моята не знам дали са написани няколкото ми отказа на предложения за брак,но съм ЗА узаконените отношения с достоен мъж.Живеенето на семейни начала за мен е символ на комплексарщина,неувереност в себе си и партньора,нежелание на поемане на 100% отговорност в това съдружие,особено при хора над 35.Което изобщо не значи,че тези,които подписват брак притежават отговорност и стабилност.Мнението ми е,че е лудост първи брак да се сключва преди 40г.

"Желанията ми са толкова взискателни, че реалността никога не им съответства." Пушкин - това ми хареса за теб. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #55 -: Ноември 19, 2014, 04:05:42 pm »
Дори да не е анаретно в случая, Слънцето описва съпруга и какво ще рече неоперативно Слънце във връзка с брака?

Мога да кажа че имам две близки , които не са сключвали брак, а бе да си кажем направо стари моми т.е. на възраст са и нямат изглед за скорошен брак. И двете има управители на седми дом в анаретен градус.

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #56 -: Ноември 19, 2014, 04:07:12 pm »
Ако трициплитните управители на венера:
 - нямат връзка помежду си
 - имат, но са изгорени, в падение/заточение, в падащи знаци, с лоши аспекти помежду си
бракът е много малко вероятен


това е интересно - при мен работи, трябва да го изследваме :)

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #57 -: Ноември 19, 2014, 04:08:48 pm »
Мога да кажа че имам две близки , които не са сключвали брак, а бе да си кажем направо стари моми т.е. на възраст са и нямат изглед за скорошен брак. И двете има управители на седми дом в анаретен градус.

ааа, това вече е нещо друго :)

А дали въобще искат да сключват брак тези две дами? Ама да си кажат честно :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #58 -: Ноември 19, 2014, 04:10:51 pm »
ааа, това вече е нещо друго :)

Ако искате мога ги сложа и двете карти , и двете са ми като майки направо , страшно много ги обичам , но нито едната нито другата някога са стъпвали в брак , като едната е на 52 другата е на 46 направи. Много мили , но самотни дами :(

Happy58

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #59 -: Ноември 19, 2014, 04:18:47 pm »
Ако искате мога ги сложа и двете карти , и двете са ми като майки направо , страшно много ги обичам , но нито едната нито другата някога са стъпвали в брак , като едната е на 52 другата е на 46 направи. Много мили , но самотни дами :(

а
а, не знам - аз лично не търся показатели за безбрачие :) - а търсещите ги търсят по техни си карти :) - но на мен ще са ми интересни датите - може да ми ги пуснеш на ЛС, и личните имена по паспорт - само личното име обаче