Автор Тема: Борсова астрология  (Прочетена 15078 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Борсова астрология
« Отговор #30 -: Януари 30, 2015, 06:00:29 pm »
Day трейдъра го вълнува 'петдесетачката' днес, а не дали да скача в дълбокото  :) .

Аз съм "по- тромава"- не ставам за този вид търговия...засега.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Борсова астрология
« Отговор #31 -: Януари 30, 2015, 08:52:30 pm »
Moже ли малко по- конкретно? :) Налични са ретроградните планети.

"Бързай бавно индивидуално." :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Борсова астрология
« Отговор #32 -: Юли 03, 2015, 03:19:40 pm »
Реших да вдигна малко темата покрай последните събития около фалита в Гърция, Пуерто Рико, пукането на китайският стоков балон, което изглежда най-тревожно откъм последствия в/у световната икономика.

В последно време не съм се запознавал с текущите мунданни процеси, които повлияват и отразяват случващото се.

И нещо друго интересно в аванс :




Какво сте срещали по този въпрос ?
Интересно е дали можем да идентифицираме началото/краят на всяка от тези епохи в мунданен план ..

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Борсова астрология
« Отговор #33 -: Юли 04, 2015, 12:31:54 am »
Който е по-сатурнов — фундаментален анализ и по-дългосрочни инвестиции. Day traderството си е спекулация, облечена в романтични образи. А да се бориш с технически анализ срещу компютри, които са неизмеримо по-бързи в същите сметки и те изпреварват с микросекунди в поръчките, е кауза пердута. Хубаво, че у нас още няма HFT. Но който има някакъв Марс, Юпитер да го държат, да се пробва :012:

Happy58

  • Гост
Re: Борсова астрология
« Отговор #34 -: Юли 04, 2015, 05:04:54 pm »
Който е по-сатурнов — фундаментален анализ и по-дългосрочни инвестиции. Day traderството си е спекулация, облечена в романтични образи. А да се бориш с технически анализ срещу компютри, които са неизмеримо по-бързи в същите сметки и те изпреварват с микросекунди в поръчките, е кауза пердута. Хубаво, че у нас още няма HFT. Но който има някакъв Марс, Юпитер да го държат, да се пробва :012:

Санти има  :) - за Юпитера му не си спомням :)


Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Борсова астрология
« Отговор #35 -: Юли 04, 2015, 05:27:23 pm »
Стоковата борса работи със стоки ,производството на които е свързано с цикли ..В Библията Йосиф тълкува съня на фараона със седемте крави,следствие на което в плодородната година се запасяват с жито,което после спасява положението в гладните години .Имало е явно такава цикличност,дали с Нил,дали с нашествия на скакалци ,познаването на които води и до прогноза .Има филми за компютърни модели отразяващи цикличните количествени промени в производството на определени стоки,свръхпроизводството води до ниска цена и обратно-с това се занимават борсовите ,,мечки,бикове и тн .Непредвидим обаче е човешкия фактор,какво са намислили големите спекуланти като Сорос например .Например двама братя изкупили огромни количества сребро навремето,с което създават изкуствен дефицит и покачване на цената-такива намеси няма как да се предвидят !С диамантите/Оберхаймер/,златото и тн е същото-намесен е непредвидим човешки фактор .Математическо предвиждане-прогноза има смисъл мисля само там където има минимум човешки фактор,дори не се сещам кое не е  обаче .

Happy58

  • Гост
Re: Борсова астрология
« Отговор #36 -: Юли 04, 2015, 05:33:16 pm »
Стоковата борса работи със стоки ,производството на които е свързано с цикли ..В Библията Йосиф тълкува съня на фараона със седемте крави,следствие на което в плодородната година се запасяват с жито,което после спасява положението в гладните години .Имало е явно такава цикличност,дали с Нил,дали с нашествия на скакалци ,познаването на които води и до прогноза .Има филми за компютърни модели отразяващи цикличните количествени промени в производството на определени стоки,свръхпроизводството води до ниска цена и обратно-с това се занимават борсовите ,,мечки,бикове и тн .Непредвидим обаче е човешкия фактор,какво са намислили големите спекуланти като Сорос например .Например двама братя изкупили огромни количества сребро навремето,с което създават изкуствен дефицит и покачване на цената-такива намеси няма как да се предвидят !С диамантите/Оберхаймер/,златото и тн е същото-намесен е непредвидим човешки фактор .Математическо предвиждане-прогноза има смисъл мисля само там където има минимум човешки фактор,дори не се сещам кое не е  обаче .

Изучавал ли си въпросния технически анализ, Опозит?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Борсова астрология
« Отговор #37 -: Юли 04, 2015, 06:26:08 pm »
Happy,не съм .Обща култура,а и както казах всичко е манипулирано изкуствено,не вярвам в цикличност в чист вид ,не се знае какво ще им хрумне на тия които държат контролния пакет акции неофициално .Реалната стойност на стоката подлежи на цикличност,но ценообразуването вече е под контрол на определени хора-пример от 1972 г. Никсън прави от долара хартийка,купон със изкуствено определяна стойност,която няма връзка с материални активи на банката,това дава възможност за всякакви машинации върху които контрол имат малък кръг хора/.Иначе някъде четох за хороскопи на борси,което е полезно ,мисля пак от Санти,но е много общо това .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Борсова астрология
« Отговор #38 -: Юли 04, 2015, 06:33:22 pm »
И аз не се сещам кое ще е това нещо — хем пазари, хем да няма човешки фактор :) Масово насажданият модел е оня тарикат, дето наскоро идва да изнася сказка, Белфърт. Хората искат да забогатеят така, със замах, а не продавайки копчета и ластик за гащи. Даже и в текста, който е поместен на първа страница, и там се обяснява как борсовите занимания били по същество рискови, спекулативни и т.н. — пети дом. Що не го кажат на Уорън Бъфет?

Happy58

  • Гост
Re: Борсова астрология
« Отговор #39 -: Юли 04, 2015, 06:34:04 pm »
Happy,не съм .Обща култура,а и както казах всичко е манипулирано изкуствено,не вярвам в цикличност в чист вид ,не се знае какво ще им хрумне на тия които държат контролния пакет акции неофициално .Реалната стойност на стоката подлежи на цикличност,но ценообразуването вече е под контрол на определени хора-пример от 1972 г. Никсън прави от долара хартийка,купон със изкуствено определяна стойност,която няма връзка с материални активи на банката,това дава възможност за всякакви машинации върху които контрол имат малък кръг хора/.Иначе някъде четох за хороскопи на борси,което е полезно ,мисля пак от Санти,но е много общо това .

Добре, изказвам мнение като човек, занимавал се 12год с технически анализ - ако можеш да боравиш с него, ще "прочетеш" каква манипулация се готви :). Това, което хрумва, се отразява на дневните движения, но не и на по-дългите - а ТА действа на всякакъв период.

И предварително отговарям на следващия ти въпрос - не всеки, можещ на чете ТА, има смелост да рискува, или пък късмета да получи пари :), да не говорим, че тези, които могат да го четат, нямат особен афинитет към печеленето на пари - тръпката е да "познае" :) - както беше при мен - аз знаех, но не предприемах действия. Познаването на идващото обаче ме изпълваше с "интелектуален/душевен оргазъм" :) - и дотам приключваше всичко :)

Happy58

  • Гост
Re: Борсова астрология
« Отговор #40 -: Юли 04, 2015, 06:35:50 pm »
И аз не се сещам кое ще е това нещо — хем пазари, хем да няма човешки фактор :) Масово насажданият модел е оня тарикат, дето наскоро идва да изнася сказка, Белфърт. Хората искат да забогатеят така, със замах, а не продавайки копчета и ластик за гащи. Даже и в текста, който е поместен на първа страница, и там се обяснява как борсовите занимания били по същество рискови, спекулативни и т.н. — пети дом. Що не го кажат на Уорън Бъфет?

не му знам картата, но мисля, че при него би трябвало да е намесен 8 дом, не 5. Нумерологично обаче е "бетон" :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Борсова астрология
« Отговор #41 -: Юли 04, 2015, 06:45:39 pm »
Не съм му дирил картата. Да я сложа?



Стана ми интересно, че си се занимавала толкова време с ТА, а не си се престрашила да си провериш изводите на живо. Правила ли си статистика колко често уцелваш тренда?
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 06:52:40 pm от Reptil »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Борсова астрология
« Отговор #42 -: Юли 04, 2015, 06:51:15 pm »
Пети дом като сигнификатор на спекула ми се вижда много остарял сигнификатор от времето на Вестиндия в Англия например .Оттогава Ротшилд първи са вдигнали летвата и 5д ми се струва слаб,замесени са големи пари,шпиониране,манипулация,политика ,така че мисля борсите са по 8д .Всъщност интересувах се теоретично от борсови акции в чужбина,понеже попаднах случайно на информация за сливане на една малка фирма с голяма,което и вдига цената със 100 процента,тоест увеличава се двойно,но си останах с теорията ??? У5 Луна ми е в 8д скорпион в падение-не дава успех на борси като самостоятелен играч .Плутон у8д обаче е съвпад с Юпитер у9,10 мисля ако ще играя на борса да е с посредник -борсов агент .
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 07:11:22 pm от Oposit »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Борсова астрология
« Отговор #43 -: Юли 04, 2015, 07:00:57 pm »
В интерес на истината Бъфет има много силен У5, обаче е пропонент на изцяло друга философия, силно сатурнов е. У2 също е много силен, има хубав тригон У2/У8.

Happy58

  • Гост
Re: Борсова астрология
« Отговор #44 -: Юли 04, 2015, 07:18:39 pm »
Пети дом като сигнификатор на спекула ми се вижда много остарял сигнификатор от времето на Вестиндия в Англия например .Оттогава Ротшилд първи са вдигнали летвата и 5д ми се струва слаб,замесени са големи пари,шпиониране,манипулация,политика ,така че мисля борсите са по 8д .Всъщност интересувах се теоретично от борсови акции в чужбина,понеже попаднах случайно на информация за сливане на една малка фирма с голяма,което и вдига цената със 100 процента,тоест увеличава се двойно,но си останах с теорията ??? У5 Луна ми е в 8д скорпион в падение-не дава успех на борси като самостоятелен играч .Плутон у8д обаче е съвпад с Юпитер у9,10 мисля ако ще играя на борса да е с посредник -борсов агент .

трябва да има добри аспекти и към/с 2 и 11 дом.

Разликата между 5 и 8 дом е, че в 5 човек се забавлява - хоби му е, а в 8 вече прави парите. А ако има и 10 дом, става професия от "горните етажи", а ако е 6 дом - просто дилър на борсата :)