Автор Тема: За по-сензитивните  (Прочетена 11235 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2014, 12:58:41 pm »
А бе може и малко да съм объркала понятията, но в основата на това, което исках да обясня седят някакви постулати от квантовата физика и механика. Понеже аз съм на абсолютно ВИЕ с числата и математиката, но обичам да чета обясненията (стига да не са свързани с числа и сметки) и така преди време се увлякох от квантовата физика и с нея се обясняват прекалено много неща, които иначе биха били просто безмислици.

Ето например току що попаднах на тази страница: http://bgchaos.com/545/fractals/quantum-mechanics/shrodynher-heisenberg/  и ми се наби в очите следния принцип: никоя физическа система не може да се намира в състояние, при което координатите и импулса й (скоростта, кинетичната енергия) едновремено приемат напълно определени значения.

И ако го обърнем и го слеем с обикновеният живот, това може да означава само едно: в съвременната наука няма дефиниции, които да могат да обяснят правилно дадено явление...  :043: :043: :043: Е тогава тия доктори за кви мухес волантес ми говорят тогава...

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За по-сензитивните
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2014, 01:07:56 pm »
Веще, не се газирай, бе :19: А и аз имам люспи за чешкане, не перушина :29:

Не отричам твоето обяснение, само казвам, че има и скучно-ежедневно такова. На мен ми беше страшно интересно, когато почнах да виждам нишки пред очите си. Все ме човъркаше, че трябва да ги прехвърля на хартия и после да ги напасна някак. Мехури с връвчица не съм виждал, нито малки цветни точки. С известно желание мога да видя въздуха около хората по-… прозрачен, знам ли. На разстояние около 5-8 см от тялото, най-вече главата. Още не е станал цветен, тъй че не твърдя, че виждам аури :012:

А като чуя "квантов", да ме извинявате, леко се изприщвам. Или вече отминава модата на Айнщайн и относителността? Не е нужно рационално необяснимото да се обяснява рационално :) Нито пък намирам, че има такъв прост изоморфизъм "квантова механика (от която бъкел не разбирам) — заобикалящ ни свят". Просто като видя някой да се опитва да набута метафизиката в рамките на физиката, веднага ми светва лампичка "духовен бизнесмен".

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За по-сензитивните
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2014, 01:14:00 pm »
Ами ето ти имаш готово мнение, лошо няма. На един приятел сатурнов пич му обяснявах за тези неща и той вървейки/пеша се движи изцяло/ започна да ги вижда, значи появиха му се "Мухи сугестивос". В книгата има за фрактали и и други реални неща и хора от живота, обяснено е и с човешката анатомия.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2014, 01:19:37 pm »
Ооооо стига - аз нито съм бизнесмен, нито пък се опитвам да бъда такава. Отвори съзнанието си и просто поискай да видиш - тогава ще видиш, че има връзка между физиката и реалният свят. Не сме достигнали още до нивото да обясняваме всичко с това, но все пак е нужно все някъде да има първи опит.


Ето ще ти покажа, че не е нужно да събираш последователи за да обясниш следното: обикновено човек се обръща към духовното и към търсенето (в 99% от случаите), когато се е случило нещо драстично в живота му. Ми кво да ти кажа - един от принципите на Нютон: всяка система може да бъде извадена от бездействие само и единствено от външна сила. Или по-простичко казано на народен език - с шут отзад, тоест с външна сила, защото е невъзможно сам да се ритнеш по гъза  :012:. И колкото е по-силен шута, толкова по-далеч стигаш...

Ето ти простата физика в действие. Отвори съзнанието си и не бързай да клеймиш всичко, в което се спънеш...  :d030:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: За по-сензитивните
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2014, 01:26:44 pm »
Ооооо тези "светлинни мушици" те са невероятни - красиви, танцуващи. В началото ги виждах само навън - в кристалния въздух при синьото небе, но от около две години ги виждам навсякъде - дори и в банята докато се къпя те танцуват във блясъка на водата, която излиза от душа.

Интересното при тях е, че те са като квантовата реалност - виждаш ги само като насочиш съзнанието си към тях, тоест като поискаш да ги видиш. През останалото време просто ги няма. А обясненията докторите могат да си ги заврат там дето слънце не огрява...  :043:
  :08:
А аз си мислех,че само аз съм повредена,момичета.Това го виждам редовно от дете и около мен никой никога не ги е виждал.Плуващи "светли мехурчета,светулки" в синевата.Точно така е-виждаш ги само като насочиш съзнанието си към тях да ги видиш.Аз накрая измислих,че нещо физическите ми очи са други.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За по-сензитивните
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2014, 01:30:14 pm »
Нигме, ще погледна книжката.

Веще, ако исках да ти кажа нещо в този смисъл, щях да го направя. Просто споделих наблюдение, няма повод да го приемаш лично, нито нужда да превръщаме несъгласията си за квантовата физика в нещо повече и то напълно ненужно :)

Връзка несъмнено има (Кръстьо Лафазанов имаше нещо за стратегията ШУГ=шут в гъза). Това, което казвам, е: предпочитам да не търся удобни рационални обяснения за неща, които ми изглежда да нямат такива. Ако се окаже, че имат — супер, научавам нещо ново. Дотогава оставам в нулева позиция.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2014, 01:32:11 pm »
Аз започнах да виждам първо тези частици и след това, когато обучих съзнанието си да е отворено, чак тогава започнах да виждам и останалото. Но никога не се опитвам да отричам какво съм видяла - просто му се наслаждавам. Вселената е много повече от тази три де реалност и нямам намерение да пропускам всяка минута в обяснения как това, което съм видяла не е това и всъщност очите ми не са наред...  ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #22 -: Ноември 29, 2014, 01:35:26 pm »

Веще, ако исках да ти кажа нещо в този смисъл, щях да го направя. Просто споделих наблюдение, няма повод да го приемаш лично, нито нужда да превръщаме несъгласията си за квантовата физика в нещо повече и то напълно ненужно :)


Оооо ама аз не съм се засегнала бре  :012:, просто обяснявам. Явно днес съм на кеф да обяснявам. Нищо не приемам лично, защото хората са прекалено различни и точно това е забавното - сблъсъка на мнения и последвалите дебати подкрепени с добри обяснения... Забавлявам се...  :19:

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За по-сензитивните
« Отговор #23 -: Ноември 29, 2014, 01:51:27 pm »
Темата е за по-сензитивните.Сензитивните разчитат на сензорни възприятия,сетива които са подчинени на същите принципи,както и тези на нормално,стандартно сензитивните .Научните методи са доказали ,че има обективни причини за отклонения за неправилно,изкривено отражение на реала на различни етапи по пътя на информацията от обективна реалност по посока субективното съзнание .Тези отклонения трябва да се диференцират от екстрасензорното получаване на обективна информация,няма спор че такава има .Сляпото отричане на едното или другото води до грешки .За мушиците в стъкловидното тяло знаех,че адамантите са апатит сега разбрах .По отношение само стъкловидното тяло даже има още много други отклонения,да не говорим за повреди по роговица,леща,ретина,зрителен нерв,разстройства в нервните клетки в центъра на зрението,а и общо на всички замесени клетки на ЦНС ,различни медиаторни разстройства и тн .Всичко тези възможни отклонения дават паразитен,фалшив сигнал,зацапват и изкривяват огледалото на съзнанието .Това обаче както и в тунерите може да се неутрализира .Медитиращите правят точно това чрез тн изчистване на съзнанието от емоции,правят аналогия с езеро ,мътно и с вълни-за да стигне светлината до дъното повърхността трябеа да е спокойна,без вълни,спокойствието с времето утаява и мътилката ,пак остават да плават боклуци,но са лесни за разпознаване .Аз пък виждам от едната страна на осветени обекти оранжево-портокален цвят отляво,около 0,5 см,от дясната страна лазурно-син цвят о,5 см .Мисля е индивидуална особеност в рефракцията,може да е следствие астигматизъм в определена степен,ако е в различна степен цветовете може да са други .Понякога и аз виждам въображаеми обекти в зрителното поле,нещо като ,,сънуване наяве,, ,но се познават ,че са в главата а не отделна реалност .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За по-сензитивните
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2014, 02:55:12 pm »
Да повярваш на видяното, като накараш, "измамиш" мозъка си да създаде трето измерение-перспектива.Това винаги е свързано и с очите, защото някъде там отзад се проектира двуизмерното изображение и мозъка го използва това същото, по-сензитивния ,  с по-голямо въображение и настроение, за да създаде илюзия за три..-четири...-петизмерно изображение. Мозъкът може да комбинира   две сходни изображения, като ни убеждава, че съществува перспектива в това,имитирайки 3D, което всъщност е 2D.Не знам дали успях добре да го обясня, защото не ми се удава езика на тази материя, но всички хора умеят да виждат тези летящи, цвъртящи, цветни кръгове, пеперуди, калинки-малинки и други такива, защото всеки от съществува връзката мозък-очи. Ние сме зависими от петте си сетива, които ни позволяват да формиране съответната представа за реалност и понякога синхронът между тях създава действителност, съществуваща само в главата ни.Това не е повод за някакво отклонение или различие, просто човек си е позволил да "чува " храната , например или да "вижда" вкусът.Петте ни сетива ни ограничават на този етап и не можем да докоснем паралелни)те) светове, колкото и да знаем за съществуването на същите- за много хора не е тайна или мистерия, за правата минало-настояще-бъдеще, както и това, че много отдавна хората не търсят обяснение на случващото се, чрез видимото. :)

Но пък, Нептун си върши добре работата и ще продължава успешно.... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2014, 03:13:10 pm »
Рени, от гледна точка на петте сетива си права, но има и много повече от петте сетива при хората. Има много хора с развити сетива отвъд петте. Да разчиташ само на тях си е чиста бедност на възприятията.

Забавно ми е как в такива теми си проличават веднага прагматиците, скептиците и онези, за които няма граници. Наречи го въображение, но Нептун е много повече от това!  ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За по-сензитивните
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2014, 03:43:05 pm »
Вещичка, има още сетива, които човек трябва развива, но засега сме се закотвили на 5. Да, в последните няколко години учените (тези , които не са от твоите хора  :) ) , дават заявка и за сетивност за топлина, равновесие и така могат да продължат и за глад,опасност, дълбоко...и така до 220.Но нека всеки да познава и интерпретира заобикалящото го, според капацитета на мозъка си, как възприема и преработва информацията.
На мен са ми забавни хората, които отразяват тези теми, но без да ги класифицирам, защото всеки, който си е позволил или позволява да гледа отвъд, никога не е забравял да наглежда и тук , това е смисъла на перспективата :минало-настояще-бъдеще. Може би и от тук израза: "Истината е толкова проста, че не вярват в нея."
Иначе и аз се наслаждавам на звуци и картинки в ежедневието си и на аромати в сънища си, но не търся някакво обяснение на същите-да, те са около мен, в мен, а дали това е реално или не, не ме вълнува, аз не съм изолирана от цялото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За по-сензитивните
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2014, 03:50:52 pm »
Веще, я набърже ни разхвърляй по категории, без да жалиш :012: Може и себе си да включиш, разбира се…

Сега се присетих нещо. Преди доста време сякаш се чуваше музика откъм мазето на къщата ни, съвсем слабичка, но отчетлива. Чувал съм я на фона и на пълна тишина, и на нормален дневен шум. Естествено мина ми през ум "призраци", но преди на това място не е имало нищо — само гола поляна, и все още никой не е умирал там, пу-пу. Нямам обяснение, само споделям.
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 03:52:51 pm от Reptil »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За по-сензитивните
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2014, 04:22:15 pm »
Надявам се да не съм разбран погрешно .Въображението е нещо много важно .Въображението е способността да се променя виртуалния свят,светът на идеите на Платон,другата реалност .Дава варианти ,Уран е ян,мъжко,техническо,Нептун ин,женски тип,романтично въпбражение .Човек в еволюцията си,което не е нещо друго ,а все по-добро приспособяване към изменящата се среда,която съдържа в себе си миналото и затова изисква надграждане,усъвършенстване .Друг въпрос е коя еволюция е по-добър вариант-биологичната или индустриалната,които по принцип са реципрочни,но не задължително .Екстрасензориката е биологична еволюция,усъвършенстване на сетивата .Развитие на нови органи е бавен процес,но има вариант на развитието им още във виртуалната им фаза-мобилните телефони нямат сензори за магнитно поле,надморска височина и тн. ,но има апликации,които им прибавят тези способности,дори когато не са включени в мобилна мрежа .

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За по-сензитивните
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2014, 04:23:55 pm »
Веще, я набърже ни разхвърляй по категории, без да жалиш :012: Може и себе си да включиш, разбира се…



Ооооо не, аз не държа да класифицирам. Преди време да, правех го, но вече отдавна се отказах. Оказва се, че дори и най-закоравелия прагматик може да освободи ума си от оковите по най-невероятния начин. Тук изключвам, разбира се, идиотите, в чиито глави нищо влиза и нищо не излиза, но за моя радост поне в този форум ги няма. Честно казано дори мисля, че и за Меркурий в теле има надежда  :57:!

Ето давам за пример Драката: в началото си мислех, че по-дебелокожо нещо от нея не познавам (виртуално разбира се), после разбрах, че е с овча Луна и това ми обясни държанието и просто я приех такава, каквато е, а днес, в тази тема ме изненада още по-приятно и разбрах, че има огромна надежда и за нея да освободи съзнанието си  :012:...

Простичко е - човек е изследовател в същността си и когато изръшне всичко материално ще се устреми към нематериалното, защото просто така е устроен...

Мама му стара, днес съм особено човеколюбиво настроена... сигурно е нещо от планетите или пък и за мен има надежда. Може пък и да се окаже, че не съм чак такъв мизантроп...  :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн