Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 35721 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #120 -: Април 19, 2016, 02:38:08 pm »
Благодаря, Стреличке, аз също споделям твоето мнение. Егрегорът, ако а зареден с положителна енергия, може да те подкрепи, да ти даде нужния заряд да предприемеш дадено действие.

Каквото - такова. Вече махнах ръка и се оставих на волята на Съдбата, повече няма да форсирам събитията.

А от съвпада на дир. Венера с нат. Юпитер в Телец, както ви казах, нищо хубаво не видях, точно обратното. Към края на април дир. Венера прави ингрес в Близнаци, това върви на фона на съвпада на транз. Уран с нат. Венера. Интересен период се очертава сякаш.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни планети
« Отговор #121 -: Април 19, 2016, 02:56:25 pm »
като е неаспектиран юпитер,май става дупитер,обещава ,а не изпълнява ,язък за срещата на голямото с малкото щастие,но ако си имала през периода финансово спокойствие си ,те са

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #122 -: Април 19, 2016, 03:06:17 pm »
но ако си имала през периода финансово спокойствие си ,те са

Имах, да, щом мога да си позволя около година безработица  :)

По съвпада Венера-Юпитер дойде онзи съдебен процес /или по-скоро по Юпитер с 8-домна Луна/, но успях навреме да го приключа и да си ударя спирачки, за да не повлече огромни финансови загуби за мен. За съжаление, цялото дело бе нагласено и в кърпа вързано за насрещната страна. Затова нямах много варианти, избрах компромисно решение.

Но също така, докато действаше тоя съвпад, дойдоха два големи проекта за превод и тия пари все още ми осигуряват финансова стабилност и относително спокойствие.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградни планети
« Отговор #123 -: Април 19, 2016, 03:35:33 pm »
Тюх!

Може пък да е знак да разкараш "котилото" по приятели и да почнеш малко по-чергарско битие. Все ми се ще да те видя "на път". :P
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #124 -: Април 19, 2016, 03:41:42 pm »
Минаха онези времена, когато го карах чергарската. Въпросът даже не е в котилото, а в перспективата, вече не се хващам за каква да е работа и на какво да е място, вече избирам. И не при първия, който предложи и каквото предложи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретроградни планети
« Отговор #125 -: Април 19, 2016, 06:42:35 pm »
Лила, като разказваш на другите за плановете си или за неща, които смяташ за съвсем сигурни, разпиляваш енергията, нужна за осъществяването им. Ако си забелязала, успешните хора не говорят за това, което смятат да правят. Можеш да видиш усмивки, изместване на темата, но не и разказ за намеренията им.
Пази за себе си това, което смяташ да постигнеш. Като стане факт, се хвали на всички. Но тогава пък може да откриеш, че не ти се иска да го правиш. :)
Това абсолютно е така, не съм се питала за механизма на действие, но похваля ли нещо, то се проваля и съсипва.Важи дори за едно обикновено цвете, което е тръгнало добре и след хвалбата си заминава по канален ред.
Затова- по- потайно и не пред всеки.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретроградни планети
« Отговор #126 -: Април 19, 2016, 09:12:59 pm »
От както Марс е ретро, на мойто мило и двете му возила (мотор и кола) ни оставят на пътя от развала.  И двата пъти бутаме :012: На него му е У3 в 1ви, а на мен У9 в 5ти.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградни планети
« Отговор #127 -: Април 19, 2016, 09:31:35 pm »
И аз съм без кола-от понеделник

Лили, предлагам другия път да кажеш чак като имаш реална оферта
По принцип варвам в добрите намерения и подкрепи, но някои хора са по-чувствителни (енергийно), особено ако не са в силата си в даден момент, и е възможно да обират и + и -

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #128 -: Април 19, 2016, 09:44:17 pm »
Там е въпросът, че получавам реална оферта и изведнъж всичко се преобръща. Не е като да не те одобрят и после да получиш формален отказ по телефона. И двата пъти става поради намеса на външни обстоятелства, за които по интервютата не се споменава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #129 -: Април 19, 2016, 09:53:49 pm »
И аз не мисля, че проблемът идва от това, че споделя, напротив. Има си път да извърви .... както се казва - когато вървиш към дадена цел ... истината е по пътя, който ще изминеш, трудностите, които срещаш и как надграждаш себе си  :)

Аз не й познавам картата на Лили, не знае кое какво управлява и т.н, но Меркурий от петък е в сянка; така, че обърквации и номера в договорните отношения - не ме учудват :) Но няма да се изненадам, ако същите те - я оферират отново  с по-добро предложение :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #130 -: Април 19, 2016, 10:01:22 pm »
Меркурий има директно отношение към въпроса - управител на МС е в натала. И днес, когато получих неочакван отказ, беше в точен съвпад с Десцендента. При мен обикновено по-активните периоди са белязани от транзити на Меркурий, Венера и Марс през ДС, такива транзити често бележат някое ново професионално начало или започват да идват повече оферти/поръчки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #131 -: Април 19, 2016, 10:03:46 pm »
Ах, значи ще продължи още малко в 7 дом, ще се върне назад, ще мине през ДЦ и като стане директен - можем да очакваме добро развитие по някое от кандидатстванията/преговори до момента  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #132 -: Април 19, 2016, 10:11:38 pm »
Но беше интересен пример да се демонстрира как работят ретро планети по ъглови места в хороскопа или в точен аспект към тях. При мен - ретро Марс и ретросенчест Меркурий.  :)

Даже това си мислех вчера, когато не се обадиха до края на деня. Предположих някакво протакане в цялата ситуация или неочаквани организационни промени при тях. Така и стана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #133 -: Април 19, 2016, 10:12:08 pm »
не съм хич търпелива,събираме пари за повторен ремонт на покрива и един комшия вчера ме изнерви , води фирма след фирма все гредореди
чакаш,закъсняват, излизаш-идват- закона на мърфи
..... то и  карето тр.Нептун,/актуално  за втори път към момента/ към Слънце/к4- дето ни наводни зимата,  ремонтирахме миналото лято

В лош момент се обръща Марс. Може да има затихване по този род дейности, вложената енергия да е недостатъчна или разпиляна.

Съдя по себе си. Марс беше стационарен в моя 4 дом и се обърна ретро в градуса на моята Луна,  аспектът е секстил и от вчера тонусът ми избяга, нямам сили дори да бъда емоционална.
В 4 дом ретро е и Сатурн, та има затихване по една тема по съседски, който бях споделила скоро в темата за хорарите. Предполагам, че ще е време да узреят някои идеи, касаещи дома, които да бъдат реализирани като тръгне директно.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 10:15:43 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #134 -: Април 19, 2016, 10:15:01 pm »
Лила, аз бих разгледала как ще се държат другите ретро планети в картата ти, когато Меркурий тръгне директно и дали няма да стопират ново начинание, т.е. да е нужно да се изчака още известно време преди да предприемеш отново стъпки за работа.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми