Автор Тема: Зимно слънцестоене 2014  (Прочетена 5598 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Зимно слънцестоене 2014
« -: Декември 21, 2014, 08:53:27 am »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:20:45 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #1 -: Декември 21, 2014, 03:41:59 pm »
Стар, как астрологически картата на Зимното слънцестоене от 1984 г. с  координатите на България, отразява кулминацията на  Възродителният процес по това време ?  И тогава , и сега нодалната ос е с управители Венера/ Марс, Сатурн в Скорпион,,като същия е знак по нодална ос, а сега след месец Уран ще е там .Какъв е твоя прочит ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #2 -: Декември 21, 2014, 05:44:39 pm »
  И тогава , и сега нодалната ос е с управители Венера/ Марс, Сатурн в Скорпион,,като същия е знак по нодална ос, а сега след месец Уран ще е там.
84г може нодалната ос да е със същите диспозитори, както сега, но не е същото- тогава Сатурн У7 е съвпад с ЮЛВ, Меркурий У3, У4, у12  съвпад с Луната У1 и с Уран У8 в знак стрелец

Сега Луната е у-л на МЦ в знак стрелец, а Венера У1, У8 в 4д е съвпад с Плутон У2- зимата ще са актуални темите  пари, финансиране, като главна роля ще има жена от чужбина, вероятно Меркел  :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #3 -: Декември 21, 2014, 08:22:05 pm »
ВАЖНО: На 22.12 в 01:04 настъпва Зимното Слънцестоене, а после в 03:37 сутринта настъпва и Новолунието, което е изключително рядко съчетание. Точно в момента, когато древните българи са празнували началото на Новата година, защото след този момент денят ще започне да расте, т.е. Светлината в природата ще започне да се увеличава, в същия този момент се случва и Новолуние, като едното е знак за начало на годишен цикъл, а другото е знак за начало на месечен цикъл. Това съчетание за целия 20 век се е случило само два пъти – през 1965 и 1984 на 22.12 и поради тази причина може да се каже, че е белег за важен момент в развитието на България, защото държавата ни е под влиянието на Козирога, а сега Новолунието се случва заедно с навлизането на Слънцето в зодиакалния знак Козирог. Всичко, това особено се засилва от факта, че това сливане на Космичният Дух - Слънцето, и Космичната Душа - Луната, става точно в нулевия градус и 7-мата минута. Дори нещо повече Слънцето и Луната са точно съвпаднали върху Галактичния екватор, където се проектират висшите енергии на Галактичния център Алфиола - Великото Централно Слънце на Галактиката ни, от където слиза при нас хората Христовия Дух.
Всеки един от нас може да отдели 20-30 минути на 22.12 след 03:37, за да насочи своята мисъл към добруването на цялото човечество и специално за повдигането на българския народ. Да си представим как той просперира и се развива, как се пробужда за своята Божествена мисия и я реализира по най-добрия начин - на време и на място по Божия план. Можем да пожелаем и на себе си и на народа си, да успяваме в реализацията на Христовите добродетели в нашия живот и независимо, че живеем в много трудни и ограничени условия, можем да постигнем своята свобода, казано в най-възвишения и красив смисъл. Помолете се Българският народ и вашето семейство, и вие самите да влезе в пълна хармония с Божествените Принципи и Закони, да ги реализираме правилно и по такъв начин, че вашата душа и Душата на Българския народ да се повдигнат на едно възвишено състояние и ниво на развитие. Можете да визуализирате как в държавата и сред народа ни настъпва ера на справедливост и законност, на икономически просперитет и изобилие, как науките, изкуствата и духовността прогресират максимално, но най-вече си представете ясно и детайлно как все повече Истински Българи реализират Божията Промисъл за своя живот чрез разумни и добри мисли, чувства и постъпки. Подредете тази възвишена йерархия максимално ясно в своето съзнание, дори ако трябва я нарисувайте под формата на едно красиво Дърво на Живота, със своите корени, ствол и клони, отрупани с много добри плодове. Използвайте този важен момент през година, за да дадем силен хармоничен импулс на България и на нас самите в името на Христовото Царство на Земята!

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #4 -: Декември 21, 2014, 09:50:30 pm »
Синастрия на зимното слънцестоене и натала,дава информация за цялата година ли?
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 09:54:34 pm от Babyblue »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #5 -: Декември 21, 2014, 10:01:12 pm »
не по-скоро дава информация свързана с България и по-скоро в дългосрочно отношение, поне според мен.Не толкова за следващата  година, а за период от 20-25 години

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #6 -: Декември 21, 2014, 10:05:32 pm »
Мерси Грег,
тогава аз защо си направих синастрия? :012:
Пък и доста червена изглежда.....
щом казваш,че не е необходимо ,да не се тревожа тогава :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #7 -: Декември 21, 2014, 10:41:28 pm »
А това ,което е постнал Грег е информация от Филип Филипов от фейсбука :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #8 -: Декември 21, 2014, 10:49:13 pm »
Синастрия на зимното слънцестоене и натала,дава информация за цялата година ли?

Аз винаги си правя подобни синастрии, намирам си указания вътре за някои тенденции.

Картата на зимното слънцестоене важи до пролетното равноденствие, което ще е през март 2015 (не съм проверила на коя дата точно), тогава отново си правиш синастрия, но с новата карта.

За повече инфо по темата- блога на Надя: http://rubyslipper.ca/

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #9 -: Декември 21, 2014, 10:59:37 pm »
Мерси Мей,направих си.Значи важи до март 2015та. Ще погледнеш ли в синастриите ,как ти се вижда?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #10 -: Декември 21, 2014, 11:13:11 pm »
Мерси Мей,направих си.Значи важи до март 2015та. Ще погледнеш ли в синастриите ,как ти се вижда?

Общо-взето разглеждаш осите на картата на слънцестоене, в кои натални домове попадат, ако към момента има важни мунданни транзити, гледаш и тях къде ще се случат в твоя радикс. Четеш и като цяло инфо с какви енергии и към какви събития е възможно да ни насочи картата на слънцестоенето, което се определя пък от знака в който се случва и картина на планетни взаимодействия към момента.

Сега ще погледна и темата за синастриите, за себе си някак успявам да уловя тенденциите, защото си познавам натала много добре, но не знам за някой друг, колко вярна би била преценката ми :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #11 -: Декември 21, 2014, 11:15:42 pm »
Майско цвете, а какво с какво е гледа при синастрията? не разбирам?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #12 -: Декември 21, 2014, 11:58:33 pm »
Майско цвете, а какво с какво е гледа при синастрията? не разбирам?

Поставяш картата на зимно слънцестоене върху твоя натал, тоест тя е във външен кръг, а твоя натал остава във вътрешния.
След това гледаш в кои домове в твоя радикс попадат АЦ, ДЦ, МЦ и ИЦ на слънцестоенето и така по същата логика разглеждаш нататък.

Ако забелязваш, Star, Gauri, авторът който си цитирал по-долу, всички разглеждат събитието в мунданен план. По принцип е прието такива карти да се анализират на ниво общество, държава, свят, а не индивидуално.
При все това, аз съм попадала на някои дискусии как се разглеждат такива карти на личностно ниво, но се хващат само много общи тенденции, които ще вълнуват индивида през следв.няколко месеца. За по-голяма конкретика, се отнасяме към лунари, транзити и подобни :)

Gauri, с интерес прочетох анализа ти, браво!



akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #13 -: Декември 22, 2014, 12:12:26 am »
Откровено да си призная, аз през 1984 г вече не живеех в България и не мога да си припомня какво точно се случваше ... Според мене  Възродителният процес бе започнал по-рано..
не е започнал по-рано, защото мои колеги ги прибраха в запас в тази връзка през януари 1985г,
моят съпруг ми е разказвал как януари 85г, както са очаквали да ги уволнят от казармата ги натоварват по тревога една нощ във военните камиони, стоварват ги насред гора и планина, на палатки, да очакват нареждане и така 3 мес. без никаква външна информация какво се случва, къде са и т.н.
чак после е разбрал, че с танкове са ходили в Родопите да прекръстват българите с турски имена, но и до днес не знае къде е бил с наборите си- нищо не са правили, освен да берат студ и страх насред природата през зимата

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Зимно слънцестоене 2014
« Отговор #14 -: Декември 22, 2014, 09:05:45 am »
Синастрия на зимното слънцестоене и натала,дава информация за цялата година ли?
Не мисля,че има смисъл от подобни синастрии. Правил съм, не са верни. По-скоро наистина показват събития, свързани със страната.
Марая използваше подобни методи, но като знаем колко познаваше, едва ли има смисъл да следваме нейните методи...