Автор Тема: Сатурн & Нептун  (Прочетена 13746 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #30 -: Юни 14, 2016, 09:37:05 pm »
Квадратурата е лява, доминира Сатурн. Нептун става ретрограден, трудно ще съсипва, освен нещо природно да възникне  - особено като тръгне Марс напред. Но периодът си остава противоречив, така са навързани всички горе сега, че начинанията са спънати, обстоятелствата пораждат недоразумения, съмнения и обърквания (в лека степен). И все пак има относителен баланс и коректив, благодарение на разпределението на стихиите, няма да потънем.  :012:
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #31 -: Юни 14, 2016, 09:45:35 pm »
Разрових се за тези десни и леви квадратури и това, което намерих е, че левите квадратури на Сатурн са с по-слабо действие. Ако са десни, ще са с особено значение. В случая и двамата са ретроградни. По какъв критерий Сатурн е по-силният в момента?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #32 -: Юни 14, 2016, 09:46:37 pm »
При мен нещата се получават синхронично-добър пример-тр.Нептун на Асц.получава ляв квадратен аспект от по-бързата планета тр.Сатурн-аспект тип 10д-аспект на ново начало .Градивната критика/Сатурнова/която получих за блейкането си по отношение цитатите /Нептунова работа/-дава ново начало-да внимавам по-вече в картинката :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #33 -: Юни 14, 2016, 09:48:02 pm »
По какъв критерий Сатурн е по-силният в момента?

По правило. Имаме и тема, погледни там. Имам предвид кой доминира във въпросната квадратура, чисто технически е така.
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 09:49:54 pm от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #34 -: Юни 14, 2016, 10:32:27 pm »
Може да наблюдаваме и хората около нас, които са подвластни на съответните планети.
Ще дам един пример, малко нищожен и смешен, но все пак… Налага ми се често да контактувам по работа с един Нептунов типаж, Рибок откъдето и да го погледнеш. Та като се позатегна квадратурата, днес САМ се сети да доложи за нещо, което бяхме коментирали поне преди месец.
Имаше напомняния от моя страна поне на няколко пъти през това време – без резултат, той е адски несериозен и винаги така се процедира с него, тормоз докато си изпълни ангажимента. И обикновено накрая го прави, но пак няма да се сети да звънне и да съобщи, аз периодично го проверявам. А днес буквално се опулих, когато видях мейла му. 

И разбира се, не беше изчерпателен, нито точен според поставеното искане, предстои да си повтаряме и да се изясняваме, докато се получи. Просто класика.

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #35 -: Юни 14, 2016, 10:43:24 pm »
Благодаря за насоките, niarnus :)

Аз наблюдавам себе си и как тази квадратура ми действа :) Напоследък става ясно как някои неща, които от години са рутинни, вече не работят. Трябва им промяна, разширение, отпускане на хватката от моя страна. Виждам прекален контрол, който вместо да поддържа, задушава. Прекалено е ясно вече, че е нужна смяна на посоката, повече простор и пространство нещата да се случват. :)
При мен Нептун управлява 7/8 дом и натално се намира в 4.

« Последна редакция: Юни 14, 2016, 10:47:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #36 -: Юни 14, 2016, 11:59:10 pm »
И около мен има хора с нереални очаквания и мечти. Една вяра, наивност, ентусиазъм. Но с приближаването на точното каре се променя настройката им. Сякаш Сатурн им плясна един шамар.
Интересното е, че проявяват наивност по теми, които се въртят от много време, доказано нереализуеми. А сега идва разочарования. Но по мое мнение още известно време ще има лутане между Нептун и Сатурн.  :)
Имам няколко човека, които се опитват да вярват в чудо. А реалността идва с голяма сила. И като наблюдател виждам вътрешните им противоречия точно като карето на Нептун и Сатурн.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #37 -: Юни 15, 2016, 08:38:40 am »
Защо 27гр ? Нали квадратурата е на 12?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #38 -: Юни 15, 2016, 09:01:31 am »
Юлското пълнолуние е на тези градуси. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #39 -: Юни 15, 2016, 09:10:45 am »
Юлското пълнолуние е на тези градуси. :)

не виждам логическа връзка  ???

Ако на някой му трябва ОВ по този казус, да каже, за какво и кога да следим - моята Луничка, У1 е там. Уж квадратурата е сега, след няколко дни, а пък ще чакаме до юли ....

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #40 -: Юни 15, 2016, 09:16:38 am »
Аз само предположих, понеже видях съвпадение :) Стар ще каже какво е имала предвид.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #41 -: Юни 15, 2016, 09:18:01 am »
Ще чакаме тогава   :72:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #42 -: Юни 15, 2016, 09:52:52 am »
Мидпойнт Сатурн/Нептун = 27'02 Рак/Козирог.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #43 -: Юни 15, 2016, 10:09:34 am »
Мидпойнт Сатурн/Нептун = 27'02 Рак/Козирог.

аз съм на 27:05 Козирог :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #44 -: Юни 15, 2016, 02:32:03 pm »
При мен върви с нептунова квадратура - Нептун ми е на 12:11 в Стрелец, а Сатурн ми е ретро и в натала и затова очаквам втвърдяване на безграничността и продаване на форма :) Изясняване, формулиране - доминация на Сатурн, а Нептун клекнал :)

И Луната ще направи компания на Сатурн, ще бъде емоционално :)

Алена, природата на  Нептун  отразява една пасивност и му е необходим стимулатор, за да се прояви силно и както очакваме. Обикновено това са транзитите на Сатурн, Уран и на Нептун към натален, както и новолуние, за да може човек да определи своите идеали, така че под някаква форма да ги материализира и да се пречисти от онези действия, които го водят към самозаблуди. Ако искаш да се изправиш пред нещо,което досега си пренебрегвала в активираните в периода област/и от тао-то, сега е момента. Не забравяй да включиш в изясняването и отношението ти към секса-или самата връзка между сексуалните желания, енергия и духовните реалности, които те вълнуват. По принцип транзитите с/към Нептун са  особени важни  за духовно ориентираните хора. Ако тао-то ангажира ъглите в картата ти фокусът на напрежение-промени при теб ще е около ролята ти на майка, съпруга, призвание, професионален живот и понеже Юпитер /пълнолунието, което предстои ще засегнат тази тематика, може да очакваш някакво разместване в плановете ти , социален статус, финансови начинания или такива на партньор/сътрудник. Юпитер ако вече ти е в 7-ми дом след пълнолунието и директния ход на Марс, би трябвало да имаш повишена яснота в това какво точно искаш. Всеки аспект на Меркурий към тао-то Сатурн/Нептун може да ти носят радикални промени в условията и обстоятелствата, така че е добре да си по-наблюдателна и слушателна как възприемаш случващото се около теб и най-вече в/около партньора ти, акцента в периода са делата в партньорската сфера, не лично за теб, вгледай се.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“