Автор Тема: СЛВ и ЮЛВ  (Прочетена 8367 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
СЛВ и ЮЛВ
« -: Януари 03, 2015, 03:35:33 pm »
Идеята ми е да разгледаме възлите в съвпад или в един и същи знак с други планети - по натал, транзити, прогресии, дирекции.
Все пак не искам да ограничаваме темата само до аспектите затова й давам по-общо заглавие.

Като че ли планетите в съвпад с ЮЛВ са с по-скромна изява и някак блокирани. Но при СЛВ в съвпад с лични планети ефектът не е противоположен - те не са с по-силна изява. Имам позната със съвпад Слънце-СЛВ в Риби в 7 дом - освен с нещо като прилепчивост с друго не мога да го свържа. При мен Слънцето е в началото на Риби, а СЛВ в края - е, съвсем с нищо не го свързвам.

Има ли някой друг с възли налазили личните планети?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #1 -: Януари 03, 2015, 04:05:27 pm »
Да, Марс съвпад ЮЛВ -  в Дева 12 дом.Марс е Г8.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #2 -: Януари 03, 2015, 04:11:46 pm »
И? В какво се изразява?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #3 -: Януари 03, 2015, 05:57:37 pm »

Като че ли планетите в съвпад с ЮЛВ са с по-скромна изява и някак блокирани. Но при СЛВ в съвпад с лични планети ефектът не е противоположен - те не са с по-силна изява. Имам позната със съвпад Слънце-СЛВ в Риби в 7 дом - освен с нещо като прилепчивост с друго не мога да го свържа. При мен Слънцето е в началото на Риби, а СЛВ в края - е, съвсем с нищо не го свързвам.

Има ли някой друг с възли налазили личните планети?

Като изключим факта, че има вече няколко теми за нодалната ос и че аз нямам лични планиети в съвпад с възлите, мога да се включа по другата част :)

Планетите в съвпад с ЮЛВ ти се струват по-слаби, защото те вече са отработени от човека, познати му са, просто се иска преразглеждане и дооформяне, докато тези при СЛВ предстои да се отработват, непознати са и затова не са толкова лесни. Аз лично имам съвпад Нептун с ЮЛВ в 5 дом - толкова ми е лесно да идеализирам любовните си афери, да жертвам какво ли не, че въобще не ми е ясно, как точно се гледа на любовта по реалистичен начин ( СЛВ 11 дом). Слава богу, поне вече знам, какъв ми е казуса и ако не друго, то поне се опитвам да мисля/разсъждавам/съпоставям/давзимам решения и т.н. в посока решаването му :)

За дирекционните аспекти има добър материал, за прогресивните също, за транзитните - тоже :)

При теб - ами доколкото знам, още нямаш 35год, така че още ти е широко около врата :), пък и като не е точен съвпада, наложителността няма да е толкова силно изразена.

За наталните аспекти - интересни са ми квадратурите (защото аз си имам такава и ми е много трудно да я разреша) :) - но пък след 2-3 години някъде ще мога да кажа повече по въпроса - от миналата година вървят прогресии през ЮЛВ, минават през градуса на квадратиращата планета и после върху Нептун :)
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 06:00:49 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #4 -: Януари 03, 2015, 06:02:45 pm »
Да, Марс съвпад ЮЛВ -  в Дева 12 дом.Марс е Г8.

на теория, Марс съвпад ЮЛВ дава липса на физическа енергия - просто не ти е писано да постигаш високи нива на физическата енергия, а може да се отрази и на връзките (поне при квадратурата на Марс се дават кратки, бързи, силни връзки - няма спокойна любов и партньорство).

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #5 -: Януари 03, 2015, 06:37:29 pm »
според индийците това е много положително съчетание за пълководец- ще печели всички битки ( при тях  да напомня възлите са сатурн и марс)

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #6 -: Януари 03, 2015, 08:42:52 pm »
на теория, Марс съвпад ЮЛВ дава липса на физическа енергия - просто не ти е писано да постигаш високи нива на физическата енергия, а може да се отрази и на връзките (поне при квадратурата на Марс се дават кратки, бързи, силни връзки - няма спокойна любов и партньорство).
   Спортувам от 3 до  5 дни в седмицата,по-малко,но редовно.А,за връзките - кратки,бързи и силни - К5 - Водолей.
Благодаря за информацията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #7 -: Януари 03, 2015, 08:59:47 pm »
Много силно и крещящо даже изявявам планетите в съвпад с ЮЛВ,същото е и при съвпада със СЛВ -аз не правя разлика, не знам как се усеща отстрани, от другите.Когато е активирана нодалната ос при транзити, прогресия, дирекция-първо реагират планетите в съвпад с ЮЛВ и когато тр. нодална ос активира натални планети,СЛВ носи избора, поне при мен е така.

Слънце/Хирон съвпад СЛВ , Луна/Венера/Сатурн в знак на СЛВ
Юпитер, Уран съвпад с ЮЛВ

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #8 -: Януари 03, 2015, 10:49:30 pm »
Рени, тъкмо това чета - съвпадът с ЮЛВ дава и компенсиране. И при Ива така сработва май. Но това важи само за началната позиция.
При теб има цял стелиум в знаков съвпад с ЮЛВ в Овен. В него участва и Венера, а на самия ЮЛВ се приписват качества близки до тези на Марс. Тоест, тук има много силно марсова Венера. Близостта с Луната я прави още по-изразителна и няма как да не е крещяща.
По тази логика двойно акцентиран е и Сатурн, защото на СЛВ се приписват неговите характеристики. Сатурн участва в стелиума в Овен, но СЛВ стои във Везни срещу него.
Все едно стелиумът е затворен между два Сатурна - тоест, към планетите в него се отправят изисквания по темите, които управляват. Но инструментите за изпълнение на изискванията са ограничени, защото в края на краищата говорим за Сатурн. Затова дори да не изпълняваш с неохота неговите принуди, то начина ти причинява дискомфорт и напрежение.


П.П. Сега се сетих, че имам пример за съвпад на Марс и Мерк със СЛВ в мъжка карта. Абсолютно точен е, в трети дом, в Телец в опозиция с Нептун. Мъжът от малък е спортист, има силова професия, свързана с отбрана и информация. Съвсем буквално работят и дома, и планетите в аспект с възела.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 10:59:24 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #9 -: Януари 03, 2015, 10:55:28 pm »
The_One, размени местата на възлите и опитай пак с тълкуването -СЛВ в Овен , ЮЛВ във Везни . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #10 -: Януари 03, 2015, 11:06:55 pm »
Как се изложих! Мисля си, че помня картата и пиша без да гледам. Много съм разсеяна напоследък.
Но като сменим местата логиката пак се връзва. Сатурн става малко по-силен, а ЮЛВ отсреща стои в опозиция, което си е марсов аспект. Обаче фокуса малко се сменя и допускам, че първосигналната ти реакция е отпор и съпротивление срещу сатурновите изисквания. Често си в ситуации, в които стоиш пред дилемата "трябва-искам".
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #11 -: Януари 03, 2015, 11:14:46 pm »
Да, като везните се наклоняват в посока "искам". :)

Кой аспект е марсов? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #12 -: Януари 03, 2015, 11:21:29 pm »
Опозицията се приема като класически венерин аспект. Но от другата страна нали стои някой? Срещу Венера обикновено е Марс:) Има вид противопоставяне, война.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #13 -: Януари 03, 2015, 11:44:13 pm »
ето тази тема може да е от полза: http://astra.la/forum/index.php?topic=634.0

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #14 -: Януари 04, 2015, 01:16:13 am »
Мерси, нереална.
Изчетох темата и ми беше много интересна макар че възлите са разглеждани най-вече философски. Идеята за дуалността ми е ясна. Затова търсех малко по-практически ориентирана информация.  Прави ми впечатление, че никъде не се говори за посоката на възлите. Те се движат ретроградно, но имат и директна посока. И съответно по рождение може да са ретроградни или директни.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.