Автор Тема: Кой ни спасява  (Прочетена 6468 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2015, 09:12:58 am »
Човек има нужда да бъде  спасен в сферите от своя живот, където се чувства много убеден в правенето на нещата там и където е предубеден в случване на същите. Повече  се  давят , онези които могат да плуват.В  наталната карта всеки има такава/и сфери, отразяващи увереността или колко сме добри плувци, както и страхът, че няма да се справим с/в плуването, показани чрез различни конфигурации, в различните домове.Обикновено там където попадат Юпитер/Стрелец сме убедени, че можем да преплуваме морета и нямаме нужда от спасител ,а там където попадат Сатурн/Козирог, винаги сме предубедени, че не  можем да преплуваме и 3 метра, даже и въобще. Когато пък Юпитер и Сатурн са в силна връзка помежду си в наталната карта, пък сме твърдо убедени, че плуваме  в правилната сфера/и, или пък твърдо предубедени, че плуването не е за нас. Тук се включва вече и образа на спасителят-нашите мисли,ум или Меркурий. Когато Меркурий е във връзка с Юпитер под всякаква форма, тогава човек рядко си задава въпроса "Кой ни спасява ?", а когато има силни взаимоотношения със Сатурн, точно обратното. Не е задължително сферите, съдържащи Меркурий/Юпитер  и/или Дева/Риби да са тези, които показват "Кой ни спасява ?" , а  показват единствено потенциала, ресурсите, с които участваме в процеса  (не)плуване.

Ще дам пример с моята карта. Аз съм уверена, че мога да  плувам в делата по 10-ти дом, защото там попадат Юпитер, Уран, Плутон и ЮЛВ. Юпитер е управител на моите  АСЦ и Слънце и е в знак, където Сатурн екзалтира, това ме прави още по-убедителна в очите на другите, че умея да плувам професионално. Тук аз съм сигурна, че нямам нужда от  спасяване .
Аз съм предубедена, че умея да  плувам в романтичната сфера, в създаването и отглеждането  на дете, в себеизразяването или в делата по 5-ти дом, защото там Сатурн е в съвпад с Луна и Венера. Винаги съм мислила, че съм твърде недодялана и не притежавам необходимите ресурси, за да съм плувец тук и вярно са ме  спасявали.  "Спасителите " са  (били) със силен Сатурн и/или оста Рак/Козирог, но с нодална ос в Дева /Риби и/или главни оси в подвижни знаци. При мен Дева/Риби попада по оста 10/4-ти -там, имам нужда да си задавам въпроса " Кой (ще)ме спасява ?" , а не където аз съм предубедена. Затова и моите "спасители" отразяват оста Рак/Козирог.
Дадох този пример, защото човек си мисли, че има нужда да бъде спасен, там където все нещо куца, но точно,  в тази сфера, той е винаги нащрек или просто е акостирал в пристанището, или наблюдава от брега, няма как да се  удави, затова не му е необходим спасител. Докато  там, където сме толкова убедителни в плуването, винаги е добре да поглеждаме към спасителната кула на брега, или шамандурата, защото не знаем откъде, как и кога ще се появи Нептун и ето ти .... индикация за жертва, нуждаеща се от спасител - 2 в 1 .Затова предположих, че оста Дева/Риби  в картата ни може да даде тази индикация, за това "Кой ни спасява ?", там където попада същата, домове, планети. :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2015, 09:16:34 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Кой ни спасява
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2015, 10:01:22 am »
Аз съм имала няколко ситуации на спасяване (говоря за сериозно спасяване), но имам данни за човека само за една от тях - той спаси буквално живота ми - без него щях да съм .... на небето :).

Неговата Луна е в/у моя ДС, неговия СЛВ в/у моя Вертекс, неговия сатурн в тригон с моя Юпитер и моя Сатурн, неговия рибешки Марс е върху моя Хирон, неговия Хирон в/у моя К8.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Кой ни спасява
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2015, 10:33:55 am »
Рени, ако сатурн е в дева, меркурий и юпитер в стрелец, как би тълкувала?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2015, 01:27:38 pm »
направо съм си по  учебник,макар,че спасител го играя от половин век все на рибки,който по рождение би трябвало да могат да плуват,но не би,давят се в локвите ,в дълбокото сами се спасяват :72:
  но и те много са ми помагали  :58:
Асц. Дева съвпад марс У8- уран У6- плутон У3 тригон юпитер

За мен винаги си звучала точно като спасител , но нямам предвид нищо "розово" в случая. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2015, 01:30:02 pm »
Рени, ако сатурн е в дева, меркурий и юпитер в стрелец, как би тълкувала?

Papy, никак по темата. Не може без всичко останало в картата, нали затова споделих и пример с моята карта.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кой ни спасява
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2015, 10:09:38 am »
какво ти трябва за да бъдеш спасител- хумазъм,човечност - акцентиран Юпитер,може и Уран,смелост за да действаш-Марс+Уран,на моменти безрасъдно за самия теб, да имаш кауза,да си борец,защитник,спасител - Марс-Юпитер, жертвоготовност-Нептун и план за действие за да не се превърнеш от спасител и ти във втора жертва - силен Сатурн

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кой ни спасява
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2015, 10:15:14 am »
За мен винаги си звучала точно като спасител , но нямам предвид нищо "розово" в случая. :08:

розовото при плутонянец става 50 нюанса сиво,но пък оцеляваш в критични ситуации

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Кой ни спасява
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2015, 10:43:50 am »
Аз съм спасявала и са ме спасявали.
Мен са ме спасявали физически. Аз по-скоро съм давала духовно спасение, случвало се е и чисто практично да се явя като спасител по специфични теми.

За двама различни човека се сещам, с които сме имали подобни отношения.
Един удавен Марс съм спасила. Но е в точен квадрат с мой Сатурн.

Физически ме е спасявал човек с Юпитер в точен съвпад с мой Юлв на к12. Нодална ос на асц/дсц ми. Аз съм го спасявала в трудни мигове по  9 и 10 дом. Мой Сатурн опозира управителите на 9 и 10 му дом.

На мен Сатурн ми е у12 в картата. Луната е у6. Мц на спасен от мен човек е в съвпад с Луната ми.

При удавения Марс нодалната му ос е върху стелиума ми. Имаме и точен съвпад на оси.

И в двата случая има силна игра на Плутони. Удавен - Плутон върху Слънцето ми, мой Плутон тригон неговото Слънце и малко широко каре към проблемен Марс.

Във втори случай Плутон е в опозиция с у9 и у10. А негов Плутон също е върху стелиума ми.

Според мен едно истинско спасяване се нуждае и от трансформация. Не е само до помощ в конкретен миг, а до ефективна промяна на настоящия удавнически манталитет. А трансформация без Плутон не може. Понякога трябва да натиснеш някой, да го накараш да се поразмъти в собствената си кал, за да я прочисти.

Мой физически спасител е с Нептун върху управителя на Асцендента ми. Спасявал ме е и от удавяне, размазване в скали при силни вълни и т.н. Малко тематично с този Нептун.  :85:

Удавен Марс преобърна представите ми за партньорствата, Слънцето ми е у7. Да, може да се каже, че ме е спасил от мен самата. Не беше лесно, нося си последици от него, но направи страховита промяна в мен. Която намирам за полезна като цяло.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой ни спасява
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2015, 11:41:12 am »
Цял живот съм спасявала неправилните хора, т.е. такива, които след като палачинката се обърне, забравят за теб или дори са готови да те прегазят без да им мигне окото. Спасявала съм и хора, които се правят на жертви, но реално не са, просто ситуацията ги устройва. След сатурновите и плутоновите аспекти към светилата вече не спасявам никой, просто не изпитвам такава необходимост, булото на заблудата се вдигна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Кой ни спасява
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2015, 06:17:16 pm »
Винаги съм се спасявала сама -Сатурн съвпад с Асц !Много разчитам на него  :)