Автор Тема: Юпитер и общественото мнение  (Прочетена 2852 пъти)

Sun

  • Гост
Юпитер и общественото мнение
« -: Март 03, 2015, 10:51:26 am »
.





« Последна редакция: Март 19, 2015, 06:14:20 am от Sun »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #1 -: Март 03, 2015, 11:32:11 am »
Това,което си написала важи в пълна сила за Сатурн,не за Юпитер.
Какъв консерватизъм в Юпитер,освен ако не е в Кзр или 10Д?
« Последна редакция: Март 03, 2015, 11:33:48 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #2 -: Март 03, 2015, 11:48:49 am »
Това, което е описала, го има във ведическата школа.

Според тях Юпитер се свързва с традициите, с консерватизма - традиционната религиозна доктрина, бракът като институция, традиционните семейни ценности. В мунданната астрология Юпитер управлява партията на консерваторите.

И, да - има светска, има и духовна страна. Забелязала съм в картите със силно поставен Юпитер, че такива хора силно се стремят към високо социално положение и често го постигат, общественото мнение е изключително важно за тях, понякога стремежът да се покажат в най-добрата си светлина пред хората и обществото граничи с двуличие.

Дали ще се прояви духовната страна на Юпитер - тук вече се разглежда комбинация от астрологични фактори. Силен Юпитер може да даде висок социален статус, нативът получава подкрепа, с повече лекота си постига целите. Ако го разглеждаме от гледна точка на духовното развитие, силно юпитерово влияние може да има и в картата на някой просветен учител, и в картата на министър, магистрат, и в картата на престъпник, фанатик. Юпитер има и двулична, лицемерна страна, най-ярък пример за това е Ватикана, католическата църква.

Юпитер се свързва със социалния статус, дава протекции, подкрепа. Сатурн също е статусна планета, но там са нужни усилия, постоянство, непрекъснато надграждане. Благоприятно съчетани Юпитер и Сатурн дават тенденция към траен успех и постижения.



« Последна редакция: Март 03, 2015, 11:51:14 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #3 -: Март 03, 2015, 12:29:27 pm »
Sun, а защо комбинира Юпитер с мнение ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #4 -: Март 03, 2015, 12:38:32 pm »
Ааааа,ведическата школа било.Един въпрос-а Сатурн там с какво се занимава,след като Юпитер му изземва функциите? :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #5 -: Март 03, 2015, 12:45:39 pm »
Не познавам нито един духовно ориентиран човек със силен Юпитер /в моето обкръжение/, но материалисти - бол.

Два по-ярки примера в това отношение имам - съвпад Юпитер/Венера в Риби, във 2 и в 11 дом. Духовната страна е по-слабо изразена, но има силно застъпен стремеж към охолен живот - почивки, придобивки, материалният комфорт е изключително важен.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #6 -: Март 03, 2015, 12:51:43 pm »
И аз имам приятелка с Юпитер/Венера Риби,9Д,която от години силно е увлечена от източните учения,практикува йога,състрадателна е към безпризорните животни и усърдно се бори да си изчисти кармите,да издигне духът си.Стана веган.Тези неща са смисъл на живота и.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #7 -: Март 03, 2015, 12:59:23 pm »
Юпитер ми е на АС във водолей и хич не ми дреме за общественото мнение или както винаги съм казвала: аз нямам проблем с хората, ако те имат проблем с мен, то това не е мой проблем!  :d030: :d030: :d030:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #8 -: Март 03, 2015, 01:05:00 pm »
Единият пример е такъв /съвпад в 11 дом, заедно със Слънцето/ - от време на време ходи на йога, изкарала е курс по рейки, но същевременно има изразени материални амбиции /АС Телец/, има си и нужните протекции. Но ако говорим за духовно осъзнаване, според мен изкараният курс е бил "за престиж". Има такива хора - насочват се към някакви духовни учения, карат курсове, посещават занятия, а вътрешно не се въздигат. Та въпросната особа при нас е човекът, който най-много злослови и раздава непоискани оценки и квалификации. Съвпадът на Слънце, Венера и Юпитер в Риби /и двете изгорени/ в нейния случай е дал възгордяване - нещо, което също е характерно за юпитерианците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #9 -: Март 03, 2015, 06:04:15 pm »
От общественото мнение слава Богу се оперирах още на младини и съм много доволна от това  :D
Имам Юпитер на К8 в Козирог,но откъм 7 ми дом с управител Стрелец.Все още чакам някой престижен богаташ, защото съпруга ми не отговаря съвсем на гореописаното :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Юпитер и общественото мнение
« Отговор #10 -: Март 03, 2015, 11:02:17 pm »
Тръпки ме побиват...