Автор Тема: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.  (Прочетена 11192 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #15 -: Януари 08, 2015, 04:45:05 pm »
Никакъв късмет не съм пропуснала, просто по хубавите дирекции нищо не се случва, а напрежението по лошите, които си вървят паралелно с тях, силно се усеща. В момента тече дирекция на Венера към Юпитер в 7 дом /Венера е в 5ти/ - точен съвпад по градус, както и дирекция на Юпитер към нат. Луна в 8 дом /също точен съвпад/. Някак не го свързвам с наскорошното започване на нова работа, а и тук перспектива не виждам - държат те в постоянен страх от финансови санкции и дали изобщо ще си вземеш заплатата.

На близки и познати от обкръжението ми при доста по-семпли и дори по напрегнати дирекции са им се случвали положителни събития.

какво ти управляват тези три планети?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #16 -: Януари 08, 2015, 04:57:45 pm »
Венера - ДЦ и 11 дом, Юпитер - 2 дом /и съуправител на ИЦ/.

Причината за това неслучване се корени в подчертано неблагоприятната среда, в която съм поставена, просто ги няма нужните предпоставки.

По цял ден трябва да изтърпявам мрънкащи и неефективни хора, доста от тях - с очевидни липси във възпитанието.
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 05:01:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #17 -: Януари 08, 2015, 05:00:11 pm »
Венера - ДЦ и 11 дом, Юпитер - 2 дом /и съуправител на ИЦ/.

Причината за това неслучване се корени в подчертано неблагоприятната среда, в която съм поставена, просто ги няма нужните предпоставки.

По цял ден трябва да изтърпявам мрънкащи и неефективни хора.

утре ще те мисля, че сега тръгвам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #18 -: Януари 08, 2015, 05:02:43 pm »
Темата ни звучи така- има глава, тяло, реакции, движения,откровения, заблуждения...но човека го няма. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #19 -: Януари 08, 2015, 05:04:43 pm »
утре ще те мисля, че сега тръгвам :)

Няма какво да ме мислиш. Ако средата беше друга, можеше да е иначе.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #20 -: Януари 08, 2015, 06:27:09 pm »
еее, ти пък какво сравнение правиш .... :) - и ето, това че си се регистрирала в нов астрофорум и толкова дълго седиш и анализираш астрологични карти за теб не е събитие - ами въпрос на гледна точка. Щом това не е, то тогава и товарен влак да те блъсне, ти пак може да кажеш, че не е събитие. И
Хепинце,без.в никакъв случай да омаловажавам стойността на форума.и хората в негоще кажа,че рег във форум,дори и астро(по Уран) не мога да го таксувам за събитие,когато Уран прави опозиция на себе си и съвпад с планети,с които има връзка.Очаквах значими неща,защато при квадратурата му към себе.си и стелиума имах жизненоважни и определящи  събития. :)
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 06:29:09 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #21 -: Януари 08, 2015, 06:54:24 pm »
Темата ни звучи така- има глава, тяло, реакции, движения,откровения, заблуждения...но човека го няма. ;)
Както винаги се изразяваш много цветно.  :08: ;)
И теб искам да те попитам:доволна ли си от интензитета и мащаба на събитията,които ти се случват по времето на важни транзити,за които имаш мажорни натални предпоставки? :)
А какво смяташ по дирекциите на Лила?За мен "раздутите" емоции,които и причинява Юпитер/Луна в новата служебна среда далеч не са  не са онези емоции и събития,които се очакват. Всички ние бихме прогнозирали без колебание година,в която вероятността да се срещне чудесен брачен партньор е огромна.Година на изобилие и реализация като жена (за жена) или раждане на дете за мъж.Вместо това тя се озовава в среда,в която освен че не открива емоционално себеподобни и хора с богата душевност(такива,каквито тя си представя,за да се чувства комфортно) намира точно обратното-раздутото Юпитерово самочувствие без покритие в огромни количества и опасност от материални санкции,без очакваното изобилие. :)
  Та какво мислиш за дирекциите на Лила,Рени?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #22 -: Януари 08, 2015, 07:34:32 pm »
Доколко са с раздуто самочувствие, бих поспорила. Просто хора с липси.

Раздуто самочувствие имаше при Лъвицата с Луна в Стрелец в предишната ми служба, абсолютно без никакво покритие, просто си беше някаква компенсация - вероятно на елементаризма и тъпотата.

Свързвам събитийния фон с това, че по същото време действат и трудни дирекции - дирекционен Плутон в съвпад с нат. АС, дир. Марс в опозиция с нат. Плутон. А средата и обкръжението наклониха везната към трудните дирекции, не към добрите. На друго място, при други обстоятелства, в друга среда можеше да се случват други неща.

Има още една дирекция към момента - точен секстил на дир. Луна с нат. Плутон /в радикса са в квадрат, Луната е осмодомна/. Още с идването си на новата работа разбрах, че майката на една от младите колежки е раково болна, минава химиотерапия. По-късно, около Коледа разбрах, че на майката на мой близък са открили рак в начален стадий и са я оперирали. Ето го секстила - не засяга директно мен, а жени от обкръжението.



« Последна редакция: Януари 08, 2015, 07:38:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #23 -: Януари 08, 2015, 07:47:00 pm »
Лили,според теориите всички сили,които действат в картата се изявяват,като нито една не изчезва добра или лоша.Значи,че Луна/Юпитер предстои докато трае дирекцията. Не вярвам,че сме толкова дебелооки,за.да не отчетем поне на емоционално ниво самодоволството от Юпитер,но.то май си ни е вродено,което пак не се брои за събитие  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #24 -: Януари 08, 2015, 07:58:02 pm »
Дракон, ние сме пак сме хора , а не супер компютри или ангели. Според мен , натала дава отговор на много въпроси, но според мен има и божие провидение... без съгласието на Господ и косъм не може да падне от главата ни според Еклесиаст. Дори и хора като Баба Ванга и Слава Севрюкова признават , че с много любов , човек е в състояние да промени съдбата си. Не всичко е предопределено, според мен.
Отделно е възможно да не знаем техники които са важни при предсказанията ни. На скоро например открих колко е важен Хирон при тълкуване на събитията.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #25 -: Януари 08, 2015, 08:20:27 pm »
Транзитен Юпитер мина през наталната ми Луна. Може да се каже, че имаше "събития" и по Луна, и по Юпитер, но не сa тези, които съм "очаквала". Изцяло в мен и нагласите ми е събитийността.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #26 -: Януари 08, 2015, 08:25:22 pm »
Според индийците транзитен Юпитер в знака на нат. Луна е труден период, но тогава могат да се случат и някои ключови събития, не всички са положителни обаче, възможно е да донесе и загуба.

А в моя случай дирекцията на Венера към нат. Юпитер "проработи" при транзитен тригон на Юпитер към нат. Венера. При първия тригон започнах работа в тази фирма, непосредствено след напускане, а при втория /ретрограден/ ми порязаха единствения източник на доход. Те си действат, но доста извратено в моя хороскоп.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #27 -: Януари 08, 2015, 08:26:19 pm »
Драко, къде те стяга чепикът?  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #28 -: Януари 08, 2015, 08:33:35 pm »
Грег,хората които си изброил не са авторитети в астрологията.За мен астрологията е суха и конкретна наука,където любовта,ако не е "писана" като способност и в подходящото време не проработва нищичко.Според мен всяка една способност е записана,дори и чувството за липса или наличие.на свободна воля.Ако нещо не се случва,кагато би трябвало и при положение,че.някога е работило в събитиен план изобщо не ми се връзва да е от силата на любовта ми.Говорим за астрология,а не за.вселенска хармония.И двете неща изобщо не ми се връзват като взаимносвързани,особено когато светът не знае какво е любов.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #29 -: Януари 08, 2015, 08:47:08 pm »
Драко, къде те стяга чепикът?  :)
Уран ми е най-голямата мъка,а след това.Плутон.Тръгват си от точните градуси и няма.да се връщат. Очаквах доста от тях,много се страхувах в няколко момента дори,но като тегля чертата нищо не се промени.
С Плутон върху СЛВ само преговаряхме неща,които знам-научил ме е по един или друг начин до сега.С Уран имах елемент на преговор.Той обаче ме изправи поне няколко пъти на нокти.От него очаквах развитие(промяна) по 10Д където се движи.А уж бил "часовникар".   ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: