Автор Тема: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.  (Прочетена 11212 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Когато има събитие със сигурност ще се намери причинител първо в транзитните  планети.Но когато има достатъчно астрофактори и няма реална случка за мен не е обяснени,че неща които се случват на мои близки по темите на аспектите са изразът.Много е глупава тезата,че емоциите,които изживяват мои приятели ме касаят лично повече от продължителността на разговора с тях.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #1 -: Януари 08, 2015, 02:54:36 pm »
 С какво бихте си.обяснили липсата на събития или мащаб когато наталът не предполага това и планетата минава през земен дом(знак) ;) Когато натално планетите,участващи в транзита сключват мажорни фигури.
А един ретро Меркурий всява смут в душите на запознатите и обърква комуникациите в световен мащаб.  :d030:
Малко лична статистика:
Нито едно пълнолуние/новолуние от последната половин година не ми причини дори безсъние,а имах достатъчно драматични съвпади и на затъмнения.
Омръзна ми да пиша за Уран и Плутон.Юпитер да не говорим.
Единствените "събития" ,които се случиха бяха на Марс в Кзр,квадрат към Слънце и Венеро.Бяха чисто емоционална реакция,която отшумя за по 48часа. :)

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #2 -: Януари 08, 2015, 03:36:19 pm »
Драки, зависи за какви транзити говориш. Обикновено, когато казваме, че нищо не се е случило, то Е налице, но ние не го виждаме. Спомням си скоро как не беше забелязала нещо там по 8 дом ли беше, Плутон ли беше .... а то е било толкова очевидно. Мисля, че се пренавиваш и се опитваш толкова много да контролираш нещата, че чак не си позволяваш да видиш случващото се. Другото, което е, че събитията по тежките планети не са толкова изведнъж, материални, виждащи се. Иска се време и съзнателност, за да разбере човек, какво се случва.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #3 -: Януари 08, 2015, 03:42:21 pm »
Не е тюхкане,а заключение след наблюдение.
Безразлично ми е темата дали ще стои или не-тя си е астротема.Освен това не изпитвам привързаност към постовете си и няма да преживея тежко триенето.
За месеците тук се повтарях достатъчно пъти за дългоочакваните от мен големи звездни събития.
ЮЛВ съвпад с Луна,Хирон,Слънце,Венера(натална квадратура).
Уран съвпад Сл,Вен,Хирон(нат опозиция)
Плутон съвпад СЛВ(нат. 72*)
Затъмнение/Уран съвпад Сл
Големият квадрат Плутон/Юпитер/Марс/Уран направи точен съвпад в градусите на Нод ос и Слънце,Вен,Хирон без събития
Карти няма.да качвам.Темата е за някой,който ще иска да прочете или да добави за негови нлюдения .
На теб всички транзити ли ти реализират събития?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #4 -: Януари 08, 2015, 03:45:59 pm »

На теб всички транзити ли ти реализират събития?

този въпрос към кого е?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #5 -: Януари 08, 2015, 03:49:17 pm »
П.п:в астрофорумите ме интересуват наблюдения от първа ръка във връзка само с тланзитите,към натални карти с точен час,между планети във връзка в радикса.Това пиша и аз.Само толкова.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #6 -: Януари 08, 2015, 03:51:30 pm »
този въпрос към кого е?
Предимно към Рару.
Но ти можеш да споделиш на кой голям трз не си имала събитие. ;)
Сега ще чета твоя пост в темата ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #7 -: Януари 08, 2015, 03:52:15 pm »
Мен повече ме интересуват неработещи дирекции, при това благоприятни и които се случват по веднъж в живота. Докато влиянието на лошите се усеща и не минава без да донесе събитие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #8 -: Януари 08, 2015, 04:00:49 pm »
Драки, зависи за какви транзити говориш. Обикновено, когато казваме, че нищо не се е случило, то Е налице, но ние не го виждаме. Спомням си скоро как не беше забелязала нещо там по 8 дом ли беше, Плутон ли беше .... а то е било толкова очевидно. Мисля, че се пренавиваш и се опитваш толкова много да контролираш нещата, че чак не си позволяваш да видиш случващото се. Другото, което е, че събитията по тежките планети не са толкова изведнъж, материални, виждащи се. Иска се време и съзнателност, за да разбере човек, какво се случва.
Заниманията ми с астрологията и участието ми в астрофорум НЕ го броя за никакво събитие,защото това НЕ касае живота ми,нито 10Д,където се случва.транзитът.Нито пък самата астрология за.мен е някаква.новост.
 И наистина,Хепи,събитието би трябвало да ти държи влага поне емоционално,да е нещо значимо за натива с добро или лошо.Ако се случват например гей-паради към които нямам нито отрицателно,нито никакво отношение,но са факт,който съм научила информативно и не съм присъствала изобщо НЕ означава,че.парадът МИ СЕ е случил. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #9 -: Януари 08, 2015, 04:07:44 pm »
Мен повече ме интересуват неработещи дирекции, при това благоприятни и които се случват по веднъж в живота. Докато влиянието на лошите се усеща и не минава без да донесе събитие.
И на мен са ми интересни неработещите дирекции.Последните 2г имах чудесни съвпади Марс и Юпитер с Меркурий и нямах никаква повишена Меркуриева дейност извън обичайната.
Дир Луна тригон нат Марс/Юпитер -неосъществен силен сексуален импулс към последния,който привлече.вниманието ми.  :d030: :043: :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #10 -: Януари 08, 2015, 04:08:05 pm »
Заниманията ми с астрологията и участието ми в астрофорум НЕ го броя за никакво събитие,защото това НЕ касае живота ми,нито 10Д,където се случва.транзитът.Нито пък самата астрология за.мен е някаква.новост.
 И наистина,Хепи,събитието би трябвало да ти държи влага поне емоционално,да е нещо значимо за натива с добро или лошо.Ако се случват например гей-паради към които нямам нито отрицателно,нито никакво отношение,но са факт,който съм научила информативно и не съм присъствала изобщо НЕ означава,че.парадът МИ СЕ е случил. ;)

еее, ти пък какво сравнение правиш .... :) - и ето, това че си се регистрирала в нов астрофорум и толкова дълго седиш и анализираш астрологични карти за теб не е събитие - ами въпрос на гледна точка. Щом това не е, то тогава и товарен влак да те блъсне, ти пак може да кажеш, че не е събитие. И в този случай няма как да "видиш" събитието.
Не се наемам да ти подсказвам събитията по дадените от теб положения, защото не им знам управителството и местонахождението в картата ти, но на пръв поглед си се набиват точно тези неща, които ти споделяше във форума - връзките (или желанията за тях), някакви случки имаше там в работата, заниманията с астрологията (предполагам, че са по-видими и по-засилени в последно време), така че .... имаш си ги случките - просто ги признай, не бъди такъв инат :)

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #11 -: Януари 08, 2015, 04:09:10 pm »
Мен повече ме интересуват неработещи дирекции, при това благоприятни и които се случват по веднъж в живота. Докато влиянието на лошите се усеща и не минава без да донесе събитие.

а може би ние просто не ги "забелязваме", защото енергията им протича плавно, незабележимо ....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #12 -: Януари 08, 2015, 04:11:03 pm »
Не са тригони, нито секстили. От най-силно действащите - съвпади с бенефик. А дирекциите със и към малефици си действат. Просто по едно време се събират доста мажорни дирекции - и благоприятни, и не особено благоприятни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #13 -: Януари 08, 2015, 04:22:52 pm »
Не са тригони, нито секстили. От най-силно действащите - съвпади с бенефик. А дирекциите със и към малефици си действат. Просто по едно време се събират доста мажорни дирекции - и благоприятни, и не особено благоприятни.

а отчиташ ли положението им в натала? Или пропускаш някой "късмет", който ти е убягнал?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Има транзити,прогресии,дирекции,но няма събития.
« Отговор #14 -: Януари 08, 2015, 04:35:03 pm »
Никакъв късмет не съм пропуснала, просто по хубавите дирекции нищо не се случва, а напрежението по лошите, които си вървят паралелно с тях, силно се усеща. В момента тече дирекция на Венера към Юпитер в 7 дом /Венера е в 5ти/ - точен съвпад по градус, както и дирекция на Юпитер към нат. Луна в 8 дом /също точен съвпад/. Някак не го свързвам с наскорошното започване на нова работа, а и тук перспектива не виждам - държат те в постоянен страх от финансови санкции и дали изобщо ще си вземеш заплатата.

На близки и познати от обкръжението ми при доста по-семпли и дори по напрегнати дирекции са им се случвали положителни събития.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui