Автор Тема: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция  (Прочетена 17700 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #15 -: Януари 28, 2015, 02:54:06 pm »
Papy, знам че търсиш статистика, но същата не се прави от астролози. ;)

Разбира се, че има значение кой как е поставен в натала. При мен и Марс, и Плутон са ъглови, и в съвпад с ъгли, това ще рече, че когато единият е активиран от съвпад с тр. Марс , след няколко дни ще е в квадрат с другия, когато пък е в квадрат с първия, ще е в опозиция с втория и т.н.  Управителят на АСЦ ми също е в аспект с АСЦ и нат. Марс и се получава същата комбинация , а у1 е в аспект със Слънце , което пък е в аспект с АСЦ -според теб как да ти кажа, какво се случва , когато тр. Марс , например квадратира у1 ?
В частност по казуса тр. Марс съвпад Плутон, се случва на всеки 2, 2 1/2 г. при всеки човек.

Аз редовно се спъвам, удрям, изкълчвам , падам, притискам , изгарям и боледувам от настинки през годината и това ми е заложено по натал, при условие, че не изразходвам енергията си по подходящ начин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #16 -: Януари 28, 2015, 03:38:13 pm »
Чета ви, нямам време да коментирам
Само набързо едно наблюденийце леко странично-марс съвп натален плутон често дава грипове и подобни, независимо кой какво управлява и къде е, по-вероятно в по-важните домове/ъгли

и на мен ще ми е интересно, каква е логиката зад такова твърдение .... ако някой се разболява често от грип, това означава ли, че в неговата карта марс седи по 2-3 месеца върху наталния му Плутон ...  ::) ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #17 -: Януари 29, 2015, 08:41:16 am »
и на мен ще ми е интересно, каква е логиката зад такова твърдение .... ако някой се разболява често от грип, това означава ли, че в неговата карта марс седи по 2-3 месеца върху наталния му Плутон ...  ::) ::)

Да, разбира се, за някои хора марс работи специално
Меркурий също-само споменавам

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #18 -: Януари 29, 2015, 01:20:30 pm »
Марс в Риби, при това беше далече от точния аспект, активира Тао квадрата Слънце / Луна / Сатурн в мутабелни знаци при сина ми. Резултатът - абсцес на зъба и последвал болничен престой. Не знам, като наближи Сатурн, какво ще става..  ???
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #19 -: Януари 29, 2015, 02:55:48 pm »
С някоя от 2-те др планети не беше ли по-точен аспектът?

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #20 -: Януари 29, 2015, 03:57:26 pm »
Марс няма мажорни аспекти в натала ми,но при опозиция с натален Марс във 2 ри дом преди 2 месеца се скарах много лошо с приятел :(

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #21 -: Януари 29, 2015, 05:36:38 pm »
Наблюдавайте, моля, какво се случва при тези аспекти към натални: асц, у1, слънце, луна
тр Марс У3,У8 в 6д в опозиция с Плутон У3 в 12д, който е на градус от АСЦ- вчера ми беше доста шеметно, не можех да ходя в права линия хаха, виеше ми се свят, аха да припадна в банката, както чаках на стола да ме обслужат, мислих да не е игра на кръвното или да има магнитни бури/земетръс, но не е и днес ме боли глава, кихам- наподобява предгрипно състояние и сега приготвям илачи да се церя...

В картата на жена от юни, миналата година- тр Марс У8 в точен квадрат с нейното Слънце на МЦ, а тр Плутон У8 в съвпад със Слънцето (с 1гр отминал точния съвпад)- нейният мъж, с който беше разведена, но почти до последно работеха в дует (той я озвучаваше, а тя е певица) , след половин година лечение от рак на дебелото черво почина.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #22 -: Януари 29, 2015, 10:35:42 pm »
Марс (диспозитор на Луна) през асц и едновременно възврат - стомашни проблеми, което е крайно необичайно за мен. С отминаването на транзита и те минаха.

Марс в опозиция на Венера и Луна - каране и сдобряване с приятели, връщане на бивши гаджета, здравословни проблеми за сестра ми.

Марс през Слънцето в Риби във втори дом, Слънцето е У8 - грешка на банката, заради която имах финансови неприятности. Появя на мъж с особено поставен Нептун. Активиране на всякакви отношения с противоположния пол.

Марс през Плутон на трон в 10 дом - нищо конкретно. Малко по-натоварен работен график. Повече заради дома, не заради Плутон.

Скоро ще имам Марс през Венера и Луна и специално ще наблюдавам, за да пиша.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2015, 08:52:32 pm »
http://tayni.net/?p=4386

Очаквайте част втора – „Изгаряне на вредната енергия" това ще е интересно

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2015, 05:03:58 pm »
Напоследък наблюдавам съвпада на тр.Марс с Асц. .По-рано съм го наблюдавал с цел ректификация ,тогава си ударих стъпалото/Асц.Риби,точно на 16,10*,сега внимавах да не се ударя,въпреки всичко не знам как ,но някаква травма на коляното се получи,пак куцам,пак с левия крак .Марсовите прояви започнаха още на 14,30*-гневно избухване,което средно на година става 3-4 пъти,започнах да чета спонтанно книга за Кундалини/енергия/,днес спонтанно пък пеках едни работи,което е 1 път в годината,точното повторение на съвпада е утре,следва продължение... :91:Повторението ,,спонтанно,, е ключовата дума,всичко което правя е без планиране,на секундата,приятно чувство на действие,удоволствие от действие,на грешките не се обръща внимание,дори са забавни .Марс ми е диспозитор на Сатурн в падение ,овен интерсептиран в 1Д-куцането има връзка с това  :017:,коляното е по Сатурн .
« Последна редакция: Февруари 02, 2015, 05:39:02 pm от Oposit »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2015, 12:50:21 pm »
Нямаше по-вече травми,има логика,сега тр.Марс достига 16,10* в полунощ,когато няма как да се травмирам,логично е изявата да се изместипо-рано,съобразно природата на Марс да бърза,не е толкова точен за ректификация както го представят .Иначе съвпада с Асц. на коя планета е чудесен момент да се усети и разбере енергията на коя да е планета .Енергията на Марс е спонтанна,не признава планове,имах планирани неща за вършене-но не,Марс не признава,не обича планове по Сатурн,така разбрах защо Сатурн в овен е в падение,този,който трябва да планира има качество спонтанност-пълно противоречие .Обратно Марс екзалтиран в козирог ,с качествата му дисциплинираност,планиране,изглежда и се приема много добре .

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2015, 10:00:45 am »
Тази темичка малко позаглъхна, но аз наблюдавам моя Марс :)

В момента е на МС - в натала е във 2 дом, но е съУ10 - от 1-2 дни моя шеф ми действа "на въпреки" :), обаче пък нали и Венерка е там наблизо (пък и е върху Сатурна ми тези дни) и нещата за момента минават по-безболезнено. :) Това се случва в сходяща опозиция на Слънцето, което е У2 и в тригон с Юпитер У6, в 1 дом.

Прогр Слънце в момента е в точен квадрат с наталния Марс и си е диспозитор на въпросния Марс в натала.

След няколко дни ще докладвам за евентуални последствия :)
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 10:25:24 am от Happy58 »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #27 -: Април 06, 2015, 09:14:16 am »
Марс опозиция Луна/Плутон. Снощи бях напълно здрава, днес се събуждам с кашлица, сополи и главоболие, може и да имам тем. че ме тресе и всичко ме боли  :( Това си е събитие за мен, че тази година не съм боледувала, честно казано не помня кога за последно съм кашляла и ми е бил запушен носа. Вчера се разхождах без чадър и ме наваля, може от това да е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #28 -: Април 06, 2015, 10:44:46 am »
Марс опозиция Луна/Плутон. Снощи бях напълно здрава, днес се събуждам с кашлица, сополи и главоболие, може и да имам тем. че ме тресе и всичко ме боли  :(
 Вчера се разхождах без чадър и ме наваля, може от това да е.
трябвало е да си напариш краката като си се прибрала, да пиеш билков чай и един аспирин преди лягане, сега нямаше да си със запушен нос
Марс е У1, 8 и транзитира в 8д- сама си предизвикала опасността от простуда в случая
« Последна редакция: Април 06, 2015, 10:50:40 am от akruks »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на марс-съвпад, квадрат, опозиция
« Отговор #29 -: Април 06, 2015, 02:56:29 pm »
Трз Марс ще направи квадрат на наталния ми.Познавам човек с такава позиция.Освен да се видим,за да се изпокараме и да отчета транзита по този начин.   :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: