Автор Тема: Пристрастени към пластичната хирургия  (Прочетена 3037 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Пристрастени към пластичната хирургия
« -: Февруари 05, 2015, 02:06:49 pm »
Разглеждайки една класация за най-пристрастените хора към пластичната хирургия реших да пусна тази тема, водена от любопитството дали има определени астрологически предпоставки водещи до тази обсесия. Почти бях сигурна, че ще видя стелиуми в Дева и Плутонясали лични планети, но не.... Мислех че пристрастеността към такива процедури би била продиктувана единствено и само от стремежа към съвършенство, но се оказва, че си има и други причини за това. Една от тях е  Дисмоморфобията. Това е психическо заболяване. Хората, които страдат от тази болест, изпитват страх от външността си и избягват да се гледат в огледала. Страдащите от дисморфофобия са сигурни, че са грозни и външният им вид е меко казано отблъскващ. Реалността обаче е друга. Това, което притеснява заболелите, не се възприема по същия начин от околните. Те обаче не се харесват и правят всичко възможно, за да се променят. Голяма част от тях се подлагат на разкрасителни процедури, но те не им помагат да се излекуват, защото дисморфофобикът непрекъснато задълбава в своите съмнение. 40% от тях са толкова депресирани от външния си вид, че дори обмислят самоубийство.
А може би пристрастеността към пластичната хирургия не се различава с нищо от всяка друга пристрастеност... Вие как мислите? Ще започна с картата на Шер, която гръмко оглавява класацията. Ако желаете може да качите карти и на други персони страдащи от подобна зависимост, а защо не и карти на пластични хирурзи...

Happy58

  • Гост
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2015, 02:09:45 pm »
Мисля, че показателите са негативни аспекти между Сатурн и Венера/Асц/У1 - тук имаме третия вариант.

А за пристрастеността - нещо по Нептун сигурно

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2015, 02:21:24 pm »
А това е рождената карта на починалата наскоро Джоан Ривърс преживяла внушителните на брой 739 пластични операции!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2015, 07:05:01 pm »
Хубава тема, жалко че не се получи дискусия.

Потърсих какви са указанията за пластична хирургия от гледна точка на ведическата астрология:

  • Planet Venus for beauty and aesthetics.
  • Planet Mars for surgery.
  • Planet ketu as it acts like Mars.
  • Planet moon the feminine planet and as it signifies the mind the main siginificator or trigger here to build up the urge.
  • Signs- Signs will be as per the body part where surgery is to performed ,foe eg  cancer and planet moon for breast upliftment for women.

http://bharatiyajyotishmantrasaadhana.blogspot.com/2013/12/aesthetic-surgery-and-astrology.html

Като пример е дадена картата на Анджелина Джоли.



И още една интересна статийка - за естествената красота при жените: http://astrobix.com/blog/?p=518

Имаше и една специфична йога за младолико излъчване, но й забравих наименованието. Само се сещам, че ако в джйотиш картата у4 е поставен в 10 дом, нативът ще е по-склонен към пластични интервенции и има тенденция към прекаляване с разкрасяващите процедури. Но в горните две карти не видях такава комбинация.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2015, 12:54:14 pm »
Твърдите аспекти Венера/Сатурн създават усещането за физическа малоценност. Човек смята, че има твърде големи уши, не си харесва носа или ако е жена - най-често чувства дефицити, свързани с женствеността, защото точно там удря Сатурн - тоест, иска по-големи, по-хубави или по-по-...гърди.

Това е мотивът за прибягване към пластичната хирургия. Но дали, как и колко действия ще последват зависи от шести дом. Според мен това е домът сигнификатор на темата. Забележете как е поставен в картите, които сте сложили.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2015, 12:58:54 pm »
А забелязвате ли, че дори физически привлекателни жени прибягват до пластична хирургия? Превърнало се е в мода в Холивуд. Наложил се е определен стандарт за красота и всяка жена, която разполага с малко повече пари, все намира какво да коригира във външния си вид, дори ако е естествено красива.

В двете карти, постнати от Джъст, има мажорен аспект между Луната и Сатурн - при едната е опозиция, при другата е секстил. Тя вътрешно не се чувства достатъчно привлекателна, макар че външно може да играе сексапил и самоувереност, виждала съм такива жени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2015, 11:05:12 am »
Аз бих прибегнала до услугите на пластичната хирургия-само в един единствен случай, а именно ако реша някой ден да имам дете. Решила съм да родя с цезарово сечение и по време на самото раждане веднага да ми се направи абдоминопластика. Страшно се притеснявам дали корема ми ще се прибере или пък кожата там да не вземе да се сгърчи като пергамент както съм виждала при някои дами, които имат деца. Аз лично не бих могла да живея в хармония със себе си по този начин. За друго не бих прибегнала до ппластичната хирургия. Имам секстил Венера/ Сатурн и квадрат Плутон. Венерата е радостна в 5-ти дом и си прави компания със Слънце и Меркурий  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2015, 12:17:06 pm »
С размера на бюста отдавна се примирих, а друго нямам какво да коригирам - с много правилни и хармонични черти съм като теб, само че с кръгло и скулесто лице. Не съм чувала формата на лицето да може драстично да се коригира. Но за попълване на фини линии и бръчки сигурно бих помислила, ако имам такава възможност. При мен по-скоро ще се развали хармонията на лицето и ще се загрози, ако се направи пластична интервенция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2015, 01:08:58 pm »
Че какво ти е на бюста 75В (като моя). Съвсем нормален и съръзмерен спрямо фигурата. На мен ми е грозно жена да се напомпа до 100 см, при все, че ханша и е 90. Трябва да има хармония някаква все пак.  :)
За бръчките да ти кажа и аз ако имам финансовата възможност може би бих се подложила на някаква интервенция. Ама първо ще се информирам подробно за всичко, да не стане някоя издънка  :012: Овала и аз мисля, че не може да се промени драстично освен ако не се инжектира подкожна мазнина за оформяме на скулите. Чувала съм, че някои дами си вадят и кътниците да са им по-слабички лицата, други пък си вадят ребрата  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2015, 11:33:39 pm »
Съвсем не е задължително при секцио да ти се скапе коремът
Въпрос на кожа, структура, мускули
Сбръчкването се получава от голямото разпъване при нееластична кожа, често има и стрии в тези случаи

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пристрастени към пластичната хирургия
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2015, 10:22:19 am »
Аз искам раждане секцио, за да го съчетая с абдоминопластика, която се извършва веднага след изваждането на плода. Пластичния хирург изрязва веднага излишната кожа и оформя красив и плосък корем. Ако знаех, че корема ми може да се прибере напълно по естествен начин бих и родила естествено. Мен болката не ме плаши. Но почти не съм виждала раждала жена с плосък корем.