Автор Тема: Кой ни спасява  (Прочетена 6527 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Кой ни спасява
« -: Февруари 18, 2015, 09:56:00 pm »
Дракониада, не всичко  в живота е Марс, но всичко в живота започва с Марс - или с теб, така добре ли е ?!?  ;)

Аз съм с Венера/Сатурн в Овен и Марс в сескиквадрат Сатурн, никога и по никакъв повод не ме е  спасявал смел Марс, нито някой Уранов бунтовник, но виж Сатурн почти в такава обстановка, и почти в този такт ме е укротявал. Обожавам червеният цвят, каквато и асоциация да създава у другите и всички ме свързва с него като темперамент, но аз съм точно това...танго. Споделям ти информация, нали си изследовател . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2015, 10:53:47 pm »
За да има спасители, първо е необходимо, да има давещи се, което веднага ни отнася към оста Дева/Риби. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кой ни спасява
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2015, 08:53:42 am »
че това със спасителите ни е заложено като народопсихология,все чакаме отвън месията
и давещи  се бол от щастие ,от мъка все се давим в алкохол

аз се спасям сред природата при тези тригони  Асц/Марс-Уран-Плутон Дева  тригон Юпитер в Телец/9 д.все се намира човек в точното време и на точното място да уцели събитието - спасител на годината, ВЯРАТА- това е ,което ме спасява ,и в себе си и в хората
стрелче,с уран на асц.- утрото винаги ще е по-добро от днес :58:

спомням си една случка близо до манастира Седемте престола,по р.Искър сме на риболов и се прибираме към колата,среща ни местен,доста странен човек и разминавайки се ни поздравява - Бог с Вам,отговорих му - Дай боже...в това време по пътя мина голф пълен с развеселени тинейджъри,две момичета се показваха в цял ръст през шибидаха и пееха с пълно гърло , нещо ми подсказа да се забавим ,да не тръгваме след тях,да пътуваш след такава кола по Искърското дефиле ще те отведе до кушетката на  психотерапевт ,или до централните,та се замотавам,  ям капини....ослушвам се за факсове от интуицията,време ли е да тръгваме,това е единственият път към София,още при първият завой излизайки от Елисейна през тунелче и завой, същият голф челен удар в насрещно движеща се кола ,жестока гледка,пред нас бяха няколко коли време,което ни спаси да не бъдем и ние част от зверската катастрофа,връщали сме се през Ребърково ,Скравена - магистралата,спомням си пред нас караше една мацка да ни покаже пътя с опашки на пипилота  с високи токчета, по завойте към Черепишкият манастир,караше така,че мъж ми,който е професионален шофер трудно я настигаше ,сюрреализъм и сега се изпотявам от напрежение като се сетя  :72:

спасението е дар Божи, действащ чрез случайните-закономерности, реализирани видимо чрез хората около нас и невидимо -ангели хранители
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 09:33:17 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2015, 10:38:29 am »
Ааа, не е така-нали ти каза, че водолеите били ревливи
(Отричам м/удругото)

Всеки може да бъде ревлив, някои по рождение имат такава нагласа, други в следствие.
Та, така -например, при теб Марс е в аспект с Нептун в знаци на Меркурий/Юпитер,с Дева/Риби 12/6-ти домове, ти се идентифицираш с "воинът-спасител", но първо си била "давещ- авантюрист".Дева на К 12 срещу Риби на К6, със Слънце Водолей  : "Давейки се в собствените си идеали, се спасявам от некоректни взаимоотношения" . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Кой ни спасява
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2015, 11:06:27 am »
За мен лично, това е Бог!

Първо молитва към Бог и всички светли сили. И след това или сама се справям, или който е необходим сам се появява.

Нептун на К11.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Кой ни спасява
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2015, 01:46:46 pm »
Всеки може да бъде ревлив, някои по рождение имат такава нагласа, други в следствие.
Та, така -например, при теб Марс е в аспект с Нептун в знаци на Меркурий/Юпитер,с Дева/Риби 12/6-ти домове, ти се идентифицираш с "воинът-спасител", но първо си била "давещ- авантюрист".Дева на К 12 срещу Риби на К6, със Слънце Водолей  : "Давейки се в собствените си идеали, се спасявам от некоректни взаимоотношения" . :)

Интересен поглед
Когато бях овчарче, опс, авантюрист, не помня да съм имала удавено чувство, дори за миг
Абе като се замисля, била съм на кръстопъти, завои, еднопосочни улици, ама чувство на удавник-не
Може би все пак плутон си върши някаква работа, или пък тригонът слънце/марс работи, не знам
Сигурно и да ми кажат, че утре умирам, ще помисля, че майтап нещо или грешка има :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кой ни спасява
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2015, 06:19:24 pm »
Кратко въведение-кои успяват да изкарат най-доброто от нас, кои успяват да ни спасят от другите и най-вече-от нас самите...
все козирози, които попадат в 5д, където е южния възел в козирог

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Кой ни спасява
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2015, 10:26:11 pm »
Астрологично по какво се разглежда "личният спасител"?:)
Може би това е човек с добри аспекти от Юпитер към Слънце/Луна на спасявания?

Направих ревизия на спасителите и при мен това не важи. До един са водолеи. Най-близката ми приятелка - Водолей с точна опозиция на везнишката й Луна на моята и с Венера в Риби.

Друга важна жена, която ми е помогнала много и с която почти моментално завързах приятелство (за мен това е необичайно), е със стелиум Слънце, Венера, Мерк във Водолей в опозиция с Уран. Останалите трима души, които са ми помагали също са с водолейски слънца и дори поуранясали.

Водолей ми попада в 1 и 2 дом. И двата управителя на знака са в съвпад на асц. в Козирог.

Лаишкото ми обяснение е, че само акцентиран Водолей може да разбере една объркана Риба без да я съди, като успее и да я приземи. Тези дни с моята приятелка с везнишката Луна си говорихме за хората, отношенията, любовта. Установих, че по тея въпроси съм с разбиранията на 12-годишна. Като Пипи Дългото Чорапче. Обаче приятелката ми си има аспекти Венера-Сатурн и осмодомен стелиум. Изключително търпеливо и с много обич и загриженост ми позволява да сверя реалността си с нейната. А нейната е доста по-прагматична, земна и подредена. В останалите водолеи до известна степен намирам същото - приемане, но и показване на тяхната представа без да ми я налагат. По много деликатен начин успяват да са ми ориентир и котва - в добрия смисъл на думата.
Отделно, въздушните ми действат добре, защото освен единия Меркурий, аз си нямам друг въздух в картата. И все пак в това обяснение няма много астрология.

Отново приземяващо и добре ми действат хора с аспекти Венера/Луна - Сатурн. Най-близките ми приятели имат такива аспекти.
Но за спасители посочих онези, които са направили съвсем конкретни неща за мен и заради които мисленето ми се е променило. Едни са ми дали емоционална подкрепа, други - шанс за развитие.

Защо точно водолейско-уранови хора ме спасяват така и не разбирам... ::)

Малко оффтопик: Спасяването не го разбирам като един вайкащ се мрънкач и петима потрисащи се край него. Не. Спасяването е да дадеш възможност, разбиране, изслушване и съвет. Не е съжаление и дондуркане. Тук не говорим за удавници.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2015, 10:33:24 pm »
The_One, Меркурий във Водолей, у6/9-ти, Юпитер тригон Уран на АСЦ, ти си Слънчеви Риби -"Да ме спасят от самата себе си". Ти би спасила  кауза или "за каузата" -Марс в Стрелец в 12-ти тригон Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Кой ни спасява
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2015, 10:43:22 pm »
Мерк е и управител на ЮЛВ, Юпитер - на 12 дом. Един вид - помагат ми хора от миналото.
Преди време ходих на професионална консултация при астроложка, която работеше с индийските техники. Та заради това, че по сидерал Луната и Венерата ми попадат в Риби в накшатрата Ревати, тя ми каза, че имам големи заслуги от минал живот и в този ще срещам помощ и късмет.

Това е в сферата на недоказуемото, но сега ми го напомни и направих връзката. Мерси, Рени.
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 10:46:02 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2015, 10:47:53 pm »
Мерк е и управител на ЮЛВ, Юпитер - на 12 дом. Един вид - помагат ми хора от миналото.
Преди време ходих на професионална консултация при астроложка, която работеше с индийските техники. Та заради това, че по сидерал Луната и Венерата ми попадат в Риби в накшатрата Ревати, тя ми каза, че имам големи заслуги от минал живот и в този ще срещам помощ и късмет.

Това е в сферата на недоказуемото, но сега ми го напомни и направих връзката. Мерси, Рени.

Моля.   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой ни спасява
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2015, 10:52:34 pm »
Според мен, някой отвън няма как да ни спаси,ако ние сме решили да се давим въпреки всичко,без оглед на ситуация, житейски период, мироглед. Само който може да плува, може и да спасява, а за да може да плува, знае какво е си давещ се.Затова предположих, че "спасителите" са по оста Дева/Риби, Меркурий/Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Кой ни спасява
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2015, 10:53:03 pm »
Рени, изкристализирай теорията-6/12, така ли?

Аха, да :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Кой ни спасява
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2015, 11:21:18 pm »
Първа асоциация за спасяване при мен беше също 12дом,риби-Ицо,станал жертва за да спаси,единствен начин да спасяваш е да си по-силния,знаещия и можещия да се справи с конкретна ситуация, слаб не може да спасява .От друга страна спасяване какво е-помощ в силно критична ситуация,обикновено приятели,роднини,съответните домове ...,критичните ситуации са по Плутон,Марс-и там някаква връзка .Астрологически функционалните бенефици би трябвало да са спасителите,когато са в аспект с функционалните малефици ,функционалните,когато търсим специфичното в картата .
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 11:41:52 pm от Oposit »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кой ни спасява
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2015, 09:03:39 am »
направо съм си по  учебник,макар,че спасител го играя от половин век все на рибки,който по рождение би трябвало да могат да плуват,но не би,давят се в локвите ,в дълбокото сами се спасяват :72:
  но и те много са ми помагали  :58:
Асц. Дева съвпад марс У8- уран У6- плутон У3 тригон юпитер