Автор Тема: Регресия и прогресия  (Прочетена 22272 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Регресия и прогресия
« -: Февруари 26, 2015, 08:46:45 pm »
Автор: Д-р Браян Уайс – американски психотерапевт с дългогодишна практика

Можете да използвате този запис, за да си направите истинска регресия или за да се отпуснете, да станете по-спокойни и да влезете в досег със собствената си мъдрост. Имайте предвид, че може веднага да изживеете много ярка и пълна регресия или пък да навлезете в поток от ключови моменти, или да започнете само с откъси или образи от изживявания от минал живот или от състоянието между отделните прераждания. може да се окажете в градина или в храм, или в друго лекуващо и духовно пространство, или пък просто да се почувствате отпуснати и щастливи. Независимо до кое от тези изживявания ще достигнете, нека то бъде правилното за вас по това време. Позволете си да се изненадате от неочакваното – ако то се случи.

Имайте предвид, че колкото повече упражнявате този процес – толкова по-лесен става той и наградите, които ще получите ще бъдат повече.

Методът на записа не действа при всички. Някои хора трябва да го слушат няколко пъти, преди да получат резултат. Неспособността да се отзове на записа не означава, че човекът не може да се върне към минали прераждания – явно има нужда от лично внимание и насоки на психотерапевт.

Текстът на записа е създаден да служи като водач, като пример и трябва да го използвате единствено само ако не се притеснявате от опита да се върнете назад и да възстановите спомени от своето минало, тъй като някои от спомените може да ви разстроят. Рисковете от отрицателна регресия са минимални. Повечето хора се справят и усвояват спомените без проблеми. Съществува, макар и нищожен риск от обратен ефект – като например тревога или вина. Ако това стане трябва да отидете при психотерапевт и да разрешите всички възникнали проблеми.
Когато четете текста при запис четете със спокоен бавен глас, като спирате за малко там, където има многоточие по-дълго там, където има пауза. Четете упътванията в скобите наум, а не на глас. Постарайте се да намерите точния ритъм на гласа си, който е подходящ за вас. Слушайте записа на тихо и спокойно уединено място, където можете да се отпуснете и никой да не ви безспокои. Легнете на легло или седнеет на удобен стол, разхлабете дрехите си, за да не ви стягат. Трябва да сте сигурни, че никой и нищо няма да ви прекъсва по време на слушане на записа. Отпуснете се напълно. Не кръстосвайте крака и ръце. Можете да си пуснете тиха спокойна музика като фон, ако това подпомага усещанията ви.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2015, 08:47:47 pm »
Текст на записа за релаксация и регресия

Позволи на очите си да се затворят.

Сега се съсредоточи върху дишането си, което трябва да бъде дълбоко и равномерно – отгоре до долу.

Поеми си пет пъти дълбоко въздух, така, че да се отпуснеш – вдишвайки през носа и издишвайки през устата... отпусни се. (направи дълга пауза, за да си поемеш пет пъти дълбоко въздух).

Сега с всяко издишване изхвърляй навън болките и напрежението натрупани

в тялото.

С всяко вдишване се изпълвай със спокойната енергия, която те заобикаля.

 

Отпусни се още повече.

 

Сега визуализирай или си представи, или почувствай как всичките ти мускули се отпускат напълно.

Отпусни мускулите на челото и на лицето си...

И на челюстта...

Отпусни мускулите на врата и на раменете. В тези области има много натрупано напрежение.

Отпусни ръцете си...

Отпусни краката си...

Отпусни мускулите на гърба...

Позволи на мускулите на корема ти да се отпуснат напълно, така, че дишането ти да остане добро, дълбоко и равномерно.

Всеки път, когато спокойно си поемаш дъх, се отпускай все повече и повече.

 

Визуализирай, представи си или почувствай ярка светлина от вътрешната страна в най-горната част на главата си. Остави умът ти да избере цвета на тази светлина (пауза).

Всичко, което тази красива светлина докосва, докато се разпространява из тялото ти, всяка тъкан, всеки орган и мускул, всяка пора и всяка клетка от твоето тяло ще се отпускат напълно, освобождавайки се от всички болки и болести.

А светлината ще те релаксира все по-дълбоко и по-дълбоко.

 

Сега вече изпитваш дълбок мир и покой.

 

Сега виж или почувствай, или си представи как светлината се разпространява от най-горната част на главата.... надолу през челото ти... зад очите ти... и те отпуска още повече.

Можеш да видиш или да почувстваш, или да си представиш как светлината се разпространява в челюстта ти... надолу към брадичката... и прави състоянието ти по-дълбоко.

Сега светлината се разлива по врата ти и напълно отпуска мускулите на врата и на гърлото, успокоява вътрешността на гърлото ти.

И се отпускаш още повече (пауза).

 

Визуализирай, представи си или почувствай как светлината, която отпуска или лекува всеки мускул, всеки нерв и всяка клетка от твоето тяло, се разпространява в раменете ти... и надолу по протежение на двете ръце, чак до китките и пръстите (пауза).

 

Виж или почувствай, или си представи как светлината се излива по гърба ти... по гърдите... и влиза в сърцето ти, което изтласква светлината във всеки кръвоносен съд от тялото ти...

В белите ти дробове красиво сияе...

Мускулите на гърба ти са напълно отпуснати.

А сега светлината се разпространяа по гръбначния ти стълб – от главния мозък до последния прешлен на гръбнака и се разлива по цялата нервна система, за да достигне до всяка клетка и мускул от твоето тяло.

И се чувстваш напълно спокоен и отпуснат.

Изпитваш дълбок покой, великолепно усещане за мир (пауза).

 

Виж, представи си или почувствай как светлината се разпространява в корема ти... и в кръста... като напълно отпуска тези мускули и нерви...

А сега виж как се спуска по бедрата ти...

В краката ти и по цялото им протежение до стъпалата и пръстите, така, че цялото ти тяло е изпълнено... окъпано... в прекрасна, ярка светлина.

 

И се чувстваш много, много спокоен.

 

Сега визуализирай, представи си или почувствай как светлината напълно обгръща цялото ти тяло, сякаш си в пашкул или ореол от светлина. Това те предпазва и отпуска кожата и външните ти мускули...

 

И се чувстваш още по-спокоен и отпуснат.

 

След малко ще преброя от пет до едно. С всяко следващо число ще се чувстваш все по-спокоен. Състоянието на релаксираност ще става все по-дълбоко и когато стигна до едно ще бъдеш в много дълбоко състояние и умът ти ще бъде свободен да премине отвъд нормалните граници на времето и пространството.

Можеш да си спомниш всичко.

 

Пет...

Четири... чувстваш се все по-спокоен и отпуснат...

Три... все по-дълбоко и по-дълбоко, и по-дълбоко...

Две...почти си там...

Едно...

 

Ти си в състояние на дълбока релаксация, но ако усетиш някакво неудобство – сега или по-късно, напълно владееш положението.

Сега можеш да приключиш с релаксиращата част от упражнението и да не продължиш с регресията, като просто отвориш очите си. Веднага ще се върнеш към нормалното си състояние и ще владееш напълно всички свои психически и физически дейности, ще се чувстваш прекрасно, релаксиран и освежен.

 

Ако решиш да продължиш,  визуализирай, представи си или почувствай как бавно слизащ по красива стълба (пауза).

В долния край има врата и красива светлина зад нея.

Чувстваш се напълно отпуснат и много спокоен.

Вървиш към вратата,, знаейки, че умът ти вече не е ограничен от времето и пространството, и че можеш да си спомниш всичко, което някога ти се е случвало.

Когато влезеш през вратата в светлината ще си в друго време.

Позволи подсъзнанието ти да избере времето – независимо дал ище е от този или от друг живот.

Можеш да се върнеш към време, когато са възникнали твои симптоми, чувства ил иобъркани взаимоотношения, да се върнеш към първоначалната причина (дълга пауза).

 

Влизайки в светлината най-напред погледни към краката си. Виж какво има на тях – обувки, или сандали, или парче плат, или пък абсолютно нищо...

След това започни да гледаш нагоре по тялото си...

Погледни дрехите си...

Погледни ръцете си...

Виж как изглеждаш...

Дали е ден, дали е нощ...

Дали си вътре или си навън...

Виж дали знаеш или можеш да разбереш годината (пауза).

Огледай се наоколо, виж пейзажа, архитектурата, растенията и дърветата и дали има наоколо други хора. Ако там има други хора, може да ги заговориш и те могат да отговорят на въпросите ти.

Открий отговорите на твоите въпроси, причините за твоите симптоми (дълга пауза).

Проучи по-подробно това време.

 

Ако трябва – можеш да отидеш напред или назад във времето...

 

Ако изпитваш няккаво безпокойство, просто се издигни над тялото си и наблюдавай, вместо активно да чувстваш, изпитваш и участваш.

Или – просто ако решиш – отвори очи и сложи край на процеса.

 

Разгледай важните събития и разбери с по-широкия си поглед за нещата – защо са се случили и какво всъщност означават.

Сега можеш да разбереш (дълга пауза).

 

Виж дали някои от хората в този живот са с теб в настоящия ти живот (дълга пауза).

 

Ако желаеш – иди до кра на този живот и изживей смъртта си (дълга пауза).

 

Издигни се над тялото си и направи преглед на живота си. Ккави са уроците, които трябва да научиш? (дълга пауза)

 

Вече е време да се връщаш.

 

След малко ще преброя от едно до пет.

На пет отвори очи и ще бъдеш напълно буден, с изострени възприятия и освежен, ще се чувстваш прекрасно. Ще владееш напълно всичките си физически и психически функции. Ще помниш всичко. Всеки път, когато правиш това упражнение ще се чувстваш все по-дълбоко и дълбоко релаксиран.

 

Едно: всички мускули и нерви на тялото ти са напълно отпуснати.

Две: постепенно се събуждаш и се чувстваш прекрасно.

Три: все по-буден си и с по-изострени възприятия.

Четири: почти си буден и се чувстваш великолепно.

Пет: отвори очи. Вече си напълно буден с изострени възприятия. Чувстваш се прекрасно.

 
Автор: Д-р Браян Уайс – американски психотерапевт с дългогодишна практика
 
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2015, 08:49:17 pm »
Прогресията е пътуване напред във времето. Ето линк към един интересен сеанс:

http://regresia.weebly.com/106310771090108010881080-108710981090107710821080.html
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2015, 08:52:13 pm »
При условие, че инкарнациите ни са едновременни е много спорен въпроса дали е редно да се нарича прогресия, но в предвид линейното време на тази планета е приемливо.  ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2015, 03:29:43 pm »
Witch, който трябва чува, вижда, чете информацията, подготвен е за същата, а регресията е много полезна в случаите, когато "те сърби, а не знаеш къде да се почешеш."  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Shurik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2015, 05:27:54 pm »
Вещичке...благодаря ти за интересната тема,която отваряш.В тази материя съм слабо запознат,но тъй като от дълго време се интересувам  от другите мои инкарнации, ми се ще да изпробвам медитивната регресия върху себе си,защо ли-ами нямам вярва на регсресионните терапевти,макар да чувал за  един много известен и утвърден специалист по регресия...а и, да искам, той няма да ме приеме без някаква основателна причина за това.
И понеже знам,че  медитираш от дълго време и по всяко време,реших да те попитам дали си изпробвала техниката върху себе си и какви са резултатите(естесвено ако не е прекалено лично питането ми...може и на лична).
Във връзка със записа,се замислих... как всъщност би могъл да се осъществи описания във него процес,след  като същевременно трябва и да го четем наум,някак си ми идва малко напрягащо  :012:).И дали не е  по-добрия вариант  да запишем всичко на аудио запис?Ти как мислиш?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2015, 05:58:38 pm »
Шурик, аз не мога да медитирам, бе човек  :012:! Това, което правя може и да е медитация, а може и да не е. При мен нещата се получават за секунди, а не за часове както е при медитациите. Отделно от това пък миналите си животи съм ги сънувала и ги знам от сънищата си.

Никога не съм се подлагала на регресия, защото знам ли го какво му е на ума на този дето води регресията - може да ме хипнотизира да кудкудякам като звънне телефона...  :043: :043: :043: Поне аз не бих се стърпяла да го направя хахахааааааааа...


Регресията, която по-горе е като текст, всъщност е аудиозапис на английски, който е преведен на БГ. За да си направиш авторегресия е нужно да го запишеш на аудиозапис или пък човек, на който имаш доверие да му го разпечаташ и той да те води.

Доколкото виждам самата регресия е много дълбок релакс/медитация, чиято цел е да вкара мозъка ти в тета вълни за да можеш да стигнеш лесно до подсъзнанието си. Реално не е нещо особено. Трудността идва от това да успееш да се вкараш в това състояние, защото много хора не могат да се отпуснат.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Shurik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2015, 06:14:53 pm »
аха,аз си рекох ,че сигурно си изпробвала метода,щом си го постнала като тема...мерси за изчерпателния отговор :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2015, 06:59:14 pm »
Темата я пуснах, защото ми е интересна и защото една приятелка онзи ден се подложи на регресия и имам пресни впечатления от това  :012:. Пък да обменяме опит ако някой друг я е пробвал.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2015, 07:31:02 pm »
За регресиите ясно,но за прогресиите  ми е по-интересно,сещам се как бъдеща моя инкарнация чете числата от тотото ;От регресиите ще има полза само ако съм заровил нещо стойностно :017:

Happy58

  • Гост
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2015, 07:34:04 pm »

................ знам ли го какво му е на ума на този дето води регресията - може да ме хипнотизира да кудкудякам като звънне телефона...  :043: :043: :043: Поне аз не бих се стърпяла да го направя хахахааааааааа...



 :57: :57: :57: :57: :clap: :clap:

Happy58

  • Гост
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2015, 07:34:53 pm »
............  ми е по-интересно, сещам се как бъдеща моя инкарнация чете числата от тотото ................


 :08: :08: :08: :72: :72:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #13 -: Март 01, 2015, 06:48:43 pm »
Не, не мисля, че регресия/прогресия е хипноза. Доколкото успях да разбера, това е вид дълбок релакс/медитация. Ти си в съзнание и си във фаза едновременно. Мозъкът ти функционира на алфа/тета вълни през това време. Доколкото знам при хипноза те приспиват и какво става през това време ти идея си нямаш.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Регресия и прогресия
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2016, 11:37:59 am »
Тъй... връщам темата, за да не пиша нова.

Някой има ли впечатления от регресия - лични, на приятел?
Последици?

В понеделник май ще си правя регресия (ако не се откажа преди това)  :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински