Автор Тема: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци  (Прочетена 16295 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #45 -: Септември 13, 2015, 07:34:53 pm »
Здравейте,
тъй като съм начинаеща в астрологията бих искала да попитам къде са моите интерсептирани знаци и планетите в тях?
Не мога да намеря никъде пълна информация в Internnet за това. Ще съм ви много благодарна!
 :cheer:  :58: :cheer: :58: :017: :017: :017:

Крис, а ти освен чичко интернет, някоя лелка книжка не попита ли? Или това са прекалени усилия за някаква си там астрология? И всъщност, откъде ти дойде наум да търсиш включени знаци и планети в тх?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #46 -: Септември 14, 2015, 12:18:01 am »
... според мен Юпитер си ти е в ред, но минаваш през Риби, което в даден момент ще е добре да го коригираш, за да си го използваш пълноценно.

Много благодаря :) Не разбрах какво имаш предвид, че Юпитер е ОК, но минавам през Риби?
Над силата е само умението да я владеем!

kris.popova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #47 -: Септември 14, 2015, 12:31:52 pm »
Крис, а ти освен чичко интернет, някоя лелка книжка не попита ли? Или това са прекалени усилия за някаква си там астрология? И всъщност, откъде ти дойде наум да търсиш включени знаци и планети в тх?
Като за начало питам за информация в Интернет,но това не значи че няма да потърся и по-подробна литература във връзка с това.А между другото от къде реши че имам такова отношение към астрологията при положение,че не знаеш от кога се занимавам с това и какво ме интересува в действителност? Имам доста книги свързани с домове планети и тяхното влияние,но специално за интерсептирани знаци нямам.Ако искаш можеш да ми препоръчаш някоя книга.   ;)

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #48 -: Септември 14, 2015, 01:58:32 pm »
Като за начало питам за информация в Интернет,но това не значи че няма да потърся и по-подробна литература във връзка с това.А между другото от къде реши че имам такова отношение към астрологията при положение,че не знаеш от кога се занимавам с това и какво ме интересува в действителност? Имам доста книги свързани с домове планети и тяхното влияние,но специално за интерсептирани знаци нямам.Ако искаш можеш да ми препоръчаш някоя книга.   ;)

заключението е от постовете ти - няма откъде другаде ...

Във всяка една книга по астрология, която дава базовите знания, се обяснява и включени/интерсептирани/ знаци и домове. Ако си изчела поне една от тях, отначало докрай, все щеше да попаднеш на обяснението.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #49 -: Септември 14, 2015, 04:45:01 pm »
Здравейте,
тъй като съм начинаеща в астрологията бих искала да попитам къде са моите интерсептирани знаци и планетите в тях?
Не мога да намеря никъде пълна информация в Internnet за това. Ще съм ви много благодарна!
Рару ти е отговорила, че имаш Плутон и Венера в интерсептиран знак, за които може да четеш тук: http://pims.ucoz.net/publ/35-1-0-223

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #50 -: Септември 14, 2015, 07:28:13 pm »
Здравейте,
тъй като съм начинаеща в астрологията бих искала да попитам къде са моите интерсептирани знаци и планетите в тях?
Не мога да намеря никъде пълна информация в Internnet за това. Ще съм ви много благодарна!
 :cheer:  :58: :cheer: :58: :017: :017: :017:
http://www.bobmarksastrologer.com/Intercepted_signs.htm

Много добър поглед върху интерсептираните знаци  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

kris.popova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #51 -: Септември 14, 2015, 08:16:49 pm »
Рару ти е отговорила, че имаш Плутон и Венера в интерсептиран знак, за които може да четеш тук: http://pims.ucoz.net/publ/35-1-0-223
Това съм го прегледала вече и още на 2,3 сайта.Но тъй като информацията не ми е достатъчна съм си поръчала книгата на Доналд Йод ,,Астрология и прераждания''.Надявам се да ми я доставят до 1,2 дни.Много ти благодаря все пак.  :58:

kris.popova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #52 -: Септември 14, 2015, 08:22:14 pm »
заключението е от постовете ти - няма откъде другаде ...

Във всяка една книга по астрология, която дава базовите знания, се обяснява и включени/интерсептирани/ знаци и домове. Ако си изчела поне една от тях, отначало докрай, все щеше да попаднеш на обяснението.
Благодаря ти за информацията ще я имам в предвид!Явно много те дразня с въпросите си,затова спирам до тук.Каквото ми трябва сама ще си намеря. Приятна вечер! :72:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #53 -: Септември 14, 2015, 09:56:05 pm »
Това съм го прегледала вече и още на 2,3 сайта.Но тъй като информацията не ми е достатъчна съм си поръчала книгата на Доналд Йод ,,Астрология и прераждания''.Надявам се да ми я доставят до 1,2 дни.Много ти благодаря все пак. 
Няма  как да зная къде, какво си прегледала, след като не си упоменала тук:
Здравейте,
тъй като съм начинаеща в астрологията бих искала да попитам къде са моите интерсептирани знаци и планетите в тях?
Не мога да намеря никъде пълна информация в Internnet за това. Ще съм ви много благодарна!

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #54 -: Септември 15, 2015, 09:05:32 am »
Рару ти е отговорила, че имаш Плутон и Венера в интерсептиран знак, за които може да четеш тук: http://pims.ucoz.net/publ/35-1-0-223

На тази информация не бях попадала, благодаря. Но бих казала, че много добре е описано.  :08:

Аз си имам Слънце и Меркурий във включени Везни и мога да потвърдя написаното - поне частта, в която се описва вътрешното усещане на човека. Коригирам си мнението за планетите във включени знаци.

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #55 -: Септември 15, 2015, 09:06:46 am »
http://www.bobmarksastrologer.com/Intercepted_signs.htm

Много добър поглед върху интерсептираните знаци  :)

и това е добър материал - преди време някой го беше дал тук и обсъждахме ... може би пак ти :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #56 -: Август 25, 2016, 04:27:14 pm »
Човек да не напише нещо, веднага ще се появи някой трол  ;D

В астрологията няма качествен контрол, така че всякакви стилове и метафори са допустими, зависи от целевата аудитория.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #57 -: Август 26, 2016, 09:08:31 am »
Здравейтена всички! Темата е интересна.  Аз имам интерсептирани Риби / Дева, включващи двете светила слънце -риби и дева-луна. Луната - у4, у5, в 6 дом. Слънцето у6, в 12 дом. Реших сама да се опитам да си обясня това и попаднах на лекция на Михаил Левин. Това,  което пише за Слънце в интерсептиран знак ми пасва - не знам какво искам!  А луната  ( за мен описва майка ми ) - сменили сме си ролите на родител / дете преди много години.  Просто исках да споделя с вас. ..
Интерсептирани знаци

Ясно е, че знаците са включени по двойки - Риба – Дева  например. Знаците са всички наши възможности и способности в живота. Но тези възможности попадат в условия, при които част от тях не се проявяват. Например да можеш добре да рисуваш, но да не станеш художник. Има възможности, има и условия - в които част от възможностите не могат да се реализират. Възможностите са космограмата - знаците и планетите без домовете. Като се сложи домовата система, това са възможностите с условията и това показва кое ще се осъществи лесно и кое- няма.  Ако например си смениш местожителството, може да се окаже по-вероятно да се изяви качеството, защото ще се промени домофикацията при релокация. Най-силната точка на реализацията е в началото на дома. Ако планетата е в началото на дома, тя е в точката на максимална реализация, без значение от другите фактори. Всичко в интерсептирания знак не може да се прояви, реализира. Което не се намира в началото на дома, е свързано с несъзнаваното в човека. Затова интерсептираният знак е във втория слой на дома. Този дом винаги е проблемен, проявява се нееднородно. Например младеж, роден в семейство на научни работници, способни и умни, завършва висше образование влиза в науката, бързо защитава дисертация, започва да преподава във ВУЗ, но в десетия му дом има интерсептиран знак. Той се реализира в науката, но това не му е нужно. Ако родителите му не са били в науката, щеше да избере друг път. Има външен успех и вътрешна неудовлетвореност. Това е сфера, където не може да се реализира. Отвъд външната ситуация има невидима ситуация при  дома с интерсептирания знак, ситуация, която е скрита и противоречи на видимата. Има неудовлетвореност. Това е стремеж, който не намира проявление. Планети в интереспитария знак не променят влиянието си в характера на човека - във вътрешния свят на човека влияят знаците, възможностите. Но когато стане въпрос за проявление и реализация на планетата, интерсептираният знак я задушава и не й дава възможност да се прояви. Интерсептираното Слънце - човек не знае какво иска или мисли, че знае, но всъщност желае това, което искат околните. Ако е на Асцендента или МЦ, той от рано знае какво иска, дори да не е престижно. Човек със слабо Слънце попада под влиянието на други хора, често не знае какво иска. Но това не е голяма драма -  около 40-те години се намира начин да се проявят интерсептираните знаци. За интерсептираните знаци трябват две неща - усилия и време. Ако планетата е в аспект с друга, интерсептираната се проявява чрез другата. Пак няма да е пълна реализацията, но поне частично.