Автор Тема: Засилване на планетни енергии  (Прочетена 17998 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #15 -: Март 05, 2015, 10:19:46 pm »
Предлагам на желаещите да направим един експеримент - всеки си избира или слабо изявена своя стихия или пък планета, за която смята, че не се изявява както трябва, в достатъчна степен и полага целенасочени усилия в тази посока като върши дейности, характерни за стихията или планетата и то по колкото се може повече. След един месец споделяме резултати. Това ще е трудно.

Има ли желаещи?

Добре,а на мен ако ми е проблем най-населеният и най-силен теоретично дом и се спуквам от усилия?  :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #16 -: Март 05, 2015, 10:54:41 pm »
На мен най-проблемен ми е Сатурн ретро,1д,ретро,интерсептиран в овен,дръжка на ветрило,което го определя като ключ към енергиите на всички други планети в опозиция в рамките на 120*опозиция,за един месец кое по-напред да неутрализирам?Ако слабите положения са нещо като атрофирал орган,няма гаранция,че ще има забележим положителен ефект,освен това трябва да съобразяваме с останалата динамика по прогресии,дирекции,транзити,те определят къде е разпределена енергията в момента ,лично аз в случая бих изчакал по-походящия момент,когато тр.Уран ще направи съвпад със Сатурн,а тр.Сатурн е в тригон към наталния например ,което обаче е догодина .В примера с атрофиралия орган,достъп до специализирана физиотерапия,рехабилитация ще имам догодина,точно сега за един месец какво да се направи освен нещо палиативно,временно,със слаб ефект?
« Последна редакция: Март 05, 2015, 11:00:13 pm от Oposit »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #17 -: Март 05, 2015, 10:57:37 pm »
Ето, по стила се рапознава човека :57: сянката е твоя сянка, ако ти си по-цялостна, обстоятелствата отвън няма да ти сервират тази липсваща стихия чрез хората около теб.
Винаги отвътре навън е проблемът. Изследователският дух ала скорпион/плутон е за теб, а ти водиш разследване/изследване.
А на теб Sun, кое ти е проблем?
Риторичен въпрос.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #18 -: Март 05, 2015, 11:18:25 pm »
 Мисля, че въздухът ти е важна/липсваща стихия.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #19 -: Март 05, 2015, 11:29:53 pm »
За отработване имам вече много идеи,целта е просто казано да се ОСЪЗНАЕ,да се познава енергията на съответната проблемна планета,без познаване на проблема как да се работи ефективно?Мисълта ми е ,че натално слабите положения са като ХРОНИЧНА болест,недостатък,върху такъв проблем се работи щеш,не щеш цял живот,ако не го правиш доброволно,ти се натриса доброзорно,натрупана негативна енергия над критична точка избива неконтролирано,отработването е да се опознава тази енергия,което дава възможности за контрол,така човек е нащрек за знаците на проблемната планета-енергия,както вулканолозите следят знаците за предстоящо изригване за да се вземат навременни превантивни мерки .Тотеми и идоли са били добри за отработване на иначе непознати,а с това и опасни сили-енергии .
« Последна редакция: Март 05, 2015, 11:39:22 pm от Oposit »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #20 -: Март 05, 2015, 11:54:46 pm »
Занимавал съм се със всичко това,планинарство не ме влече,понеже мразя да съм нащрек.а ме е гонила мечка стръвница и полудиви каракачани,стоене в една поза ме побърква,знам,че ще има голям ефект,но предпочитам умерено динамични спортове,афинитет към дълго бягане-има момент след който се отделят ендорфини,това му е най-полезното .Сатурн в овен при мен поне не обича седене в една поза! Минал съм курс за фитнес инструктор в НСА,пилатес определено не е за мен-това ми вдига кръвното ,но дълго бягане да,йога отвреме навреме,умерен фитнес .

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #21 -: Март 06, 2015, 02:15:46 am »
Аз от един месец насам си "засилвам" Сатурна ... Тр. Сатурн прави тригон с наталния ми. Скука пълна ... ;D Борбата с мързела и безмилостна и жестока ........

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #22 -: Март 06, 2015, 07:14:12 am »
Аз от един месец насам си "засилвам" Сатурна ...

Докато на човек му е широко около врата, няма как да го засили. При мен така се случи, засилих го от зор, просто нямах друг избор. И сега мога да се похваля с доста добре интегриран Сатурн, макар че не е с най-добрия есенциален статус в хороскопа, но пък няма твърди аспекти със светилата. Няма за какво чак толкова да се натягам, освен за самостоятелно оцеляване.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #23 -: Март 06, 2015, 08:52:46 am »
За мен темата определено е интересна, но ще пиша повече утре/вдругиден или тази вечер, че то си иска концентрация :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #24 -: Март 06, 2015, 09:51:07 am »

,,Няма как да опознаеш и осъзнаеш, ако не вършиш дейности по планетата.,,               Всъщност осъзнаването е мисловен процес,не са задължителни действия за това,а действията без разбиране не носят осъзнаване .Действието,практиката е материален външен израз на вида енергия,но модифицирането и е възможно да се прави и мислено,вътрешно дори и без външна проява,осъзнаването е мислено .Имаше подобна тема ,,отработване на лоши аспекти,, -лоши са нехармоничните,прекалено силни или прекалено слаби,в единия случай има нужда от усилване ,в другия -от отслабване .Индийците имат ритуали,,нийча банга,,нещо като молитви и дарове под различна форма на свързаните с проблемната планета божества-за Сатурн например е поливане на символа на Шива-Сатурн с 2 литра мляко,тези ритуали според мен могат да се вършат и мислено,така дори са в по-чист вид,има по-вече разбиране и осъзнаване,което е целта ,осъзнаване със символи е много по-комплексно и по-дълбоко от обикновеното мислене,което понякога прекалено раздробява/ а целта в случая е осъзнаване на комплекс от качества във взаимовръзка/ -мисленето със символи е много по-бързо,ефективно,икономично ,по-лесно се интегрира в подсъзнанието и автоматиката му,а те управляват в най-голяма степен енергетиката .



Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #25 -: Март 06, 2015, 11:44:26 am »
Докато на човек му е широко около врата, няма как да го засили. При мен така се случи, засилих го от зор, просто нямах друг избор. И сега мога да се похваля с доста добре интегриран Сатурн, макар че не е с най-добрия есенциален статус в хороскопа, но пък няма твърди аспекти със светилата. Няма за какво чак толкова да се натягам, освен за самостоятелно оцеляване.  :)
Точно така ... Така ми е стегнато около врата, че ако не се потрудя започвам самоунищожителен процес.  :lol_hitting: Добре че поне съм инато за трима ...  :012: вярно, мързи ме да гледам, но тоя голям акцент на земя в картата ми може да се справи с един проклет Сатурн.  :character0029:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #26 -: Март 06, 2015, 12:22:51 pm »
Всеки е специфично устроен с по-слаби или по-силни страни според хороскопа си в различна степен,дори пълна липса на елемент се компенсира с други фактори .Ако пробладава въздух ,земята например е малко символично е птица,развити крила,по-слабо крака.Но променените условия на средата и отговорът с адаптация развиват по-силни крака на кокошките и щраусите,обратно бързолетите почти нямат крака,а по-скоро куки на които висят Когато щрауса е в подходящата среда за която е адаптиран,едва ли ще тръгне да развива крилата си,има смисъл само когато попадне в неподходяща среда,например остров 100/100 метра-там за какво са му крака и земя,там трябват крила и въздух както при бързолета .Единият вариант е да се търси подходящата среда за хора с липси,другият -собствено модифициране,адаптация,засилване на необходимия принцип,който в тази среда се явява относително слаб-доколкото разбирам темата е за това .Буквално темата е какво да прави щраус попаднал на малък остров,където храната е в морето и определено му трябват крила,които има но са слаби .
« Последна редакция: Март 06, 2015, 12:32:00 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #27 -: Март 06, 2015, 07:24:17 pm »
Опитвам се да отработвам девешката страна на Меркурий, но определено не ми се отдава по цял ден безсмислено да редя бумаги.  :012: Това е едно от нещата, които могат да ме докарат до див бяс, особено когато се затрупам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #28 -: Март 06, 2015, 07:27:31 pm »
Не, нямам нищо в Дева. По-скоро се ограничавам в храната, но не водя здравословен начин на живот, хранителният режим също не ми е балансиран.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Засилване на планетни енергии
« Отговор #29 -: Март 06, 2015, 07:32:18 pm »
Като точност, прецизност, пунктуалност, внимание към детайла, перфекционизъм - да, това ми е вътрешно заложено. Но девешки занимания и поприща не са ми интересни и не ме привличат с нищо.

Медиум Цели в Дева.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui