Автор Тема: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.  (Прочетена 65430 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #120 -: Март 10, 2015, 11:11:24 pm »
Лунацията е в точен квадрат към Марса ми - анаретен в Стрелец и в квадрат с орбис 1 градус към асц ми в Козирог и стелиума там. Тоест, единствено към Марс аспектът е и знаков.
Марс е У4, диспозитор на Луна и Венера и в рецепция с Юпитер.
СЗ е в трети дом.

Досега не бях видяла, че имам аспекти. Нямам идея какво да очаквам. Квадратът значи действие. В каква посока ще е - не знам. Обаче ще да е събитийно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #121 -: Март 10, 2015, 11:53:17 pm »
:57: :57: - добре си се обзавела с това Слънце на границата :) - да се чуди човек, към кой дом да го отнася :)

попитах те, защото при мен новолунието предния месец беше на една от куспидите и исках да ти споделя конкретен опит.
Това, което се случи беше: започна се по делата на единия дом и премина по другия :).
В твоя случай, явно ще започне нещо по 5, след това ще премине към 6 и ще се отрази на 10.

Happy,казваш да се подготвя за "верижна реакция"/по 5,6,10 дом/...Дано е за хубаво...
А какви макс.орбиси използвате,че имам:
-едно каре на СЗ с Натал.Юпитер/орбиса е 2*/,а и нали Юпи е диспозитор на СЗ. Това каре трябва ли да ме притеснява според вас?
-точен секстил с ПарсФорт.
-на 5*орбис е тригон на СЗ с Нат.Марс /в Рак/
-на 3*орбис квинконс на СЗ със Нат.Луна
Да отчитам ли аспекти при тези орбиси?или се използват "тесни" до 1-2*?
« Последна редакция: Март 10, 2015, 11:55:02 pm от venera1978 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #122 -: Март 11, 2015, 04:56:16 am »
е, аз ако знаех, нали нямаше да поставям въпроса :)

сега ако кажеш везни/дева, ще ми направиш главоблъсканицата още по-голяма ....  :57:

Слънчевият принцип е да бъда.
Слънчево затъмнение-  какъв ще бъда.
Слънце и Луна в съвпад в един знак, относително еднопосочно развитие и ориентация,  тук повече трябва да се внимава със здравето,особено с очите, а когато съвпада е в различни знаци няма толкова силен обмен между енергията на същите и по-бавно ще се въвеждат новите промени, но  по-добра обективност по делата.

Happy, според теб периодът , в който се случва това Слънчево затъмнение на коя планета е по-силно подвластен, на Юпитер или на Нептун, там е ключето, на твоята питанка ? Аз съм по-субективен човек и затова също питам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #123 -: Март 11, 2015, 08:31:06 am »
Happy,казваш да се подготвя за "верижна реакция"/по 5,6,10 дом/...Дано е за хубаво...
А какви макс.орбиси използвате,че имам:
-едно каре на СЗ с Натал.Юпитер/орбиса е 2*/,а и нали Юпи е диспозитор на СЗ. Това каре трябва ли да ме притеснява според вас?
-точен секстил с ПарсФорт.
-на 5*орбис е тригон на СЗ с Нат.Марс /в Рак/
-на 3*орбис квинконс на СЗ със Нат.Луна
Да отчитам ли аспекти при тези орбиси?или се използват "тесни" до 1-2*?

Венерка, за мен си действат орбиси до 5 гр. Но пък друг е въпроса, какви са аспектите - те са в йерархия все пак. Мисля, че аспектите, които тук споменаваш ще са допълнение/странични явления към основния съвпад.
Можеш да обърнеш и внимание на това, което са писали Акрукс и Рени за съвпад, образуван в различни знаци - то те касае директно.

За тълкуванията можеш да си вземеш книжката на Каръл Рашмън. Мисля, че тук във форума я има на руски, но по книжарниците е и на български. Как се изразяват самите аспекти се обясняват много добре от Бернадет Брейди - книжката я има във форума.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 08:36:43 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #124 -: Март 11, 2015, 08:35:50 am »
Слънчевият принцип е да бъда.
Слънчево затъмнение-  какъв ще бъда.
Слънце и Луна в съвпад в един знак, относително еднопосочно развитие и ориентация,  тук повече трябва да се внимава със здравето,особено с очите, а когато съвпада е в различни знаци няма толкова силен обмен между енергията на същите и по-бавно ще се въвеждат новите промени, но  по-добра обективност по делата.

Happy, според теб периодът , в който се случва това Слънчево затъмнение на коя планета е по-силно подвластен, на Юпитер или на Нептун, там е ключето, на твоята питанка ? Аз съм по-субективен човек и затова също питам. :)

Благодаря и на теб за мнението :)  :58:

На въпроса за Юпитер и Нептун .... не разбирам какво точно ме питаш, но да опитам ... Ако касае управителството - знаеш, че съм привърженичка на новата система на управление, ако касае текущата обстановка в небето - предполагам, че Нептун повече действа в момента - Юпитер е далеч и е ретро. СЗ може да е в последен градус, но си е в Риби все още, където е и силния в момента Нептун. Затова залагам на Нептун.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #125 -: Март 11, 2015, 08:51:29 am »
СЗ в квадрат със Слънцето на майка ми- стрелец 28гр 28'
тази вечер падна по стълбите в двора и си спука главата, досега я кърпиха в спешното
този път е отпред в средата на челото дупка колкото стотинка, направи си будистка точка, а окото ѝ се заши като на боксьор  :(
съпътстващи транзити- тр Венера квадрат с  Марс в козирог, с Плутон в рак и с Уран в овен- на 24гр са, тр Марс квадрат с Юпитер на 19гр везни, тр Луна квадрат с неин Сатурн 13гр водолей,
но може и Пълнолунието от 5 март да е виновно, защото квадратира нейния Меркурий на 13гр стрелец

Акрукс, съжалявам за случката - дано майка ти бързо да се възстанови и да няма последствия.

Астрологично ще е интересно да се проследи .... ще сложиш ли инфо за домовете ...
А при теб нещо с Луната случва ли се?

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #126 -: Март 11, 2015, 08:53:27 am »
Лунацията е в точен квадрат към Марса ми - анаретен в Стрелец и в квадрат с орбис 1 градус към асц ми в Козирог и стелиума там. Тоест, единствено към Марс аспектът е и знаков.
Марс е У4, диспозитор на Луна и Венера и в рецепция с Юпитер.
СЗ е в трети дом.

Досега не бях видяла, че имам аспекти. Нямам идея какво да очаквам. Квадратът значи действие. В каква посока ще е - не знам. Обаче ще да е събитийно.

брат/сестра имаш ли си?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #127 -: Март 11, 2015, 09:07:28 am »
Акрукс, да се оправя бързо майка ти, аз не разбрах какъв асц е тя?
Струва ми се рано за проява на затъмнението...

При повечето затъмнението2014 се оказа добро

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #128 -: Март 11, 2015, 09:27:29 am »
Събития винаги има при затъмнения. Понякога не идват, когато ни се иска или под формата, която ни харесва.
Гледайки назад във времето, се сещам за 3 затъмнения, които са били много значими. Затъмнениято от 1999, август месец беше и всички бяха луднали по него, защото се виждаше прекрсано от България. Ако някой ми каже конкретния градус, мога да кажа в кой дом ми е било и какви аспекти е направило. Но събитието е, че ме приеха в университета, желаната специалност и то на абсолютен майтап, на трето класиране. Аз се бях отказала тотално, защото преди мен имаше от 6 човека и не вярвах чак толкова много хора да се откажат. Но стана. Събитие имаше малко след затъмнението.

Затъмнението от 2007 ми донесе старт на собствена частна практика. Беше много трудно, инфарктно, но ми потръгна. Пак развитието е малко след затъмнението. То ми попдаше, както и сегашното на МЦ - 4,51 в Овен, където ми е и Луната У1, но откъм 9 дом. Сега се надявам пак на успехи в кариерата. И там има раздвижване - работа колкото искаш, срещи с видни чужденци, астистенция на един професор на операция.

Затъмнението от ноември 2013 ми беше на К5, събитието по него се случи година по-късно.

Затъмнението от 20 март ми прави интересни аспекти и като взема под внимание и прогресията, не ми се струва толкова, че събитието ще е по кариера. Много вероятно да е по смяна на социалният статус. Още повече, че върви сериозно и по картата на любимият. Но като цяло не очаквам събития много скоро. По-склонна съм да смятам, че се залага началото на събтия, които ще се развият в рамките на следващата година. Това затъмнение ми е почти в съвпад с лунарът и след това, както на всички, с равноденствието.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 09:40:58 am от 3apa »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #129 -: Март 11, 2015, 09:42:13 am »
Хепи, имам сестра. Допускаш, че при нея може да се прояви ли?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #130 -: Март 11, 2015, 10:24:30 am »
Хепи, имам сестра. Допускаш, че при нея може да се прояви ли?

ами нали е в 3. дом :) - това е едната възможност, а може и някакво важно пътуване да е, или някакви курсове ... но ти при всички положения ще участваш, защото има аспекта към Асц. Знам ли ...

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #131 -: Март 11, 2015, 11:39:24 am »
В тази тема за първи път май обсъждаме проявления на минали СЗ. И забелязвам, как се споменават все такива, които са били много точни и много значими при мен ..... някой иска нещо да ми каже .... май :)

това от август 1999 - точно, ама съвсем точно ( Слънце/Луна, Сатурн, Марс) попада върху наталната тао-квадратура нодална ос/марс. По това време съм била в Русия и планетите вече са променили управлението и домовото разположение в натала.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 11:42:38 am от Happy58 »

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #132 -: Март 11, 2015, 01:43:50 pm »
Благодаря за насоките Happy :-*

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #133 -: Март 11, 2015, 02:01:34 pm »
При мен Новолунието е в 7-ми дом, а при мъжа ми във 2-ри и до края на месеца ще купи нещо голямо, скъпо и хубаво, но няма да издавам какво, за сега.  ;)  :38:
« Последна редакция: Март 11, 2015, 02:06:49 pm от Just_a_Dream »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #134 -: Март 11, 2015, 02:05:23 pm »
Акрукс, да се оправя бързо майка ти, аз не разбрах какъв асц е тя?
Струва ми се рано за проява на затъмнението...
ами и аз напреди спорех, че не действат по-рано от точната дата, но се оказа, че си действат, нямам предвид конкретния случай
не разбрах защо точно тази страница си дала за пример от затъмнението през 2014, като там пише едно, а после на лични ми писаха друго и ме помолиха да не казвам във форума   :)

Картата на майка ми не знам доколко е точна, аз съм я правила, доколкото мога да правя ректификация...