Автор Тема: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.  (Прочетена 65521 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #165 -: Март 13, 2015, 06:28:44 pm »
Ш'се мре, аз ви ка'ам... ;D ;D ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #166 -: Март 13, 2015, 07:40:42 pm »
Скорпион4е , може да се развихрите в леглото с гаджето ти :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #167 -: Март 13, 2015, 07:51:10 pm »
Не знам дали, сега на 20.03., тр. Сатурн е в орбиса за аспект със Сл.затъмнение, но тр.Плутон  и Уран са в аспект с Лунното затъмнение на 04.04.  :)
СЗ докосва някой пръстен на Сатурн, но в тригон, на 5гр орбис  :)
ЛЗ ще го мислим другата седмица  :017:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #168 -: Март 14, 2015, 01:55:37 pm »
В 8дом ми е .....  :-\ :-\ :-\ :-\

Днес починал набор на мойта половинка, вчера пък един съсед, баща ми и сестра ми са болни и вече психически не издържам. Едно такова ми е притеснено и само тръпна да ми кажат, че някой близък е починал.  :91:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #169 -: Март 14, 2015, 02:08:23 pm »
Днес починал набор на мойта половинка, вчера пък един съсед, баща ми и сестра ми са болни и вече психически не издържам. Едно такова ми е притеснено и само тръпна да ми кажат, че някой близък е починал. 
Юпитер У8 ли е при теб, има ли връзка с 8д или аспект от СЗ?
Пусни си лунара за този период

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #170 -: Март 14, 2015, 02:10:45 pm »
Юпитер У8 ли е при теб, има ли връзка с 8д или аспект от СЗ?
Пусни си лунара за този период

Юпитер - У5. Сега ще си пусна и лунара.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #171 -: Март 14, 2015, 07:57:47 pm »
Юпитер - У5. Сега ще си пусна и лунара.
да, видях и СЗ има и добри аспекти, например с У2, У11 и понеже е в 8д- ще е свързано с колективни занимания по астрология или с получаване на пари от партньор/и  :)
« Последна редакция: Март 14, 2015, 08:00:00 pm от akruks »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #172 -: Март 18, 2015, 08:54:24 pm »
СЗ в квадрат със Слънцето на майка ми- стрелец 28гр 28'
тази вечер падна по стълбите в двора и си спука главата, досега я кърпиха в спешното
този път е отпред в средата на челото дупка колкото стотинка, направи си будистка точка, а окото ѝ се заши като на боксьор  :(
съпътстващи транзити- тр Венера квадрат с  Марс в козирог, с Плутон в рак и с Уран в овен- на 24гр са, тр Марс квадрат с Юпитер на 19гр везни, тр Луна квадрат с неин Сатурн 13гр водолей,
но може и Пълнолунието от 5 март да е виновно, защото квадратира нейния Меркурий на 13гр стрелец
на майка ти -бързо възтановяване,на теб сила да издържиш и подкрепяш  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #173 -: Март 18, 2015, 09:02:46 pm »
Не знам дали действието стига до година напред, обаче се проявява дни предварително, на който ще му се проявява
Един път да мине значи, уфф

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #174 -: Март 18, 2015, 09:16:17 pm »
Аз започвам да се надявам да не продължава година напред. Разказва ми се играта тия дни. Конкретно голямо събитие няма, но направо пуша вече: работа, ангажименти, проблеми със зъбите на майка ми (и при мен новолунието е прекалено близо до Луната), любовни истории, не ми липсва разнообразии. По всичко, което облъчва СЗ има някакви изяви. най-хубавото е, че е в секстил със Слънцето ми, значи трябва да издържа.
Предишното на тоя градус се влачи с месеци, но не мога да се оплача. Донесе ми много хубави неща. Дано и с това да е така.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #175 -: Март 18, 2015, 11:37:45 pm »
Дано Зара , късмет , все пак новолунието е и ново начало.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #176 -: Март 19, 2015, 12:11:25 am »
Защо мечтите ми не се сбъдват?


Преди година сънувах странен сън. Намирах се в затвор и много исках да изляза на свобода. Спомням си, че говорих с пазачите на затвора, които ми казаха следното: „Ако искаш, можеш да се опиташ да избягаш. Обаче да знаеш, че тръгнеш ли да бягаш, ние ще стреляме“. Попитах ги: „А какъв е шансът да остана жива, колко хора са успели да избягат“. Пазачите ми казаха: „Някои успяват, други не“.

В съня си не направих нищо. Обаче си спомням, че през ума ми пробяга мисълта: „Че аз ако остана тук, то живот ли е?“ Явно насън съм взела решението как да постъпя. Свобода или смърт – това е дилемата.

Сега, година по-късно, разбирам, че дилемата беше само привидна. Всъщност направих избор „свобода чрез смърт“. И се радвам, че го направих, защото този избор, който подсъзнанието ми сякаш взе без мое участие, ми върна живота. Стените на затвора рухват една след друга. Реалността навън е плашеща, защото не я познавам, но е много, много вълнуваща, забавна и ярка.

Много се говореше, че през 2012 година ще дойде краят на света. Вярвате или не, този край се случи – само че не на конкретна дата, а като процес. От астрологична гледна точка две мощни планети на трансформацията – Уран (революционерът, чертаещ пътя към бъдещето) и Плутон (господарят на смъртта, на най-дълбоките ни страхове, но и най-големите ни сили) се сблъскаха, за да ни разтърсят и да ни накарат да преминем през някои доста трудни и болезнени преживявания в името на това да последваме зова на душата си и да реализираме вродения си потенциал. Срещите на двете планети бяха шест от 2012 година насам, седмата – последната – е утре – 17.03.2015 г. Тя ще отеква още известно време в нас и в живота ни, за да ни даде възможност да срутим още малко от стените на затвора, да поровим навътре в себе си, да изкопаем скритите съкровища и да се освободим от онова, което ни пречи да сбъднем мечтите си.

Знам, че когато прочетат това, някои хора ще кажат: „Какви са тези много възможности? При мен нищо кой знае какво не се случва/чувствам се ужасно/връзката ми се разпада/изпитвам болка/нямам пари/не намирам себе си и т.н.

Всички тези преживявания и емоции са нормални. Не забравяйте, че тук е замесен господарят на подземния свят, а няма среща със смъртта, която да е лесна. И все пак, както се казва: „Съдбата обича смелите“. Ако преминете през ада на финансовата несигурност, за да последвате вътрешния си глас и да правите това, за което сте родени и което обичате, революционерът Уран ще ви проправи пътя, а господарят на смъртта ще ви помогне да изровите всички онези дарби и вътрешни сили, които са скрити във вас, но дори не си давате сметка, че съществуват. Ако се осмелите да приключите отношения, в които не се чувствате обичани и ценени и които ви лишават от достойнството ви, или спрете да следвате модели на връзки, които вече с години не ви носят нищо добро, пътят към любовта ще се открие.

На хората, които твърдят, че циклят на едно място в тези толкова вълнуващи месеци и желанията им не се осъществяват, бих казала следното: помислете си дали не избягвате срещата със смъртта. Смъртта е нещо, от което ние много се страхуваме, но тя е естествен етап от природния цикъл, който подготвя почвата за зараждането на новия живот. След зимата следва пролет – това не може да се промени. Ако обаче сме се вкопчили в зимата и очакваме ей така да се стопли, никога няма да видим цъфнало дърво.

Ако в живота ни има застой, по всяка вероятност в нас има труп или болен организъм, който трябва да унищожим и да изхвърлим. Този труп или болен организъм ни връща към миналото, яде от енергията ни и ни пречи да продължим напред. Само косата на смъртта може да убие болния организъм, колкото и ние да се съпротивляваме, защото сме го захранвали с енергия дълго време или си мислим, че ни ни пречи и можем да си живеем с него. Ние се страхуваме, че ако съдействаме на смъртта, тя ще ни убие, но смъртта не убива истинската ни същност – тя убива само онова, което ни пречи да продължим напред.

Преминете през това, от което най-много се страхувате – там, на обратната страна, ви чака онова, за което най-много копнеете. Ако искате истинска любов, която подхранва и вдъхновява, отрежете онази, която ви потиска или която някога ви е потискала – отрежете напълно. Няма да ви лъжа, ще се сблъскате с ужасна самота и всички емоции, които тя носи със себе си. Именно това е адът, през който ни кара да минем богът на подземното царство – чувството, че сме сами, изоставени и че не сме обичани. Не преминете ли през ада обаче, ще носите трупа в себе си и дори да срещнете друг човек един ден, този труп ще надига глава и ще трови отношенията ви. Знам, че звучи жестоко и безжалостно, но именно това е трансформацията. Ако не можем да създадем нова реалност, то е защото сегашният ни Аз не е способен да сътвори тази реалност. Нужни са ни дарби и сили, които все още не са ни на разположение, а те, по странна ирония на живота, излизат точно от там, от където изкопаваме и труповете.

Животът наистина предлага невероятни възможности за сътворяване на нова реалност за онези, които се осмелят да прережат веригите към миналото и да се хвърлят от високото. Както ми казаха пазачите в моя сън: „Гаранции няма. Някои успяват, други – не“. Никой не ви гарантира, че утре ще срещнете голямата любов. Или че новият ви бизнес ще потръгне. Или че новите ви модели и нагласи ще ви осигурят по-добър живот. Ако търсите гаранции, ще си стоите там, където сте, с очакването нещо или някой да ви освободи.

Промяната започва с едно осъзнаване: „Аз творя живота си в партньорство с висшата сила. Ако искам да сътворя нова реалност, ми трябва нов Аз.“ Решим ли, че нашите модели на мислене и действие са най-правилни, макар да не ни водят до нищо добро вече дълго време, не можем да се сърдим на съдбата. Все пак ние имаме свободна воля и съдбата, макар да е съдба, я зачита.

Аспектът между Уран е Плутон е точен на 17.03.2015 г. На 20.03. има слънчево затъмнение – силен подтик за ново начало, а след това Слънцето влиза в Овен – знака на новото начало. Ако сега не се освободим от излишното и не поемем напред, не знам кога ще имаме такъв шанс.

Не стойте зад стените на затвора, защото светът отвъд тях е много по-хубав. Успех!

Автор: Йоана Йорданова

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #177 -: Март 19, 2015, 09:08:34 am »
Елена Пенчева ни съветва да направим пътешествие през 18 години назад във времето, продължителността на сарос цикъла. Според мен точната година на започването му е само маркер,който съдържа и описва целия 18-годишен общ "тон" касаещ точно това затъмнение.
Информация за пълното слънчево затъмнение преди 18 години, за който се интересува - 9 март 1997 г. в 03:14:34.

Стар, ценни съвети даваш .... и при това СЗ е много буквално при мен. Благодаря.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #178 -: Март 19, 2015, 04:39:30 pm »
Честно казано гледайки факта , че Затъмнението прави тригон със Сатурн (въпреки , че е ретрограден) ми се струва , че ще даде стабилиращ тон в глобален мащаб. Факта , че се случва след последния квадрат на Плутон и Уран ми дава надежда , че след бурята , може да се появи слънце на хоризонта.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Новолуние и СЗ 20 март 2015г.
« Отговор #179 -: Март 19, 2015, 04:42:24 pm »
Стар, ценни съвети даваш .... и при това СЗ е много буквално при мен. Благодаря.

на мен точно от 1997-1998 започнаха да течат едни промени , които ескалираха на два пъти през 2003 и 2013 в големи и силни кризи, разрушителни , до сега решение не успях да намеря , но мисля , че е дошъл момента да ревизирам всичко и да приключа с този период , защото така не се живее. Ако продължа по този начин това не е живот.