Автор Тема: Пак за работата  (Прочетена 20561 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Пак за работата
« -: Март 10, 2015, 08:30:07 am »
Или може би за призванието
Или откъде идват парите
Сякаш не е достатъчно да разглеждаме съответния управител
Според Шестопалов трябва да има връзка м/у у2, у6 и у10. И ако такава няма, или управителите са свързани с напрегнати аспекти, то човек преминава през професионални кризи, случва се да остане безработен по-дълго време, сменя попрището
Но какво различава тези, които работят каквото намерят, от другите, които пак може да не им върви, но общо взето запазват някакъв статус?
Моите кратки наблюдения показват, че управителят на 9-ти също е замесен в картинката. Както и че правилата на Шестопалов могат да са нарушени, ако някой от съответните управители е на трон или екзалтирал

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #1 -: Март 10, 2015, 09:20:23 am »
Ето един пример
Според вас тази жена работила ли е, какво, успешно ли, ако не-защо?
« Последна редакция: Март 10, 2015, 11:54:52 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #2 -: Март 10, 2015, 10:09:16 am »
Картата ми изглежда позната, затова ще замълча.

Всеки човек има различни виждания за професионален статут и успехът в професията също може да има различни измерения. Едни се стремят към йерархично издигане и признание, за други е важен доходът, който си докарват, а трети предпочитат да се закотвят на работа, на която впоследствие да се пенсионират, т.е. да имат нещо относително сигурно и стабилно.

В последно време оцеляват най-адаптивните - хора, отворени за промяна и готови да усвояват нови навици. Но има и от другия тип - тежки гемии, които цял живот си кютат някъде, не се престарават, но винаги заминават последни. То и за това се искат адаптивни умения или най-малкото някаква стратегия, добре разиграна.

Познавам и хора, които работят каквото и когато намерят, но също така и хора, които цял живот упражняват една професия и се реализират в  структура с по-висока бариера за навлизане.

При късметлиите в професионално отношение също съм наблюдавала или силна есенциално планета в 10 дом/около МС, или силен у10. Но и силен у10 не винаги е гаранция. Пример - жена с МС в Овен, екзалтирал Марс в 6 дом, Юпитер в края на 10 дом /тригон с Марс/ - цял живот работи каквото намери, не стига до високи позиции. Но и без работа никога не е оставала, навсякъде намира вратички, полезни контакти и протекции.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #3 -: Март 10, 2015, 10:12:05 am »
Лили, може ли цялата карта, за да се изследва и у9

Happy58

  • Гост
Re: Пак за работата
« Отговор #4 -: Март 10, 2015, 10:14:50 am »

При късметлиите в професионално отношение също съм наблюдавала или силна есенциално планета в 10 дом/около МС, или силен у10. Но и силен у10 не винаги е гаранция. Пример - жена с МС в Овен, екзалтирал Марс в 6 дом, Юпитер в края на 10 дом /тригон с Марс/ - цял живот работи каквото намери, не стига до високи позиции. Но и без работа никога не е оставала, навсякъде намира вратички, полезни контакти и протекции.

Доста съм си мислила за това разположение. Знаем, че 6 дом е просто служба, подчинен, в сянка. А 10 дом дава високи позиции, всички те виждат, начело си (може би). А когато у10 е в 6 дом, ми се струва, че се акцентира на службата, а не на кариера. Ето, и при тази дама така се е получило - поне ти така казваш. Но тъй като все пак сигнификаторите са добри, тя не остава без работа и протекции.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #5 -: Март 10, 2015, 10:21:06 am »
Лили, може ли цялата карта, за да се изследва и у9

В момента нямам възможност да качвам карти, но мога да ти пратя данните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Пак за работата
« Отговор #6 -: Март 10, 2015, 10:26:05 am »
Специално за парите - попаднах на следната ситуация и от няколко дни разсъждавам по нея: Меркурий е У2 и У6, намира се в Дева, в 5 дом. Дотук всичко е добре. Но забелязах, че е в точен квадрат с оста 2/8. Човекът определено има проблем понякога с парите. Някакви идеи за това положение - имам предвид тао-квадратурата, която се заформя?

« Последна редакция: Март 11, 2015, 08:24:02 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #7 -: Март 10, 2015, 10:55:44 am »
А у10 какво прави?
Мерси на Лили, след малко ще я сложа

Happy58

  • Гост
Re: Пак за работата
« Отговор #8 -: Март 10, 2015, 11:00:57 am »

А у10 какво прави?


ами не знам - прави тригон към У2/6, но орбисът е 9 гр - не знам, дали да го смятам. Иначе се намира в 1 дом, и прави квадрат към Слънце/Марс.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #9 -: Март 10, 2015, 11:20:06 am »
Не е ли удобно да сложиш карта без данни, опитвам се да намеря нови връзки по темата и е добре, че познавате лично хората

А за картата от моя пример-щом не си с телефон, пробвай от менютата на десен бутон на мишката

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Пак за работата
« Отговор #10 -: Март 10, 2015, 11:21:45 am »
9ти дом защо е замесен?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пак за работата
« Отговор #11 -: Март 10, 2015, 11:16:30 pm »
Ето един пример
Според вас тази жена работила ли е, какво, успешно ли, ако не-защо?
картата пробвах всякакви варианти да отворя, малка е, а като я уголемя става размазана и пак не се виждат градусите на планетите
Слънцето У1 изгаря Мерка у2 в 10д, по знак са в тригон с Юпитер У5, съу8 и с Луната у12, в секстил с Венера у3, у10 в 9д- може да печели от творческа/сценична работа пред публика или да е журналист, писателка по-малко вероптно, защото не си стои много у дома

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #12 -: Март 10, 2015, 11:50:08 pm »
Пак

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Пак за работата
« Отговор #13 -: Март 11, 2015, 08:27:18 pm »
Пак
Ще подам моето предположение по картата,но започвам с това,че Меркурий не е изгорен по правилото,че тронова планета не изгаря,а Слънцето усилва мощта и.  ;)
Предполагам,че нативът е литератор,писател или учител.У1 на К11 дава широки групи хора за изява на личността.
УМЦ Венера е в Овен като много издигната планета,но Марс е тронов по дом,освен че е в знака на изкуствата за това предполагам,че може да е тясно свързан с изкуства или духовните изкуства най-вече заради рибешкия Марс.
У СЛВ Луна(в съвпад  с Юпитер У5).дейността със словото не ми излиза изобщо от главата,както и изкуството заради секстила между Юпитер У5 и У10.Популярност.Висок ранг поне в собствената среда от контакти.
 Не ми се вярва Рибите да могат да скапат един хороскоп със силен Марс по дом На бързо не видях по-стресираща точка от тази.Дори ретро Сатурн Скр 4Д получава силни тригони.Нептун 1Д-още духовност или изкуство,или опиятни зависимости.Вещер,гадател.  :cheer:

Сега ти кажи как е ,Рару.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 08:29:43 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пак за работата
« Отговор #14 -: Март 11, 2015, 08:37:21 pm »
Ще подам моето предположение по картата,но започвам с това,че Меркурий не е изгорен по правилото,че тронова планета не изгаря,а Слънцето усилва мощта и.
Това не съм го срещала досега, но се радвам ако е така- моята тронова Венера у2 във 2д нали е на 9гр от Слънцето във 2д, фламбе  :012: