Автор Тема: Хомеопатия  (Прочетена 21534 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Хомеопатия
« -: Март 26, 2015, 11:04:10 pm »
Някъде бях срещала описание на лекарствата във вид: хората ипека (примерно) са такива и такива. Някой да може да помогне с инфо, линк, книжка?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хомеопатия
« Отговор #1 -: Май 10, 2015, 04:21:36 pm »
Папи, аз съм чела доста като въведа името в гугъл. Ако го въведеш на латински или английски, ще намериш доста неща. например: сепия хомепатия и тн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хомеопатия
« Отговор #2 -: Май 11, 2015, 11:08:22 pm »
Papy, ето от тук можеш да си свалиш книжка:

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%EC%E0%F2%E5%F0%E8%FF+%EC%E5%E4%E8%EA%E0


Вярно, боаронска е, но пак е нещо.

И още един линк за конституциите, но крайно непълен:

http://anhira.com/homeopathy/essences/nux-v.php

« Последна редакция: Май 11, 2015, 11:10:43 pm от Resnitsa »
Чувствам се добре!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Хомеопатия
« Отговор #3 -: Септември 20, 2017, 12:22:40 am »
Сега виждам, че темата е много стара, но в момента съм на тази вълна и освен Боаронската Материя Медика, онзи ден открих и книга на Шанкаран, в която също са дадени описания според характера. http://www.spiralata.net/biblioteka/ Някои хомеопати използват неговия метод.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хомеопатия
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2020, 12:37:47 pm »
Някъде бях срещала описание на лекарствата във вид: хората ипека (примерно) са такива и такива. Някой да може да помогне с инфо, линк, книжка?

Имам много информация за хомеопатията.
Изкарах курс по клинична хомеопатия.
Ако все още те интересува ми пиши на ЛС.

Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хомеопатия
« Отговор #5 -: Април 21, 2020, 03:31:25 pm »
По мои скромни наблюдения на някои хора им действа класическата хомеопатия, на други-боаронската. Защо така става?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хомеопатия
« Отговор #6 -: Април 21, 2020, 05:42:06 pm »
Моето разбиране е, че хомеопатията е една. Органонът на Ханеман е един и там е разписано как да се лекува.

Това че на някой действа, а на друг не е в следствие на доста фактори - знанията на хомеопата, начинът на реперторизация и анализ на случая, предписанията на точните л-ва (дали картината отговаря цялостно и дали покрива случая), самата реактивност на пациента (приемал ли е много и др. медикаменти, има ли хронични заболявания и т.н.), самият пациент дали спазва правилно начина за прием на л-вата и т.н.

kalina_1986

  • Гост
Re: Хомеопатия
« Отговор #7 -: Юли 06, 2020, 10:23:12 am »
Някъде бях срещала описание на лекарствата във вид: хората ипека (примерно) са такива и такива. Някой да може да помогне с инфо, линк, книжка?

Имам много информация за хомеопатията.
Изкарах курс по клинична хомеопатия.
Ако все още те интересува ми пиши на ЛС.

Поздрави!

Имаш ли медицинско образование? Питам, понеже и аз желая да изкарам такъв курс, но не знам дали имам право, ако нямам медицинско образование. Искам да лекувам себе си и най-близките си хора.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хомеопатия
« Отговор #8 -: Юли 09, 2020, 10:48:34 am »
Имаш ли медицинско образование? Питам, понеже и аз желая да изкарам такъв курс, но не знам дали имам право, ако нямам медицинско образование. Искам да лекувам себе си и най-близките си хора.
Магистър фармацевт е фортунадес.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хомеопатия
« Отговор #9 -: Юли 09, 2020, 12:27:27 pm »
...аз желая да изкарам такъв курс, но не знам дали имам право, ако нямам медицинско образование. Искам да лекувам себе си и най-близките си хора.

Зависи точно в кой курс искаш да се запишеш, ако е към ХО там няма такова изискване.

kalina_1986

  • Гост
Re: Хомеопатия
« Отговор #10 -: Юли 10, 2020, 07:43:40 am »
Благодаря ти, romantica! Ще проуча въпроса и ще се задействам наесен. От много години проявявам интерес към алтернативната медицина. Лекувам се с хомеопатия, използвам сребърна вода при инфекции, приготвям домашен сироп за кашлица. И ако щете вярвайте преди 2 години излекувах синузит за 3 дена пак с народни средства. Направих физиологичен разтвор и промивах носната кухина, а след това във всяка ноздра поставях мед с големината на грахово зърно. Хремата и болките в главата изчезнаха много бързо. Пия и пробиотици. Даже наесен ще си приготвя домашен пробиотик от зелева чорба.