Автор Тема: Мързеливци  (Прочетена 8580 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Мързеливци
« -: Март 28, 2015, 11:42:36 pm »
Венера във везни, те са ми фаворити по тоя въпрос
Може би юпитер в стрелец
Може би и венера в рак

Без някой да се припознава :)

Някакви допълнения?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Мързеливци
« Отговор #1 -: Март 28, 2015, 11:48:52 pm »
Aaaaaaз съм мързел с телешко - рибешко влияние. ;D
Венера У1 и диспозитор на Слънце, СЛВ и Меркурий във втори дом. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Мързеливци
« Отговор #2 -: Март 28, 2015, 11:52:07 pm »
Да, вярно-телец става :)
Ама виж как все по венера-юпитер се движат нещата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Мързеливци
« Отговор #3 -: Март 28, 2015, 11:58:50 pm »
И аз съм голям мързел, когато не съм заинтересована и нещо ми е досадно да го правя. Овенските ми работи имат нужда от стимул, а той се състои в това да им е интересно нещото, което правят, тогава съм на принципа луд умора няма :) Вероятно от съвпада на Марс/Венера.

Силно венерино влияние май дава мързеливост, Телец също, както и силен Юпитер, карти без напрегнати аспекти.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Мързеливци
« Отговор #4 -: Март 29, 2015, 12:04:06 am »
А аз поставя ли нещо за цел съм на този принцип - луд умора няма. МЦ в козирог прави точен квадрат с Марс в овен. Ама в 90% от случаите съм на мнение, че няма смисъл да се хабя. ;D ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Мързеливци
« Отговор #5 -: Март 29, 2015, 12:12:16 am »
Гледам, че индийците споменават, че лош Сатурн в 1-ви дава мързеливост.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #6 -: Март 29, 2015, 12:24:53 pm »
И по мои наблюдения кофти поставен Сатурн в една карта може да даде мързел или по-скоро инертност, апатия, безинициативност.

Силно изразена инертност съм наблюдавала при следната комбинация: ъглова Луна в Телец в квадрат с ъглов Сатурн, Марс в Рак и Слънце в Риби. Слънцето, Луната и Марс са в еднакви градуси /в 23ия/ и формират помежду си бисекстил. Но като че ли най-силно се усещаше се в това отношение влиянието на ъгловата екзалтирала Луна в квадрат със Сатурн - тоя с топ не можеш да го мръднеш.

Имам други два примера за мързел и инертност - и при двамата светилата и Марс са във фиксиран знак и в твърд аспект със Сатурн. При едната - Слънце и Марс в Лъв в квадрат със Сатурн в Телец, при другия - Луна в Лъв в опозиция със Слънце, Марс и Сатурн във Водолей. Иначе като се нахъсат, могат да работят. Но и при двамата основният стимул е финансов, а не породен от лична инициатива, желание за изява, за развитие.

Към мързеливците имам особено отношение, защото винаги поемам голяма част от техните отговорности, превъзлагат ми тяхната работа. Може да са мързеливи, но за сметка на това добре са се научили да симулират ангажираност.



« Последна редакция: Март 29, 2015, 12:27:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Мързеливци
« Отговор #7 -: Март 29, 2015, 12:54:08 pm »
Не мога да не се включа, защото това е една много наболяла тема в къщи .Става дума за сина ми,мързела на който е уникум! От няколко години насам няма сила на света, която да го накара да учи.Оценка, повече от тройки за срока и годината никога не сме виждали у дома.Абсолютно невъзмутим и нищо и никак не го притеснява, че е слаб ученик.Бележника се крие целогодишно под една или друга форма  - лъжите за нищо ги няма.Да спи в часовете-за него е естествена ситуация - смята,че нищо лошо не прави, но спори с учителите Опитвали сме какви ли не стимули, включително и материални,което не е правилно , разбира се, но сме се видяли в чудо - няма резултат.Само и единствено момичета и лични взаимоотношения са му в главата  .  Има огромен талант за компютри и програмиране,дори класната казва, е разбира повече от нея(учи в ПГЕА Киров). Иначе е много добро дете, с много добър и съвестен характер, добронамерен, няма конфликти с никого, просто мързела е невероятен - нищо не го мотивира :lol_hitting:
Астрлогично смятам, че това идва от Венера 12 дом,връх на тао-квадрата със Сатурн и Плутон.Отделно Слънце и Уран тронови в опозиция, но в падение по дом дава огромна независимост, бунтарство и вечно ритане срещу ръжена.
Много съм изненадана от Плутон в 3ти дом тригон Меркурий 11дом  и Сатурн и Юпитер в 9 ти - това би трябвало да говори за интереси къмучене, но...засега няма резултат. Всички храним надежда,че ще се осъзнае някой светъл ден  :-\

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мързеливци
« Отговор #8 -: Март 29, 2015, 01:25:08 pm »
Венера във Везни и Венера съвпад Марс - страшни мързели. Аз и седмодомието.
Не ми е обидно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #9 -: Март 29, 2015, 02:01:17 pm »
Мен най-много ме мързи да върша нещо по задължение и нещо, което въобще не ми пасва като вид дейност, не пасва на способностите ми и опита ми. Вкъщи /признавам си без бой  ;D/ не обичам да чистя, но се налага, няма кой да свърши тая работа. В офиса най-много мразя безмозъчно да подреждам бумаги - има такъв момент на безкрайно подреждане в купчинки, когато се подготвят документи за деклариране, не иска много мисъл и е рутинно. Но вече го приемам като част от работата - в началото се опитах да вдигна мини революция, но никой не ме отрази, а и видях, че всички го правят, защо аз да съм изключение.

Най-силна непоносимост имам към паразитите, от такива най-много съм патила.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 02:03:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Мързеливци
« Отговор #10 -: Март 29, 2015, 02:35:15 pm »
Aaaaaaз съм мързел с телешко - рибешко влияние. ;D
и аз така.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #11 -: Март 29, 2015, 02:36:06 pm »
Защото трябва да има и изключения  ;) Иначе няма промяна и развитие.

Приела съм да работя в отдел, за който нямам нужната квалификация. Приела съм и необходимостта периодично да се преквалифицирам - просто обстоятелствата го налагат, при мен е въпрос на оцеляване. И аз не си падам по изкуствено наложени правила и структури, но предпочитам да има ясно дефинирани стандарти пред хаоса и безхаберието, каквито срещам в повечето колективи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мързеливци
« Отговор #12 -: Март 29, 2015, 04:43:54 pm »
Тази тема ми идва като по поръчка. От вчера точно за мързеливци си мисля. Случайно срещнах един познат и той стана повод за размислите ми.
Него наистина го мързи да живее. Елементарни действия го затрудняват и ги върши с огромни усилия. Толкова го мързи, че дори се лишава от това да си достави удоволствие, като се вижда с хора. Предпочита да си стои на компютъра и да не прави нищо.
Работата му е свързана с правене на сайтове, върви му, но въпреки това за друго няма желание. Ако го видите и не го познавате ще помислите, че е в депресия - посърнал, апатичен, сив.
Това му битие и състояние не е моментно. Той цял живот си е такъв.
Сега идва най-интересното. Това е човек с опозиции Марс-Сатурн и Слънце -Плутон! Признавам си - втори ден му гледам картата, чудя се и нямам идея защо е такъв.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Мързеливци
« Отговор #13 -: Март 29, 2015, 04:47:27 pm »
Познавам човек, роден няколко дни преди него (на Новолунието в Овен). И той прави сайтове (освен това и програми). Не му знам часа на раждане със сигурност. Предпочита лежерния начин на живот и удоволствията (пиенето и яденето предимно, този има Венера в Телец).

А този, твоят мързел, не общува ли онлайн с тази близнашка Луна в опозиция с Уран?
« Последна редакция: Март 29, 2015, 04:49:56 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12606
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мързеливци
« Отговор #14 -: Март 29, 2015, 04:52:25 pm »
Хората родени с късмет или Юпитер, създават впечатление на мързеливци в очите на такива родени със Сатурн.
Хората родени с чар или Венера, създават впечатление на мързеливци в очите на такива родени с Луна.
Хората родени с диригентска палка или Сатурн, създават впечатление на мързеливци в очите на такива родени с Юпитер.
Хората родени с призвание или с Луна, създават впечатление на мързеливци в очите на такива родени с Венера.
И т. н. .и т.н. .... Мързелът, както всяко състояние е , вид отношение към нещата, а след като е отношение в астрологията това се обяснява чрез аспектите -един гледа на друг, или една планета/точка гледа на другата, с желание или не, да извърши някаква дейност, активност към или по същите. :)
« Последна редакция: Март 29, 2015, 05:00:23 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“