Автор Тема: Мързеливци  (Прочетена 8574 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мързеливци
« Отговор #15 -: Март 29, 2015, 05:01:18 pm »
Не, не тук не мога да се съглася. Има разлики в начините за постигане на целите. При едни - с повечко потене, при други - с по-малко.
В случая съвсем не говоря за това.
Примерът, който съм дала е клиничен. Трябва да се види, за да добиете идея за мащабите.
Човекът го мързи да се изпере, мързи го да си оправя у тях и затова се мести при брат си, където не му се налага да прави нищо. Всичко извън седенето на диван пред компютъра го натоварва. Абсолютно безидеен, безцелен, равен и сляп за света наоколо. Той създава впечатление на човек в тежка депресия, а не е.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мързеливци
« Отговор #16 -: Март 29, 2015, 05:04:04 pm »
Да, Рени интересни неща пише.

Всеки си има лични правила. Ако нещо ме мързи да направя, ще си платя на човек да го стори. За да му платя, трябва да имам пари. За да имам пари, трябва да съм ги изкарала някак. Ето това е моята грижа - да имам възможност да си платя, за да мързелувам. А не дали ще мързелувам.

Баща ми е голям работяга, той все иска всичко сам да си прави, как да има да не спира. Аз имам моменти, усмивки и спомени. Той има инфаркт. Докара си го от стрес, от тичане все нещо да прави. Сам. Плати си, човеко! И няма да се задъхваш на петото стъпало, защото сърцето ти е увредено. Сега и да иска и да не иска, налага му се да се съобразява и да си почива. Има си риболов, има си срещи с приятели, има си телевизор, има си котки за отглеждане - това му е достатъчно.
Моите задължения си ги върша, няма как да изклинча от тях, нито е редно, нито е целта. Но определено не съм от хората, които обичат тежка физическа работа. За такава работа си плащам.

Явно малко ни се размиват представите за мързел. Просто не обичам тежката физическа работа. И си намирам начини да си я спестя.
Не ме мързи да си поддържам дома чист, спретнат, да се занимавам с домакинството.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12606
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мързеливци
« Отговор #17 -: Март 29, 2015, 05:06:05 pm »
The_One, мързелът е и резултат, като симптом на различни психични заболявания или депресия също.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мързеливци
« Отговор #18 -: Март 29, 2015, 05:22:54 pm »
Освен да е депресиран по рождение? Неслучайно писах, че човекът е така цял живот, а не за определен период.
А и в момента не ми се дава дефиниция на мързела. Не е това целта. Аз ви казвам, че момчето от тук до там не може да се мръдне, вие почвате да ми философствате кой как го виждал мързела и кое било мързел. Ако баба ми беше мъжка, нали...

Мен ме интересува какво в картата му показва тоя нихилизъм и бездействие.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #19 -: Март 29, 2015, 05:30:05 pm »
Мен ме интересува какво в картата му показва тоя нихилизъм и бездействие.

И на мен ми е интересен казусът от астрологична гледна точка. Дотук като че ли забелязвам, че по-често има такава предразположеност в карти, в които планетите не са равномерно разпределени, а струпани в 2-3 дома, липсват достатъчно аспекти. Най-често това са карти тип "пясъчен часовник", с преобладаващи опозиции и/или квинконкси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мързеливци
« Отговор #20 -: Март 29, 2015, 05:39:34 pm »
Опозициите нали са напрегнати аспекти, а и този младеж има доста въздух, огън - също. Това не предполага инертност.
Евентуално бих го отдала на аспектите Венера-Луна-Юпитер. Но според мен те дават склонност човек да си угажда, а не апатия и незаинтересованост.
Гледах, че по прогресии Мерк му се е обърнал ретро и то в Телец. Може от това да е менталната мудност. Жалко, че му нямам часът на раждане. Ако е с 12-тодомно Слънце или Луна и Венера може и да се вържат нещата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #21 -: Март 29, 2015, 05:46:15 pm »
На един от примерите, които дадох по-горе, ядрото на хороскопа /ключови планети/ формира опозиция. По-голяма инертност и постоянно лежане не съм виждала при никой друг. Как не го мързи да работи се чудя. Бачка, щото обича да живее охолно и нашироко, а затова трябва да се изкарват пари. Но при него и Сатурн, и Юпитер са силно поставени - основният мотив е да има висок социален статус, единствено това желание е по-силно от мързела.

С рибешки Марс в съвпад с ИЦ /само тригони/ съм от хората, които могат да спечелят доста пари, седейки на дивана. Само лаптоп да има.  ;)

Това, че не обичам да боравя с мотиката, не означава мързел. В мозъка ми ежедневно избухва големият космически взрив.  ;D
« Последна редакция: Март 29, 2015, 05:51:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мързеливци
« Отговор #22 -: Март 29, 2015, 05:59:50 pm »
Под мързел нямам предвид липса на физическа активност. Това е състояние на духа. Апатия, инертност, липса на мотивация - това е основното.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #23 -: Март 29, 2015, 06:15:28 pm »
Това е състояние на духа. Апатия, инертност, липса на мотивация - това е основното.

Такива хора с лопата да ги ринеш, пък всеки иска да взема депутатска заплата.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Мързеливци
« Отговор #24 -: Март 29, 2015, 06:42:00 pm »
не разбирам защо пък Венера да е отговорна за мързела, доколкото знам тя символизира парите , а не труда , работата би трябва да идва от Меркурий , за отношението към работата идва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #25 -: Март 29, 2015, 06:52:25 pm »
не разбирам защо пък Венера да е отговорна за мързела

Някои автори свързват мързела с Луната и Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Мързеливци
« Отговор #26 -: Март 29, 2015, 07:24:25 pm »
Защото венера обича да й е удобно, лесно, на готово, да похапне, да се позабавлява, такива неща
И юпитер така
А сатурн може да е инертен и депресиран, но мързелив - не знам
Сатурн в първи може да го е страх от провал и затова да не прави нищо

А компютърните хора си живеят в компютърния свят, такива битовизми като какво ще се яде, кой ще мие чинии и подобни-не са важни

Пък детенцето-как да учи горкото, като им преподават такива сухарски неща, а то вече е си е намерило далеч по-интересни. Ако искате повече от 3 в училище, ще трябва да вземете машинката за месец-два

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мързеливци
« Отговор #27 -: Март 29, 2015, 07:33:27 pm »

А компютърните хора си живеят в компютърния свят, такива битовизми като какво ще се яде, кой ще мие чинии и подобни-не са важни


И моят свят е такъв, макар и да не е компютърен. Поради липса на достатъчно лично време загърбвам битовизмите. В момента съм пред дилема - преди около час получих поръчка, предполагаща минимум цяла вечер работа, а не съм пускала прахосмукачка от 2 седмици, в мивката има натрупани чинии от преди 1 седмица... Днес ми пуснаха гратис един почивен ден, а се очакваше да се работи ненормирано в събота и неделя, от понеделник пак да сме на работа. И бях планирала да свърша малко домакински задължения, но уви... пак няма кой да ги свърши, не защото ме мързи. Чудя се, колко ли време бих издържала като неработеща домакиня...?  :017: ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13608
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мързеливци
« Отговор #28 -: Март 29, 2015, 07:39:22 pm »
Венера във везни, те са ми фаворити по тоя въпрос
Венера ми е във везни, но в точен тригон със Сатурн във водолей, който пък от своя страна е секстил с Юпитер У4-  цял живот ми се е налагало да върша и работата, която не е мое задължение, Heavy Duti!
Слънцето ми във везни има нужда от релакс, за да бъде в нужната хармония, но Луната в овен го ръчка с рогцата постоянно и ако на моменти отстрани изглеждам мързелива, идва от фиксирания в скорпион Марс, който има навик да се оттегля от бойното поле, докато акумулира енергия и развива стратегии за действие, когато му дойде времето да действа  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Мързеливци
« Отговор #29 -: Март 29, 2015, 08:05:18 pm »
Имаш предвид сигурно heavy duty, да не подведем някой..

То много хора с венера във везни работят, в случая явно не си от мързеливите, дали заради тригоните, дали заради луната