Автор Тема: транзитна квадратура нептун към нат. слънце  (Прочетена 10099 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #30 -: Юли 26, 2015, 02:26:06 pm »
синът ми си купи професионален фотоапарат Канон и заминаха на мор в Гърция,с компания /Слъне мундо сигнф.на деца,Нептун -фотография / ;)
Да, вярно, че Слънцето вече е в лъв, аз още си мисля, че е в рак и като те прочетох, се зачудих, какви деца при Слънце в рак  :012:
Да му е честит фотоапарата и със здраве да го ползва!
Моят мъж продължава със събирането на пари за мечтания Никон , гледа го всяка вечер на монитора, преди да си легне  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #31 -: Юли 26, 2015, 05:26:48 pm »
Да, вярно, че Слънцето вече е в лъв, аз още си мисля, че е в рак и като те прочетох, се зачудих, какви деца при Слънце в рак  :012:
слънцето като мундо У5 - децата засегнато от тр.нептун

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #32 -: Април 09, 2016, 10:37:27 am »
 какво се случи откакто е активен асп. /от март 2015/ 
каре тр.Нептун в 6 -Слънце на К4 при мен- и двете планети са сигнф.на партньора
за сериозните здравословни проблеми на съпруга ми вече споделих ,болници, дългосрочно лечение,кофти диагноза,нептунова,та те доведоха до инвалидност и пенсиониране по болест 03/2016/,тр.Нептун минава за втори път в каре към Слънцето в директна фаза
аз съм като човек в напреднала деменция- никога не ми се случвало да забравям толкова много и да попадам в нелепи ситуации на безвремие,за плутоновата ми същност и силен сатурн това е катастрофа,но до известно време,когато се примирих с енергията нептунова да съм по течението и се отпуснах по гръб да ме носи накъдето си ще ,
" да бъде твойта воля " това е водещо  за периода

третото активиране на карето е през есента -до края на годината ,ще видим какво и как

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #33 -: Април 09, 2016, 11:02:20 am »

за плутоновата ми същност и силен сатурн това е катастрофа,но до известно време,когато се примирих с енергията нептунова да съм по течението и се отпуснах по гръб да ме носи накъдето си ще ,
" да бъде твойта воля " това е водещо  за периода


И при мен сякаш това е основното като усещане.

Нептун в транзит към Слънце нямам, минава през наталния Марс и ИЦ, но има индиректна връзка и със Слънцето - Марс като диспозитор на овчия стелиум и натален тригон между Нептун и стелиума.

Когато най-сетне реших да не натискам постоянно газта, да изпусна юздите на контрола в настървеното си желание да гоня ефективност във всичко, да има видими и бързи резултати, но същевременно без да изпадам в крайности като апатия, дълбока депресия, нихилизъм и чувство на тотална безизходица и безсмисленост /минах и през това/, а просто се отпуснах и се оставих на волята на Съдбата, постепенно небето започна малко да се прояснява и да ми се подават знаци за положителна промяна, за скорошно раздвижване и излизане от стагнацията. Като повратен момент определям точния съвпад на тр. Сатурн с нат. Нептун, по същото време и Юпитер му въздейства. Наскоро изживях и съвпад на прогр. Луна с Нептун, близо до прогр. Асцендент.

Нептунови транзити, особено към важни радикални точки и доминанти, трудно се понасят от човек, който е свикнал да действа, винаги да търси изход, решение в дадена ситуация, а не да плува по течението и да чака манна небесна. В един момент обаче разбрах, че има ситуации, в които изходът не зависи от теб и просто трябва да намалиш темпото, да се снишиш и да чакаш пъзелът сам да се нареди, да ти се даде знак, трябва да се научиш да разпознаваш и четеш знаците.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #34 -: Април 09, 2016, 11:24:49 am »
Мъдростта на бездействието казват китайците, което много добре пасва на Нептуновите периоди.  :) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #35 -: Април 09, 2016, 12:05:03 pm »
Стреличка, ти имаш много Дева,  може и оттам да идва това усещане, сякаш си качена на виенско колело. Даже и да няма точен аспект в периода еднакво силно действа троицата : Юпитер-Сатурн-Нептун и "бонус" Марс. Ти си човек на детайлите, а при Нептун такива липсват, не му се сърди  ;)
Аз ще ти отправя едно приятно предизвикателство, ако прецениш го приеми като за настроение, ако не -не. Тълкувай някоя астрологична карта или определен казус, сфера, но без да използваш У3 , К10, СД Слънце квадрат нат. Марс У8 , 11д. пр. У6 в нат. 3-ти, и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #36 -: Април 09, 2016, 01:14:37 pm »


Нептунови транзити, особено към важни радикални точки и доминанти, трудно се понасят от човек, който е свикнал да действа, винаги да търси изход, решение в дадена ситуация, а не да плува по течението и да чака манна небесна. В един момент обаче разбрах, че има ситуации, в които изходът не зависи от теб и просто трябва да намалиш темпото, да се снишиш и да чакаш пъзелът сам да се нареди, да ти се даде знак, трябва да се научиш да разпознаваш и четеш знаците.
Това е много вярно и точно казано.
Аз няма да доживея такъв транзит, минала съм само съвпад с нат. Слънце.
Гледам, че на моя Близнак му е почти точен въпросният аспект, Нептун е У 1 , отделно и Сатурн го гази по МЦ- то.
Станал е много инертен, нещо нетипично за него, който се занимава с по 10 работи наведнъж.Сподели, че се чуства празен и без желание да действа, да не говорим , че се втрещих, като видях колко вида алкохол има из шкафовете.И не само го има, като гледам как е тръгнал, нищо чудно да последва примера на баща си.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #37 -: Април 09, 2016, 01:27:34 pm »
Мъдростта на бездействието казват китайците, което много добре пасва на Нептуновите периоди.  :) :)
В Италия му казват-dolce far,niente, удовлствието*сладостта* да не правиш нищо. Ха,ха, не го бъркайте с мързел, не е. :57:То е една нега в безвремието отвъд майа, вдъхновено външно неправене, докато зрее някакво творческо търсене.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #38 -: Април 09, 2016, 01:43:36 pm »
Енигма, радвам се, че правилно е разчетено.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #39 -: Април 09, 2016, 01:57:57 pm »
На мен ми едно такова в момента - макар да свърших 1000 неща - като да изчистя цялата къща, прозорци, дограми и т.н. и макар всеки ден да мия постоянно - психически си почивам и се рея в безвремие. Краят му, обаче - ми е пердизвестен, ясно ми е, кога напускам рая и се връщам на работа  :012: Ако наркоманите се чувства така - разбирам ги  :29:

При мен предстои квадрат на тр. Нептун към нат. Слънце след няма и 10г  ???
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #40 -: Април 09, 2016, 03:08:10 pm »
И при мен сякаш това е основното като усещане.

Нептун в транзит към Слънце нямам, минава през наталния Марс и ИЦ, но има индиректна връзка и със Слънцето - Марс като диспозитор на овчия стелиум и натален тригон между Нептун и стелиума.

Когато най-сетне реших да не натискам постоянно газта, да изпусна юздите на контрола в настървеното си желание да гоня ефективност във всичко, да има видими и бързи резултати, но същевременно без да изпадам в крайности като апатия, дълбока депресия, нихилизъм и чувство на тотална безизходица и безсмисленост /минах и през това/, а просто се отпуснах и се оставих на волята на Съдбата, постепенно небето започна малко да се прояснява и да ми се подават знаци за положителна промяна, за скорошно раздвижване и излизане от стагнацията. Като повратен момент определям точния съвпад на тр. Сатурн с нат. Нептун, по същото време и Юпитер му въздейства. Наскоро изживях и съвпад на прогр. Луна с Нептун, близо до прогр. Асцендент.

Нептунови транзити, особено към важни радикални точки и доминанти, трудно се понасят от човек, който е свикнал да действа, винаги да търси изход, решение в дадена ситуация, а не да плува по течението и да чака манна небесна. В един момент обаче разбрах, че има ситуации, в които изходът не зависи от теб и просто трябва да намалиш темпото, да се снишиш и да чакаш пъзелът сам да се нареди, да ти се даде знак, трябва да се научиш да разпознаваш и четеш знаците.
Общото е нептун транзит К4 -слънце при теб диспозитор на слънце на К4

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #41 -: Април 09, 2016, 03:09:51 pm »
Мъдростта на бездействието казват китайците, което много добре пасва на Нептуновите периоди.  :) :)
китайците казват - " когато нещата се объркат сядаш край реката и чакаш..."
« Последна редакция: Април 09, 2016, 09:06:48 pm от strelicka »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #42 -: Април 09, 2016, 03:17:23 pm »
На мен ми едно такова в момента - макар да свърших 1000 неща - като да изчистя цялата къща, прозорци, дограми и т.н. и макар всеки ден да мия постоянно - психически си почивам и се рея в безвремие. Краят му, обаче - ми е пердизвестен, ясно ми е, кога напускам рая и се връщам на работа  :012: Ако наркоманите се чувства така - разбирам ги  :29:

При мен предстои квадрат на тр. Нептун към нат. Слънце след няма и 10г  ???
Хей, през 2022г. ще съм и аз така, тр. нептун квадрат слънце, мислех че ще е другия век.
Когато тр.нептун хвана орбисата за съвпад с К7, разбрах че неузаконен приживе от роднина мой имот се усвои от други, разочаровах се, но гледам да съм "над нещата". Хората си направиха ремонт-и стана тяхно, нептун е У8 в 4 дом при мен.Понякога буквална е астрологията.
Сега има тригон към нат. луна, хубаво, но много ми се разтегля, или свива в ума според настроението представата за време. Все едно часове са равни на минути и обратно.Така се губя и пилея аз, а не пространствено. Да взема да хвана някой времеви ръкав и да сменя дестинацията... ???
 Не е същото, но има подобие-преди 5-6 мес. пр. луна в РИБИ ми наквадрати слънцето. Такова неудовлетворение изпитвах без причина, чак хорар си пуснах-откъде е, и в него имаше квадрат светилата. :) Мисля, че е от несъвместимостта на стихите-вода и въздух.
« Последна редакция: Април 09, 2016, 03:36:39 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #43 -: Април 09, 2016, 03:18:51 pm »
китайците казват - " когато нещата се объркат сядах край реката и чакаш..."

Това е дуплика по Юпитер, значи все още не си "отделила" от  формата си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: транзитна квадратура нептун към нат. слънце
« Отговор #44 -: Април 09, 2016, 09:09:12 pm »
Това е дуплика по Юпитер, значи все още не си "отделила" от  формата си.  :)

не те разбрах,
и многото грешки при писане,който асц.дева не забелязва са също от тр.нептун опозе асц.