Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 53833 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: мнения за астролози
« Отговор #120 -: Май 13, 2017, 03:33:43 am »
Колко часа дни труд отнема направата на годишен анализ, приблизително? Но не транслейт заготовки +кръпки, за да звучи по-лично ,истински анализ на предстоящата година. И по колко техники сравняват отговорните професионалисти това ,което прогнозират  ?

Качествен анализ според мен дни.

Зависи колко школи и колко от техниките на школите познават.

Гали работи с индийска , немска и средновековна.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: мнения за астролози
« Отговор #121 -: Май 13, 2017, 03:38:56 am »
Синастрията е най–пипкавото нещо, аз лично не знам дали бих се занимавала. Не е само гледане на синастрични аспекти, както някои си мислят, особено по форумите.

Докато се стигне до синастрията не е ли редно да се направи натал + прогресия + дирекция +  мп и чак тогава синастрия ,за съвместимост. А дали , или не се ли гледат копбини , композити , даши.


И имам въпрос  :012: , това една номерология и един хорар дали не може да спести времето на /за изброените по-горе? :012: :72: ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: мнения за астролози
« Отговор #122 -: Май 13, 2017, 09:09:54 am »
Уау, месалина, ама и ти добре се изказа
Звучиш като човек, който е посетил де що има астролози, курсове, сбирки и форуми
По принцип е вярно за себеуважението и почти щях да лайкна поста, ако не беше също толкова нападетелно-назидателен.
Ами те някои от тукашните аматьорки са навъртяли много повече точни прогнози от редица платени професионалисти. Аз лично по-скоро ще мия чинии в някой ресторант, отколкото да се занимавам по цял ден с проблемите на хора, тежко, трудно и неблагодарно начинание.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #123 -: Май 13, 2017, 09:57:20 am »
Аматьорки срещу професионалисти. :-\

На мен именно тоя маниер винаги ми е бил забавен.
В такива случаи вземам пуканки с бира и започвам да чета.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: мнения за астролози
« Отговор #124 -: Май 13, 2017, 10:23:13 am »
На мен именно тоя маниер винаги ми е бил забавен.
В такива случаи вземам пуканки с бира и започвам да чета.  :012:

Ти явно не се самоопределяш в никоя от категориите :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #125 -: Май 13, 2017, 10:32:20 am »
Ти явно не се самоопределяш в никоя от категориите :)

Явно имам добра наблюдателност. Но ситуацията е толкова смешна, че дори не подлежи на коментар. Което също не ме учудва – типична характеристика, наблюдавана години наред.  :)

За да се скочи по–високо, трябват качества, които очевидно липсват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: мнения за астролози
« Отговор #126 -: Май 13, 2017, 10:48:02 am »
То няма ситуация
Хора изказват мнения за астролози
Същото щеше да е да направим тема за мнения относно кухненско обзавеждане - едни щяха да са за италианска кухня, други шяха да се тръшкат за масив, и т.н. Да не преекспонираме нещата, още повече, че мнозинството не могат да си тълкуват собствените карти и по този начин да се явят клиенти сами на себе си :)

flambe

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: мнения за астролози
« Отговор #127 -: Май 13, 2017, 10:49:25 am »
А какво мислите за Филип Филипов? Преди време смятах да се допитам до него за консултация, но разбрах, че не взима данните предварително, а на място като се отиде построява картата. На мен това ми се видя несериозно и се отказах, макар да има добри отзиви. Та вие имате ли някакви впечатления?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #128 -: Май 13, 2017, 10:54:44 am »
Човек, който не може правилно да разтълкува собствената си карта, не би трябвало да го прави и с чужди. Или поне да си спести назидателния тон. Особено в ситуации, в които наистина е важно да се получи адекватно мнение. Иначе да се упражнява всеки може, но когато от аматьорско упражнение зависи важно решение, човешка съдба, тогава е желателно да сме по–умерени.

Що се отнася до Ф. Филипов – има много знания, едни възвишени трактовки се леят, приятно е за слушане, звучи вдъхновяващо. Относно практическата част на ниво индивидуална прогноза обаче нямам впечатления дали е добър.

За мен е много несериозно да тръгнат да ти правят прогностика на място /при устна консултация/, без предварителна подготовка. В рамките на един час трудно можеш да огледаш за всички детайли и да ги синтезираш в едно свързано цяло.
« Последна редакция: Май 13, 2017, 10:56:18 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #129 -: Май 13, 2017, 11:31:44 am »
Изключително ме дразни (като начинаещ аматьор - самоопределила съм се, да се знае  ;D ), когато някой каже:"Хвърли моля ти се едно око, един бърз поглед - отгоре, отгоре, без да влагаш много време - какво се вижда?!?!" И какъв трябва да е отговорът - "Ами кръгче с квадратчета и разни фигурки, линйки, цветни дори ..." И колкото повече напредваш - с повече техники засичаш и повече време отнема.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #130 -: Май 13, 2017, 11:37:35 am »
Тук масовият проблем се състои в това, че сякаш хората не са научени да ценят чуждия труд. Независимо дали става въпрос за безплатна аматьорска услуга или за консултация при професионалист. Професионалистът, ако наистина е стигнал до експертно ниво, е вложил в това развитие и самоизграждане не едно десетилетие труд, лично време, енергия, ресурси. Ако пък има дарба – още повече, защото не всекиму е дадено, нека сме обективни. И поне това трябва да бъде уважено. Проблемът е, че липсва уважение, но все се гледа в чуждата паница, в случая в тази на професионалистите. Разбира се и сред тях има всякакви хора, но в случая не коментираме шарлатани без никакъв опит.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: мнения за астролози
« Отговор #131 -: Май 13, 2017, 11:39:38 am »
Тук масовият проблем се състои в това, че сякаш хората не са научени да ценят чуждия труд. Независимо дали става въпрос за безплатна аматьорска услуга или за консултация при професионалист. Професионалистът, ако наистина е стигнал до експертно ниво, е вложил в това развитие и самоизграждане не едно десетилетие труд, лично време, енергия, ресурси. Ако пък има дарба – още повече, защото не всекиму е дадено, нека сме обективни. И поне това трябва да бъде уважено. Проблемът е, че липсва уважение, но все се гледа в чуждата паница, в случая в тази на професионалистите. Разбира се и сред тях има всякакви хора, но в случая не коментираме шарлатани без никакъв опит.
Не забравяй в коя държава живееш и какъв е манталитета на повечето хора в страната. По-важно и по-лесно е да се плюе, отколкото да се цени и уважава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #132 -: Май 13, 2017, 11:41:52 am »
Весо, наистина не забравям. Тук не ти дават толкова лесно да се абстрахираш от реалността. Но вместо да се плюят успелите не би ли било по–добре да се амбицираме и да градим личния си успех?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: мнения за астролози
« Отговор #133 -: Май 13, 2017, 11:42:49 am »
Уау, месалина, ама и ти добре се изказа
Звучиш като човек, който е посетил де що има астролози, курсове, сбирки и форуми
По принцип е вярно за себеуважението и почти щях да лайкна поста, ако не беше също толкова нападетелно-назидателен.
Ами те някои от тукашните аматьорки са навъртяли много повече точни прогнози от редица платени професионалисти. Аз лично по-скоро ще мия чинии в някой ресторант, отколкото да се занимавам по цял ден с проблемите на хора, тежко, трудно и неблагодарно начинание.

 :72: да кажем , че имам някакъв опит и познавам някои астролози .

Соори , ако съм прозвучала така. :012:

Много точно и правилно. Именно това голяма част от хората не могат или не искат да разберат , че е "тежко ,трудно и неблагодарно начинание".

Но , много се дразня когато някой си позволява да коментира астролози като Гали.
Класата и е толкова висока , че един преводач от древни езици - Румен Колев /слаб в прогнозата/ може да "бълва" , та какво остава за обикновените хора?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: мнения за астролози
« Отговор #134 -: Май 13, 2017, 11:43:30 am »
отколкото да се занимавам по цял ден с проблемите на хора, тежко, трудно и неблагодарно начинание.
И не само, много енергоотнемащо е. Човек дори може и да се разболее, ако позволи на другите да му се качат на главата и да го преследват непрестанно с проблемите си, та дори и срещу заплащане да е.