Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 66118 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #75 -: Май 11, 2017, 12:38:50 pm »
Общото е, че като ти се затвърди една представа от натала може въобще да не прецениш обективно човека.

При мен по–скоро играе роля друг фактор. Като започна силно да се влияя от лични симпатии, си затварям очите за това, което е заложено като тенденциозна изява в натала. Дотук не съм имала нито един случай, в който заложеното от натала в един момент да не проработи и да не разкрие истинската същност на човека, при едни или други обстоятелства. Но обикновено като видя нещо неприятно, но се сближим с човека, си казвам "И какво от това? Може пък да не е чак толкова изявено". Но в повечето случаи Е изявено, просто умело и хитро се прикрива и се играе един харизматичен образ. Хубаво е да си наясно от самото начало с какъв типаж си имаш работа, за да не бъдеш впоследствие изненадан от едно приятелство, което всъщност никога не е започвало, или от друг тип отношения.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #76 -: Май 11, 2017, 12:46:21 pm »
При една консултация, си мисля, че чуваемостта е много важна. На първо място - консултиращият да "чуе" от какво се интересува консултирания. И на второ място - да поднесе информацията така, че тя да достигне правилно до консултирания и той да я разбере.

Консултиращият може да види и много други неща (извън интереса на консултирания), и да ги изсипе по начин, по който да го фрустрира. При това положение - дори да казва нещо вярно, кой го интересува това ... И дори да отговори на поставените въпроси, този отговор ще бъде заглушен от фрустрацията.

Топката е в ръцете на консултиращия - да чуе какво се иска то него и да го поднесе така, че да бъде в десятката. И не, нямам предвид да изопачава информацията. Хората чуват с различни уши и има своите филтри.

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #77 -: Май 11, 2017, 12:58:17 pm »
При една консултация, си мисля, че чуваемостта е много важна. На първо място - консултиращият да "чуе" от какво се интересува консултирания.

Затова обикновено се задават въпроси от какво най-много се интересува клиентът. Пита се в каква посока предпочита да бъде направено по-задълбочено разглеждане. Защото хороскопът съдържа многопластова информация, не може да се обхване всичко, при това много подробно и обстоятелствено. Задават се конкретни въпроси, дават се отговори по същество.

Цитат
И на второ място - да поднесе информацията така, че тя да достигне правилно до консултирания и той да я разбере.

А това вече е цяло изкуство, как да поднесеш информацията, особено по някоя деликатна тема. Най-трудно е да бъдеш правилно чут и разбран. Има много хора, които карат на първа сигнална система и трудно разбират смисъла и целта на консултацията. Навива си нещо на пръста и отказва да приеме възможността за по-различна перспектива. А ако не е била в състояние да вникне по-задълбочено в това, което ѝ казваш, после има голяма вероятност смисълът да бъде изопачен и консултацията да бъде представена в съвсем друга светлина, ако споделя с някого при кого е ходила и какво са ѝ казали. Има и калпави астролози, но има и много клиентки, които явно ги мързи да мислят. Или правят опити, но не им е силна страна.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: мнения за астролози
« Отговор #78 -: Май 11, 2017, 02:39:30 pm »
Непоисканите съвети са като непоисканото добро-минават за зло, тъй че истина- неистина, хората се обиждат, ако им кажеш, че са курви, но питат за друго щото туй си го знаят  ;D Обаче извън сферата на общите перспективи и гадания за бъдещето, именно консултация вече ще е в огромна помощ, ако ти предстои лечение, операция или важно бизнeс начинание -там при конкретни и строго специфични въпроси би следвало и отговорите да са конкретни и без ала-бала. Така са по-чисто поставени нещата, с голям процент шанс да се помогне. Иначе е песента -Лъжии ме ,лъжи ме .Че те повечето туй правят, ходят от врачка на медиумка на леячка на куршум и бобофъргачка да ги лъжат. И им е хубаво ,като хоби, аз имам такива близки, които рядко пърдят дори без консултация и сферка на инфото от ясновидка, кафегледачка, тарористка, дъновистка, ангелистка и астроложка -всичките различни !То си е манталитет дори не  се оплакват -те се интересуват много от езотеричното и задгробният живот-влече ги  :D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #79 -: Май 11, 2017, 03:01:39 pm »
Според мен добрите шарлатани - именно затова са добри - пускат ти шишове по разни теми и гледат къде ще клъвнеш. А после ти сервират, това, за което си мечтаеш. И си тръгваш доволен. Вярно е, че не съм ходила на врачка никога, но от разкази на хора - с това впечатление оставам  ;D

А причината да не съм ходила е, че на вярвам изобщо и съм тотален скептик.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #80 -: Май 11, 2017, 03:07:12 pm »
На врачка не съм ходила, но майка ми беше голям фен. Всъщност на нея дължа и интереса си към астрологията – сред една камара нейни книги за магии, гадателски практики и окултизъм бях попаднала на едно астрологично книжле, на Люмиер. Тя ми каза, че искала да учи астрология, но по онова време у нас нямаше нито компютри, нито астрологичен софт, нито астрологични курсове, нито достатъчно помагала и литература, за да се научиш сам. Става въпрос за онези далечни времена, когато целият хороскоп се пресмяташе на ръка и ти трябваха специални таблици, в България не се продаваха никъде. Книгите по Таро и първата колода също на нея дължа, беше ги донесла от Съюза навремето. Но не успя да усвои тази практика, а мен веднага ме грабна, започнах да гледам. Всъщност при мен Тарото дойде преди астрологията, започвах първо с гадателски практики.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: мнения за астролози
« Отговор #81 -: Май 11, 2017, 03:14:41 pm »
Тука в България, освен че всички разбират от футбол, си е напълно нормално всеки почти, да е гледал на нещо. Аз от малка съм мятала кафета ,карти, шикълки ,видения.. то тук всеки има баба, леля баячки или някви врачки ;D  Все пак астрологията дълги години е била миражна екзотика, затова е процъфтявал наследения микс от фолклор суеверия и интуиция  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #82 -: Май 11, 2017, 03:46:36 pm »
И аз първите карти ги правих на ръка, с пергел и цветни химикали. Имах книга от български автор с ефемериди, както и Слънчевите знаци на Линда Гудман, ех .... че мило ми стана, като си спомних :)  И една на Безиссар, която ми беше свръх странна в сравнение с другите :)
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: мнения за астролози
« Отговор #83 -: Май 11, 2017, 04:00:19 pm »
Иначе е песента -Лъжии ме ,лъжи ме .Че те повечето туй правят, ходят от врачка на медиумка на леячка на куршум и бобофъргачка да ги лъжат. И им е хубаво ,като хоби, аз имам такива близки, които рядко пърдят дори без консултация и сферка на инфото от ясновидка, кафегледачка, тарористка, дъновистка, ангелистка и астроложка -всичките различни !То си е манталитет дори не  се оплакват -те се интересуват много от езотеричното и задгробният живот-влече ги  :D
много ми хареса този коментар, защото напипва нещо общочовешко. а именно - нуждата ни да вярваме в другото възможно, особено когато то ни се струва най-невъобразимо.
или по друг начин - нуждата ни от Нептун.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #84 -: Май 11, 2017, 04:03:12 pm »
През 2000 г. с голям зор можеха да се намерят ефемериди и само на едно книжно пазарче във Варна, по предварителна заявка. А домови таблици изобщо нямаше, моите са внос от Съюза.

Сега ползваме всички тия екстри напълно безплатно и астрологията стана масово занимание. Преди, поради липса на информация, литература и възможности за обучение, много хора бяха възпирани. А сега – количество за сметка на качеството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: мнения за астролози
« Отговор #85 -: Май 11, 2017, 08:56:37 pm »
При мен имаше следната ситуация преди време. Правих консултация с Гали...

Може да е много знаеща и добра, и сигурно е така, но при мен също някак не усети нещата, нито мен като човек - имаше разминаване с години, както и събития. Но не съжалявам, всичко е опит и съм забелязала, че когато човек на всяка цени иска да разбере нещо, което вероятно е една идея предначертано сякаш отговора бяга с големи крачки от него. Толкова зор и напрежение в очакване не си струва :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #86 -: Май 11, 2017, 09:03:28 pm »
Романтика, ти нали си за ректификация? Имай предвид, че при отклонение в рамките на половин час, да речем, може да се получи голямо разминаване и в прогнозата, и в анализа на наталната карта. Разбира се, има и астролози, които прецизно ректифициран натал не могат да разтълкуват правилно. Има и практикуващи астролози, според които в рамките на един и същи изгряващ знак интерпретацията на натала не се променя съществено. Гледат У1 кой е и къде е и цялата съдба от него зависи според тях.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: мнения за астролози
« Отговор #87 -: Май 11, 2017, 09:13:34 pm »
Може да е много знаеща и добра, и сигурно е така, но при мен също някак не усети нещата, нито мен като човек - имаше разминаване с години, както и събития. Но не съжалявам, всичко е опит и съм забелязала, че когато човек на всяка цени иска да разбере нещо, което вероятно е една идея предначертано сякаш отговора бяга с големи крачки от него. Толкова зор и напрежение в очакване не си струва :)

Напълно те разбирам, Романтика. При мен тогава не само по натала/солара не сработиха нещата както тя ги видя, но и по самия хорарен въпрос :( , а и имаше допускания за самата ситуация, които никак не бяха верни. Правила съм консултации с нея 2 пъти, мислех, че може да съм я хванала в кофти момент, тя също е човек все пак. И добре, че го направих, защото вчера й погледнах сайта - тарифите й вече са ми доста над бюджета за астрологична консултация. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #88 -: Май 11, 2017, 09:22:51 pm »
И на мен ми направи впечатление, че драстично си е вдигнала тарифите. За мотивите можем само да гадаем. Някой може да предположи, че го е ударила на печалбарство, на мен обаче ми се струва, че може би иска да пресее клиентите, да не е така масово достъпна. А може да е решила да намали натоварването и да консултира само онези, за които тези цени са приемливи. Евтиното е нож с две остриета, особено когато е съчетано с качество и прецизност при цена, която не отговаря на вложения труд и знания. И аз, вместо да работя на безценица, бих предпочела изобщо да не работя или само с малцина избрани, по мое усмотрение и ако случаят си струва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: мнения за астролози
« Отговор #89 -: Май 11, 2017, 09:28:02 pm »
То хубаво така си ценят труда и пресяват, ама ... къде отива тогава човещината .... значи, който има Пара - ще получи помощ, който няма - да го духа и да се гърчи ............

ама иначе сме много духовни