Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 66119 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #90 -: Май 11, 2017, 09:37:07 pm »
Някои дори не претендираме за духовност, а сме навъртяли хиляди километри в безвъзмездното помагане. Но в крайна сметка всеки практикуващ астролог сам определя колко му струват трудът и знанията, опитът и вложеното време. А онези, които само с това си изкарват хляба, рядко са склонни да се занимават с благотворителност. Затова съм на мнение, че не е желателно астрологията да ти е основен занаят и да ставаш зависим от нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #91 -: Май 11, 2017, 09:40:31 pm »
Гали е имала съвсем приемливи тарифи години наред.

Нахранила е доста вампири  ;D, че има и такива, дето после не спират да плюят, ако не са чули това, което искат. И съм била свидетел на такова отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: мнения за астролози
« Отговор #92 -: Май 11, 2017, 09:46:13 pm »
Всеки си гледа на първо място собствения интерес:) Да не презахаросваме манджата, че върви вече към  популизъм.  ;)
Гали е имала съвсем приемливи тарифи години наред. Сега вероятно може да си позволи да работи за по-тесен кръг клиенти.

това не е вярно - доказателство: предния пост на Лила

Всички тръгват с "приемливи" тарифи - това е закон на "продаването".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #93 -: Май 11, 2017, 09:56:22 pm »
Да не би да е някакъв маркетингов механизъм, приложен в сферата на окултните нАуки?

В моя бранш, в който работя вече от десет години, тарифите не са се вдигали оттогава, максимум с едно левче. А смея да твърдя, че за толкова години съм доста задобряла и съм се специализирала вече. Имам и редовни клиенти, с които още работя на стари цени, не съм ги актуализирала с нито стотинка.

В астрологията сякаш няма минимален и максимален праг, нито таван на цената. Всеки консултант си определя тарифите по свое усмотрение. При врачки и ясновидци е малко по–различно, освен ако и те не са се комерсиализирали с времето. Всеки пуска в касичката толкова, колкото може. Обаче там я познала, я не познала. Можеш ли да осчетоводиш интуитивна дарба? Това не са години обучение и изследвания, вложен труд и развитие. Това е дарба, получена свише, стига да не е нещо съмнително.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: мнения за астролози
« Отговор #94 -: Май 11, 2017, 10:02:06 pm »
И аз бих ги вдигнала
То ако е някой много на зор и примоли, винаги може да се направи изключение
Обаче ако с години консултираш куцо и сакато, еми няма как, уморява се човек, не е като в магазина, макар че и там една усмивка поне се иска

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #95 -: Май 11, 2017, 10:08:54 pm »
Ниска и висока цена са доста относително понятие. На някои и 5 лева са им много. Не защото нямат, а защото са свикнали на аванта да минават навсякъде. Пазарен закон у нас!  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: мнения за астролози
« Отговор #96 -: Май 11, 2017, 10:09:02 pm »
Май съм слаб търговец и не ги разбирам много законите на продаването.  :D
Логично няма как, ако все още не си се достатъчно усъвършенствал, да искаш пари като за кон. Все пак човек постоянно надгражда и се развива. Не се е родил майстор. Макар че не е изключено някой да се опитва да продава празно за пълно.

не че не ги разбираш ............важното е винаги да си наопаки, независимо на кого и за какво  :57: :57: :57:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: мнения за астролози
« Отговор #97 -: Май 11, 2017, 10:11:15 pm »
Коон, каруца желязо събира-печки, перални  :012:Айде вече с развалената плоча, да се радваме, че астролозите не са акушери и хирурзи чи ши ходим разпорени и умрели ;D  Ако полагат клетва, като хипократовата ще са по-умерени в свободните съчинения, ама на  :D

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: мнения за астролози
« Отговор #98 -: Май 11, 2017, 10:11:44 pm »
На някои и 5 лева са им много.

Дали на някой нещо му е евтино или скъпо е едно, а пазарна цена е съвсем друго и има начин тя да бъде определена, поне в диапазон.
« Последна редакция: Май 11, 2017, 10:14:26 pm от Bobolina »

Happy58

  • Гост
Re: мнения за астролози
« Отговор #99 -: Май 11, 2017, 10:13:32 pm »
Какъв е проблема с тарифите на Гали ? Вероятно може да си позволи да избира по този начин. Хепи направи и твоите такива.
Не всеки може да си купи всичко, което пожелае. Затова взема друго, което му е по джоба.

още веднъж ще обясня

Щом си толкова добър специалист и работиш в сфера, която помага на хората, "БИ" трябвало услугите ти да могат да бъдат достъпни и за по-бедни хора.

Всички хора имат проблеми, независимо от банковата сметка. Всички хора в даден момент имат нужда от помощ.

А за моите тарифи - ами те са 2 бр: под и над определено ниво на доход. Клиента да си преценя къде е.
Аз не практикувам нумерология, за да печеля и издържам, а за да помагам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: мнения за астролози
« Отговор #100 -: Май 11, 2017, 10:15:32 pm »
А защо всеки не си гледа собствената кошничка, какво ни интересува кой колко иска, в крайна сметка като има кой да плаща, ще има и кой да взема, и това си е в реда на нещата
Например на пазара си имам една любима продавачка, тя продава малко по-скъпо, но пък винаги са сладки ягодите, никога отдолу не са гнили, зелени или малки, а ако има по-прясно от изложеното, винаги от него ми дава. И аз с голямо удоволствие й давам парите, защото знам какво получавам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #101 -: Май 11, 2017, 10:26:14 pm »
Това за куцо и сакато е много вярно, натоварват и направо ти изпиват мозъка някои. Затова трябва да се търсят начини за отсяване. Никой не е казал, че читави клиенти са само онези, които могат да си позволят да заплатят малко по–висок хонорар. Но поне се научават, че това, което получават, е експертен труд, а не чесане на езика. Астролози за общи приказки има бол. Ако на някой му се струват високи цените при майстора, винаги може да потърси някой калфа. Свободен пазар сме, тарифите варират в доста широки граници. Разбира се, високите цени винаги пораждат морални оценки. Но така както някоя отива и си купува ботуши за няколкостотин лева, така и клиентите на астрологични услуги са в състояние да преценят какъв бюджет могат да отделят за консултация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #102 -: Май 11, 2017, 11:00:43 pm »
Преди време бях разглеждала сайта й, сега покрай дискусията го направих пак. Всичко, което е написано (изключвам статиите) много ми харесва. Кратко, точно, ясно, аргументирано. И както тя сама е написала:"Ако търсите забавния си дневен или месечен хороскоп, не си губете времето на този сайт. Няма да го намерите. Ако търсите астрологична поетика и романизъм - също." Ако имам нужда от консултация - бих се доверила. На този етап нямам какво конкретно да питам. Животът си го живея - крачка по крачка - градя, правя избори и нямам нужда да ми се казва "какво ще се случи". Повече би ми бил полезен "пълен анализ на рождените дадености в индивидуалния хороскоп". Човек, колкото и да си мисли, че се познава, винаги се гледа - през насадените в детството представи за потенциал и ценности, през призмата на натрупания опит, също и през очите на другите, през филтъра на желанията си... И така, според мен винаги има теми, потенциал, ресурс, които носим, но подценяваме и игнорираме. Един непредубеден, страничен поглед, неангажиран с нашето минало или желания - може да събуди задрямали, скрити-покрити дадености. Разбира се, хората сме различни, аз може да имам нужда от един анализ, друг от друг ... Затова има всякакви :)
Над силата е само умението да я владеем!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: мнения за астролози
« Отговор #103 -: Май 11, 2017, 11:13:58 pm »
Алена, интересно ми е, понеже би трябвало да става дума основно за качество в услугата (или колко сладки са ягодките :) , казано по друг начин) - ти писа, че си правила скоро консултация при много добър астролог. Казваш, че би направила (при нужда) консултация и при Гали. Означава ли, че виждаш разлика от приблизително 4 пъти в нивото на подготвеност на двамата астролози, колкото е и разликата в хонорарите им? 

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #104 -: Май 11, 2017, 11:18:34 pm »
Много са различни двете. И консултациите също.
Над силата е само умението да я владеем!