Автор Тема: Жалко за...!  (Прочетена 11026 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #15 -: Май 05, 2015, 03:57:33 pm »
Специалната орхидея може затова да изглежда специална, защото се е пръкнала в специална оранжерия. По високите труднодостъпни скални върхове растат и еделвайси - на тях не са им нужни "оранжерийни" условия, за да впечатлят със своята красота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жалко за...!
« Отговор #16 -: Май 05, 2015, 04:03:41 pm »
Да, той има такива способности, даже на моменти как се казваше-бае, когато някой е урочасан, но не ги развива същите. Интересува се от астрология също, сякаш иска всичко да знае, и също толкова иска на практика да го и го пропилява. :)
Слънцето в 12 дом е такова, иска да знае какво има "отвъд", но в същото време е много разпиляно и непрактично, не се интересува от почести и успехи, а по-скоро да се слее с цялото. Нормално е един такъв човек да не го вълнува така кариерата.
Много често зад успехите на мъжете в кариерата имат заслуги жените, както и за обратното. Уверил съм се, че когато някой има успех сред жените, има също голям успех и в работата и има желание да се развива и да израства. Една жена може да помогне много за издигането на един мъж нагоре в кариерата му, и обратното - да го провали.
Така е възможно и този мъж, ако няма особен успех с жените, да няма желание и да развива талантите си и да работи нещо друго освен това, което му е попаднало в момента.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #17 -: Май 05, 2015, 04:06:29 pm »
Да, но жалко за тази красота на еделвайса, как същата му помага да оцелее, да се разпространява, след като е обявен за защитено растение, хората го (пре)къс(в)ат за собствено удоволствие, тогава ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жалко за...!
« Отговор #18 -: Май 05, 2015, 04:08:40 pm »
Да, но жалко за тази красота на еделвайса, как същата му помага да оцелее, да се разпространява, след като е обявен за защитено растение, хората го (пре)къс(в)ат за собствено удоволствие, тогава ?
Ако имаше закон да се режат пръстите на тези, които късат защитени растения и/или убиват защитени животни, повярвай ми, никой нямаше да смее да прави такива неща за собствено удоволствие. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #19 -: Май 05, 2015, 04:09:06 pm »
Да, Веско и това е вариант. А когато разглеждаме женска карта тогава каква е мотивацията , за да не попадне жената в темата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #20 -: Май 05, 2015, 04:09:10 pm »
Да, той има такива способности, даже на моменти как се казваше-бае, когато някой е урочасан, но не ги развива същите. Интересува се от астрология също, сякаш иска всичко да знае, и също толкова иска на практика да го и го пропилява. :)

Неговата Луна е в позиция, в която или тя може да има потребност да лекува/терапевтира, или нея да я лекува/терапевтира някой. И е крайно пожелателно да не попада в ситуации на зависимост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #21 -: Май 05, 2015, 04:10:54 pm »
Да, но жалко за тази красота на еделвайса

Всъщност жалко е за красотата му, тъй като малцина са смелчаците, които могат да я видят. И затова еделвайсът си вирее самоцелно по високите планински върхове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #22 -: Май 05, 2015, 04:17:02 pm »
А може би реагираме "жалко  за..." на хора и ситуации,които отразяват нещо,което не виждаме в нас самите ?!/
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #23 -: Май 05, 2015, 04:30:31 pm »
Не мога със сигурност да кажа, при всеки мотивите да "съжалява" са различни.

Както вече казах, не съм срещала хора с истински талант/забележителен потенциал, които поради някакви причини не са успели да ги изявят и с това евентуално да предизвикат у мен такова чувство. Навярно има и такива хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Жалко за...!
« Отговор #24 -: Май 05, 2015, 04:37:24 pm »
Жаленето много често е преувеличено,несъразмерно съчувствие .Жалене за това,което е ценно и недобре оползотворено е СУБЕКТИВНО чувство/липса на обективност/.Ако съ-жалявания обект изпитваше жал към себе си не би допуснал прахосването на цененото субективно от наблюдателя качество,тогава не може да се говори за съ-жаление,жаленето е едностранно в такъв случай,по-мек вариант на завист,благородна завист?Практическата реализация на талантите не е задължителна,въздушните тригони са интелектуалци,не заради практическото приложение,а заради удоволствието от интелектуалниченето .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #25 -: Май 05, 2015, 04:43:38 pm »
В моето обкръжение всеки си ляга на това, което си е постлал. Кого и за какво да съжалявам? Искрено бих съчувствала наистина на човек, който си е блъскал главата, борил се е срещу спънки и ограничения, страдал, опитал се е дори да направи невъзможното, за да успее да реализира някаква цел, но в крайна сметка по независещи от него причини всичко се срива - просто "лош късмет" /или "силни врагове"/. Тези, които са си направили "тънката сметка" и следват някой "удобен" модел на съществуване, не мога искрено да съжалявам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Жалко за...!
« Отговор #26 -: Май 05, 2015, 07:10:59 pm »
Предпочитам да ме мразят, отколкото да ме съжаляват. Гнусно ми е особено като чуя реплики от сорта на: "Горкото то" или "Много си добричка да ти се случват такива неща".Ми не, за да ми се случва нещо гадно значи съм си го заслужила и точка, не е болка за умиране. Стига човек да иска и да има воля всичко се преодолява.Може и да пиша общи приказки ама не ми пука  ;D А пък и какъв е смисълът да ти става жал за някого като не можеш да му помогнеш примерно  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Жалко за...!
« Отговор #27 -: Май 05, 2015, 08:40:58 pm »
Не съм изчела
Но намерете картата на серафим тодоров
Точно за тук е

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #28 -: Май 05, 2015, 08:46:37 pm »
Не съм изчела
Но намерете картата на серафим тодоров
Точно за тук е

Открих само датата му на раждане, надали ще има някъде качена карта с час.

Цитат

Роден е на 6 юли 1969 г. в Пещера.


Пише, че повратната точка в кариерата му е била през 1996 г., оттам насетне всичко тръгва надолу.

С час на раждане не разполагаме, но можем да видим поне какви транзити е имал към онзи момент.

В кулминация на Саде Сати е бил тогава - тр. Сатурн е минавал през Луната. Още повече - по онова време е имало мунданен съвпад Сатурн/ЮЛВ, те са му минали през Луната. Точно такъв е принципът на Кету/Сатурн - задържане, ограничаване, изолация или някакъв вид загуба.

Във ведическата карта Луната му е много "експанзивно" поставена - в съвпад с Раху в юпитеров знак и получава директен аспект от Юпитер /той е в съвпад с Кету/. Птичето е кацнало на рамото, но изглежда, че просто си е надценил възможностите - в интервюто казва, че бил сигурен, че ще се върне в България като Шампион, затова отказал предложението да остане в САЩ и там да продължи кариерата си.

По същото време транзитният Юпитер е бил в опозиция с наталното му Слънце. Може наистина да се е главозамаял и да не си е преценил правилно възможностите. Доколкото Луната се свързва със съзнанието, разума, преминаването на Сатурн и Кету не е най-доброто време за ясна мисъл, в този период човек по-лесно може да се "афектира" от нещо. Възможен е и друг вариант - така да се е "фиксирал" върху идеята да се завърне с триумф в родината, че е отхвърлял всички други възможности.






« Последна редакция: Май 05, 2015, 09:07:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Жалко за...!
« Отговор #29 -: Май 05, 2015, 09:00:24 pm »
Според мене хора, които имат струпване на планети в 12-ти дом има склоноост да губят много от  дадените  им по карта  шансове и възможности...Или просто да ги пропускат - къде умишлено, къде  не...

тези двамата 12- домни май не са склонни да губят или да се изгубят  :)