Автор Тема: Любов  (Прочетена 39744 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #180 -: Юни 23, 2016, 01:47:52 pm »
Ако е източна имаме съвпад дир Венера съвпад нат Слънце, ако е западна имаме дир Слънце съвпад нат Венера

А, вие говорите за дирекции, които са символично движение.

По вторична прогресия е възможно - тя се гледа в ефемеридите, "ден-година".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Любов
« Отговор #181 -: Юни 23, 2016, 01:52:16 pm »
Ами аз съм почти селянче ,везни-като имам голям избор блокирам :-\ ,пък и големи отворки,непознати ,а имам стелиум в дева-лека хипохондрия .Бях отищъл на море да оправя преумора,друга настройка .Иначе примерно си чукнахме среща с мацето разводач по квартири-първата която видях готина :D Обаче тъкмо време да отида на стъмняване след плажа,като се инсталира едно маце по черна рокличка,особено като духна ветрец се оказа слиплес :-\,ами забравих за срещата,голям проблем как да вдигна котвата ,не мога да потегля бе :D все ей такива работи .Абе то роман мога да напиша,то любов,то чудо :85:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любов
« Отговор #182 -: Юни 23, 2016, 02:04:21 pm »
Аз съм писала и друг път кога ме е " треснала "  любовта:
- Про Венера върху Слънце + тр. Уран- беше като приказка, но имаше и много подкрепящи други транзити
-дир. Венера върху Слънце+ тр. Нептун- този период по- дълго ми държа влага и беше много емоционален
- про Луна в 5 натален, но докато беше във Везни, после стана психарско.

Не знам дали при западните Венери така безотказно работи Слънцето върху тях по прогресии и дирекции.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #183 -: Юни 23, 2016, 02:10:19 pm »

Не знам дали при западните Венери така безотказно работи Слънцето върху тях по прогресии и дирекции.

Работи, работи - моята венера е западна, два пъти пр. слънце е правило съвпад с прогресивна и натална, и двата пъти имаше любов.

Bin добре се измъкваш по тъча, не ти се говори за консумацията, няма да те мъчим повече :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #184 -: Юни 23, 2016, 02:10:28 pm »
Обаче тъкмо време да отида на стъмняване след плажа,като се инсталира едно маце по черна рокличка,особено като духна ветрец се оказа слиплес :-\

Много интересна и важна подробност  ;D :043: :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Любов
« Отговор #185 -: Юни 23, 2016, 02:23:45 pm »
Sliplles-как го превеждаш-не е страдаща от безсъние :D голяма изненада е/обаче пък типично за мен -Венера секстил Уран-все изненади,сварват неподготвен,това е закон-затова е кофти Уран връзка с Венера-като ти изкарат акъла всяка логика не действа,блокаж голям :D Е като му свикне човек притръпва,но другите действат по алгоритъм тук няма,всеки път е различно и уникално ,трудно за контролиране управление т тн.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #186 -: Юни 23, 2016, 02:27:02 pm »
Sliplles-как го превеждаш-не е страдаща от безсъние :D

То си личи и по реакцията, че съм го превела в правилния контекст  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Любов
« Отговор #187 -: Юни 23, 2016, 02:33:07 pm »
Ами за нормален мъж е важна подробност,ей това нещо въобще не го очаквах,а съм с богата обща култура  ;D .Терри-говорим за любов тук ;D,консумацията не е важната-не съм останал без ,човек се учи-при Венера-Уран връзка се иска само много да не се мисли -това му е ремедиата ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #188 -: Юни 23, 2016, 03:12:40 pm »
Дир. Венера съвпад нат. Слънце = Любов /почти на 100%/
Дир. Слънце съвпад нат. Венера = Няма гаранции, че ще има любов /в картите дето съм гледала е тука има тука няма, с по-голям процент на нямането/

 При какви условия е валидно това ? - Аз умея да чета, но за другите не -отговарям.   ;)
Иначе, СД Венера към Слънце или СД Слънце към Венера не дават Любов по презумпция, а на човек му светва лампичката по въпросите, свързани с близки взаимоотношения. Нали именно Слънцето осветява всичко, което докосне или пък дава жизненост, "сцена" на всичко, което го (по)срещне. Любовта може да дойде и при СД Меркурий съвпад Венера и при СД Венера съвпад Сатурн и при СД Нептун съвпад Луна . Дирекцията следва заложеното и времето като събитийност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любов
« Отговор #189 -: Юни 23, 2016, 04:02:12 pm »
Логично е да има значение как натално си представен по темите, венера, 5 дом, по-комплексно е. Някой напред направи дуплика за това, че не е достатъчно само пр венера към слънце. Венера и слънце натално имат ли аспект, би трябвало по дирекции да има проявление, двата аспекта са съвпад и полуквадрат-възможните в радикса, вторият е минорен, но с участите на лични планети. Аз имам полукаре, и затова ми се отрази, но пък спрях да твърдя, че минорните аспекти не важат. ;) Според едно от тълкуванията човекът, когото срещнем при тази дирекция, може да е под венера- влияние, така беше при мен,слънчева везна. В крайна сметка  нищо не случих, но всеки си прави избора, сега сме приятели, което е ново за мен, но човек имаше, появи се и инициира нещата. Научих се да оставам приятел, което е трудно след обсесивни отношения с другия пол, така малко се опитах  да случвам рожд. си квадрат слънце -уран, У на 1 и 7. Най-важното, за мен лично е, мога да кажа че сега го обичам като човек този мъж.
Ревизираме идеята си за любов, връзка,  ново ниво на разбиране за тях.

Една венера в козирог напр. ще откликне повече на сатурнова дирекция, не на тази със слънцето. Така че това със "сто про"-то просто не върви никъде в астрологията.
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 04:11:11 pm от enigma »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Любов
« Отговор #190 -: Юни 23, 2016, 04:07:14 pm »
И какво се случва  :)

Чувствам се обичана :) Искам Венра да си остане там и никъде да не мърда  ;D :29: Жалко, че не може да се закове с пирон  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любов
« Отговор #191 -: Юни 23, 2016, 04:45:16 pm »
Енигма, много си права.
Да не забравяме и полусекстила като възможен аспект.
Не винаги Венера ще се прояви като любов,но пък винаги ще даде положителен развой по делата на дома, който управлява.
Едната ми приятелка, която беше запозната, с нетърпение чакаше този аспект, за да разнообрази скучния си семеен живот.
Но при нея Венера беше У 3 и У 9, та просто пообиколи Европа доволно много.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любов
« Отговор #192 -: Юни 23, 2016, 09:06:16 pm »
Да, ако венера, или слънце са  У 5, У асц., или У 7  вероятностата е висока , като есенциален сигнификатор на връзките, особено ако е и аспектирана натално, при съвпад слънце по дирекция, слънце като символ на осъзнаването азът ще задейства обещаното в рождената карта.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #193 -: Юни 23, 2016, 09:17:30 pm »

Една венера в козирог напр. ще откликне повече на сатурнова дирекция, не на тази със слънцето.

Ето това изречение беше много полезно за мен  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Любов
« Отговор #194 -: Юни 23, 2016, 10:28:20 pm »
Х, интересно - при мен Венера управлява 2 дом, съупр. на 7 дом - Везни са интерсеприрани и е в 8 дом. Със 7 дом е доста свързана, тъй като там е диспозитора й - във Везни и са във взаимна заточена рецепция. Може би тя добива сила от това, че той е там, пленен на нейна територия.

Интересен момент предстои - тр. Плутон - диспозитора й - ще направи секстил с нат.Венера от Козирог и с огледа бавното движение и ретроградията му ... ще се позадържи така годинки. А пък Сатурн в натала ми е в 5 дом - ще има препратка у към тези теми :) Транзитно ще е в 10 дом.
Над силата е само умението да я владеем!