Автор Тема: Много планети в 12 дом - за добро или зло?  (Прочетена 15803 пъти)

sofiya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Здравейте. Бихте ли ме просветлили малко повече за интерпретацията на планетите ми в 12 дом? Прочетох много, много негативна информация за 12 дом и с толкова планети в него вече не знам какво да си мисля...
Имам Слънце и Уран във Водолей - в края на 11.( казаха ми, че се причисляват към 12 дом) Меркурий и Марс в Риби и Луна във Водолей в 12.  Нептун се намира в 11 а Риби е изгряващ знак. Какво мислите? Толкова ли е зле? Ще ви бъда много благодарна ако споделите мнението си.  :)
« Последна редакция: Май 10, 2015, 05:42:09 pm от sofiya »
To remember who you are, you need to forget who they told you to be.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Много плането в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #1 -: Май 10, 2015, 04:10:08 pm »
Интересна карта, 2 в 1-ви, 4 в 12-ти

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Много плането в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #2 -: Май 10, 2015, 04:27:14 pm »
имам позната с Венера в 12 ти дом , доста религиозно момиче, 12 дом може да говори са силна отдаденост на религия или затворена общност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Много плането в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #3 -: Май 10, 2015, 04:50:16 pm »
София, въпросът ти е много общ - какво означава добра или лоша карта? За какво добра и за какво лоша?

С такъв хороскоп би могла да имаш успех, ако работиш в голяма/международна организация, ако са занимаваш с някакъв вид социална/хуманитарна дейност. Също така ако си вложиш енергията в някоя социално значима кауза/проект.

Заниманията с психология също биха били от полза. Би могла и да списваш нещо, да се насочиш към хуманитарно поприще.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sofiya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #4 -: Май 10, 2015, 06:17:42 pm »
Благодаря за отговора. И да интересуваше ме професионалния потенциал.  Отначало като погледнах картата си си помислих, че много планети в 12 дом вещстят тежка съдба :Д и следователно няма да успея да се реализирам в живота :Д Благодаря ти много, че погледна :)
To remember who you are, you need to forget who they told you to be.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #5 -: Май 10, 2015, 10:20:39 pm »
Използвай интуицията си.

Не се страхувай от 12 дом. Не е лек. Но в него има познание - за душата на човека. Но има капани, София.
"За да дариш наслада, трябва да си опознал наслада."
За да познаваш другите, трябва да се научиш да познаваш себе си. А тук е трудното, може да се познаеш/опознаеш. Но не бъркай знание с идеали/проекции.

Обичаш ли да използваш въображението си по нестандартен начин?

И сънуваш ли често?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #6 -: Май 10, 2015, 10:48:43 pm »
Това дете е на 15 години! На 15 годишна мога само да кажа да си чете уроците прилежно.Каква "съдба" и "реализация"  повече от това да изкарва шестици в училище за момента?Наслада?!-да върви да си купи сладолед.
П.п:хора с много лоши карти са се реализирали в живота,ако не те мързи да се трудиш и ти ще се реализираш
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #7 -: Май 10, 2015, 11:12:45 pm »
Дракич, да вземеш да си възпиташ овнешките планети малко.  ;D

Опиши ми сладолед, ако никога не си опитвала такъв. Как ще стане? По преразказ?
 :012:

Не бъди буквалистка. За да познаваш другите, трябва поне малко да се научиш да познаваш себе си. Тръгни от себе си, стигни до другите. Чети цитатите с правилните цикла.  :012: :012: :012:
Че наспамихме, простете.

На 15 години не е проблем да си задаваш въпроси. А дори може да е точно на място като години.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #8 -: Май 10, 2015, 11:23:54 pm »
Дракич, да вземеш да си възпиташ овнешките планети малко.  ;D

Опиши ми сладолед, ако никога не си опитвала такъв. Как ще стане? По преразказ?
 :012:

Не бъди буквалистка. За да познаваш другите, трябва поне малко да се научиш да познаваш себе си. Тръгни от себе си, стигни до другите. Чети цитатите с правилните цикла.  :012: :012: :012:
Че наспамихме, простете.

На 15 години не е проблем да си задаваш въпроси. А дори може да е точно на място като години.
Ако някой ден имам деца,ще ги лиша от цялата съкровищница на "духовни богатства",за да им спестя много изтрещели моменти и загуба на време да си задават въпроси,за да търсят отговори,които с нищо няма да им помогнат.Това е мое мнение и само го споделям.  :38: :08: Ще ги възпитам да разчитат за просперитета си само на Сатурн и Марс(Юпитер също за висшето образование).
Сега по темата.Моята племенница е на същите години с пълен 12Д.Казала съм на майка и(сестра ми) да я държи далече от всичко,което представлява 12Д-изкуства,"духовност",алкохол.Има много подобна карта.Това,с което се занимава е да учи профил психология и да тренира,за да започне работа в структурите на сигурността.Така може да се реализира този 12Д,далече от всичко отвлечено и деструктивно за психиката.Племеницата ми има Марс/Сатурн опозиция и дисциплината трябва да бъде наложена,за да се озапти опозицията.
« Последна редакция: Май 10, 2015, 11:38:52 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #9 -: Май 11, 2015, 12:39:41 am »
Здравейте. Бихте ли ме просветлили малко повече за интерпретацията на планетите ми в 12 дом? Прочетох много, много негативна информация за 12 дом и с толкова планети в него вече не знам какво да си мисля...
Имам Слънце и Уран във Водолей - в края на 11.( казаха ми, че се причисляват към 12 дом) Меркурий и Марс в Риби и Луна във Водолей в 12.  Нептун се намира в 11 а Риби е изгряващ знак. Какво мислите? Толкова ли е зле? Ще ви бъда много благодарна ако споделите мнението си.  :)
Здравей. :) Имам Слънце, Марс, ЮЛВ и Сатурн в 12-ти дом и аз на тази възраст започнах да се интересувам от астрология.  :) Вече пета година без да спирам ... Ама напоследък това учене за матури и изпити ме разсейва ...  :banghead:

Доста ограничения има около мен, но аз сам си ги налагам.  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #10 -: Май 11, 2015, 09:30:51 pm »
Ако някой ден имам деца,ще ги лиша от цялата съкровищница на "духовни богатства",за да им спестя много изтрещели моменти и загуба на време да си задават въпроси,за да търсят отговори,които с нищо няма да им помогнат.Това е мое мнение и само го споделям.  :38: :08: Ще ги възпитам да разчитат за просперитета си само на Сатурн и Марс(Юпитер също за висшето образование).
Сега по темата.Моята племенница е на същите години с пълен 12Д.Казала съм на майка и(сестра ми) да я държи далече от всичко,което представлява 12Д-изкуства,"духовност",алкохол.Има много подобна карта.Това,с което се занимава е да учи профил психология и да тренира,за да започне работа в структурите на сигурността.Така може да се реализира този 12Д,далече от всичко отвлечено и деструктивно за психиката.Племеницата ми има Марс/Сатурн опозиция и дисциплината трябва да бъде наложена,за да се озапти опозицията.

Дракице, уважавам позицията ти, но ме изгуби, слагайки всичко 12-домно в един кюп. Там има и кофти работи, има и хубави, и вторите трябва да се побутват за сметка на първите. Впрочем, момичето и само ще стигне до тия неща — духовности, изкуства, алкохол (за това — гаранция :29:) и т.н. Само че няма да има възпитан вкус, а ще налита на всичко, боклук или не. Нали си чувала за забранения плод? В случая е скритият, но пак същата работа. По-хубаво да чете Кришнамурти, отколкото нещо душегубно като Кроули, да знае да си поръчва "Финландия", а не — "Флирт" и т.н. Ясен съм, нали? За протокола, и аз нямам деца, но съм бил в ситуация, сходна на тази на София и племенницата ти. Важно е какво ще подхванеш първо, щото XII дом може да стане много блатист. Който си го има, ще гази и в блатото, няма да го подмине.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #11 -: Май 11, 2015, 11:44:24 pm »
Дракице, уважавам позицията ти, но ме изгуби, слагайки всичко 12-домно в един кюп. Там има и кофти работи, има и хубави, и вторите трябва да се побутват за сметка на първите. Впрочем, момичето и само ще стигне до тия неща — духовности, изкуства, алкохол (за това — гаранция :29:) и т.н. Само че няма да има възпитан вкус, а ще налита на всичко, боклук или не. Нали си чувала за забранения плод? В случая е скритият, но пак същата работа. По-хубаво да чете Кришнамурти, отколкото нещо душегубно като Кроули, да знае да си поръчва "Финландия", а не — "Флирт" и т.н. Ясен съм, нали? За протокола, и аз нямам деца, но съм бил в ситуация, сходна на тази на София и племенницата ти. Важно е какво ще подхванеш първо, щото XII дом може да стане много блатист. Който си го има, ще гази и в блатото, няма да го подмине.
Имам Сатурн на К12 в опозиция с Нептун и квадрат от У12.Много пъти съм писала във форума как се отвращавам от "нептуновите блата",понеже съм ги изгазила със Сатурна си.Бях там(не във всичките,но се измъкнах).Освен това имам и ЮЛВ в 12Д и ми е кристално ясно безсмислието на тези тресавища.Такааааа.Определено смятам,че имам афинитет към изкуствата,при това изкуството,което е непреходно.Като един нормален човек бих искала да спестя на който мога това,което би могъл да избегне.В края на краищата блатата са за затъване и някои хора си ги търсят,а други просто сме попадали в тях по случайно стечение на обстоятелствата.  ;)
 Племеницата ми не може да избяга от 12Д,но както ти спомена там има и конструктивна страна за изразяване.Психологията,към която се е насочила,изучаването на 3 чужди езика с отлични резултати  и строго контролираната среда от приятелчета,дисциплината са начална предопоставка за овладяване на инерцията на дома. Капаните на мързела и мечтите-сънища там са големи  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #12 -: Май 12, 2015, 12:01:31 am »
И усет е много. А той свършва там, където има много Сатурн.
Не можеш да спреш някои неща. Те се случват. Някои със знанието ти. А другите без него.  ;) :-*

По твоя път аз мога да видя друго, Драки. София трето. Носим различни очи. Виждаме различно. От различни извори може да пием.
Ти така си го изживяла. И това е твой опит. Но ти не си мерило.  :-* Колкото и да ти се иска. :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #13 -: Май 12, 2015, 12:07:44 am »
Дракице, като цяло си права, разбирам и мотивите ти. Вярвам обаче, че най-многото, което човек може да стори, е да предупреди, не и да предотврати. Всеки сам се пари, личният опит не се предава, не и по този начин. Евентуално — от сърце на сърце, ако има желание.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #14 -: Май 12, 2015, 12:10:41 am »
И усет е много. А той свършва там, където има много Сатурн.
Не можеш да спреш някои неща. Те се случват. Някои със знанието ти. А другите без него.  ;) :-*

По твоя път аз мога да видя друго, Драки. София трето. Носим различни очи. Виждаме различно. От различни извори може да пием.
Ти така си го изживяла. И това е твой опит. Но ти не си мерило.  :-* Колкото и да ти се иска. :-*
Аз не съм мерило в никакъв случай,Еми и мога само да напиша мнението си,ако на някой му трябват различни гледни точки.
Но семейството ми(с моите Плутон на К4 и У8 в 4Д) със сигурност,ако трябва със сила ще го защитя от упадъка,който би предстоял не само в 12Д.Свобода на избор на 16 годишни не би трябвало да се дава.Ако това право на избор го даде възрастен,значи,че е много незрял и безотговорен към бъдещето на "детето" .
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: