Автор Тема: Лъжите  (Прочетена 13080 пъти)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Лъжите
« -: Май 13, 2015, 06:52:42 pm »
Понеже при мен се случват , някои неща и днес се замислих ,при каkви транзити и аспекти излизат на яве стари лъжи.Но тъй като съм все още доста неграмотна за да направя такъв анализ,реших все пак да попитам вас , защото истината е че се опитвам да се уча от вас.Извинявам се ако има такава тема ,вече моля не ме критикуваите просто, ако искате кажете нещо по темата , ако не здраве да е.Темата мисля ще е интересна и за други хора тук.
« Последна редакция: Май 13, 2015, 06:56:40 pm от adelina »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Лъжите
« Отговор #1 -: Май 13, 2015, 07:03:31 pm »
Винаги е замесен Нептун при сериозни измами, при мен Нептун е на десцедента , в един или друг смисъл много често се сблъсквам с измамници.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Лъжите
« Отговор #2 -: Май 13, 2015, 07:39:14 pm »
Най-много лъжци има сред политиците и нищо чудно, че много от тях са с акцентиран 12 дом (дом на Нептун).
Много от тях свикват до такава степен с лъженето, че то им се превръща в навик и започват сами да си вярват.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лъжите
« Отговор #3 -: Май 13, 2015, 08:22:23 pm »
Лъжите излизат наяве при излизане на планета от 12ти дом, т.е. при съвпад с асцедента. В зависимост от планетата и аспектите, които прави са и лъжите, които стават явни и ефекта, който се получава от това.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Лъжите
« Отговор #4 -: Май 13, 2015, 08:24:47 pm »
Лъжите излизат наяве при излизане на планета от 12ти дом, т.е. при съвпад с асцедента. В зависимост от планетата и аспектите, които прави са и лъжите, които стават явни и ефекта, който се получава от това.
Само въпрос за пояснение, ако лъжите са към мен, чия карта трябва да има такава планета,моята или тази на човекът когото подозирам.Питам защото днес забелязах в моята карта , че лъжите са започнали да излизат наяве ,когато венера е започнала да излиза от 12ти дом,а сега вече като има съвпад с асцендента , тотално ми се преобърнаха представите за човека и взаимоотношенията ни , в смисаъл за това какво са били отношенията ни за него.
« Последна редакция: Май 13, 2015, 08:39:20 pm от adelina »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лъжите
« Отговор #5 -: Май 13, 2015, 08:40:20 pm »
Мисля си - твоята, но много зависи от цялата ситуация и участниците в нея.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #6 -: Май 13, 2015, 08:54:28 pm »
Ако никого не си лъгал, няма какво да излезе, при какъвто и да било транзит. Освен клевети и явни измишльотини, но те също са част от човешките отношения.

Не помня дали и кога ми се е случвало неочаквано да разкрия голяма лъжа. При мен никога не се случва изведнъж да прогледна за някоя истина и да ми дойде като гръм от ясно небе, процесът е доста продължителен и ми е нужно достатъчно време за наблюдение и анализ. А "пътечки" за това има доста, стига да си го поставиш за цел.  ;)

Впоследствие просто се подреждат парченцата от пъзела и ако в нещо си продължавал да се съмняваш /било е "на кантар"/, ситуацията може да се обърне така, че да се прояснят някои моменти. Ако някой за нещо ме е лъгал или не е бил искрен с мен, в един момент идва онази "последна капка", която накланя везната, и си казвам "да, права бях да се съмнявам" или "не, бях излишно мнителна".

Досега не ми се е случвало човек, в чиято искреност съм се съмнявала, да излезе чист.


« Последна редакция: Май 13, 2015, 08:57:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Лъжите
« Отговор #7 -: Май 13, 2015, 08:55:43 pm »
По горе те питах на чия карта гледаме , защото ми направи впечатление , че в момента при него в 12ти е лилит. За това и онзи ден питах какво дава транзита на венера към асцендент ,очаквах да е нещо във връзка с любовта,понеже при мен венера управлява 5ти дом,е да даде го но не в посоката в ,която аз мислех.Аз си мислех за ново влюбване , но явно е било това разочарование,което изпитвам в момента.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #8 -: Май 13, 2015, 09:29:19 pm »
Човекът вече си е затрил писанията. А ти сигурна ли си, че към теб конкретно е било адресирано?

Обикновено абстрактно обсъждаме някоя тема, но тук-там може някой и да се припознае, знам ли...

Карта на изпечен лъжец в моята база данни нямам, но от лични опитности вече знам към кои астрологични конфигурации трябва да подхождам с повече внимание /но те си важат конкретно за мен/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Лъжите
« Отговор #9 -: Май 13, 2015, 09:50:52 pm »
Човекът вече си е затрил писанията. А ти сигурна ли си, че към теб конкретно е било адресирано?

Обикновено абстрактно обсъждаме някоя тема, но тук-там може някой и да се припознае, знам ли...

Карта на изпечен лъжец в моята база данни нямам, но от лични опитности вече знам към кои астрологични конфигурации трябва да подхождам с повече внимание /но те си важат конкретно за мен/.
Не видях,че ги е махнал и аз  премхнах мойте просто не бях през цялото време тук.А за карта аз съм убедена,че разполагам с две такива , но съм убедена защото познавам хората а не защото мога да рзчета правилно картите, за който говоря. За примера, който дадох не смятам , че въпросният човек е точно изпечен лъжец.Смятам че конкретната ситуация, в момента, в живота му го кара да прави това,което прави.
« Последна редакция: Май 14, 2015, 02:11:58 pm от adelina »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лъжите
« Отговор #10 -: Май 13, 2015, 10:51:28 pm »
Подвижен кръст, Меркурий/Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Лъжите
« Отговор #11 -: Май 15, 2015, 04:20:24 pm »
Меркурий квадрат юпитер лъжем много хубаво, ако решим

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #12 -: Май 15, 2015, 04:27:00 pm »
Опозициите също не отстъпват на квадрата.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Лъжите
« Отговор #13 -: Май 15, 2015, 06:09:48 pm »
Има различни видове лъжи-безобидни,фантазии,пързаляне,будалкане,измами,сложни манипулации-Меркурий говоренето винаги е замесено, бързото ,необмислено говорене води до неволни лъжи,силното въображение създава илюзорни ,лъжливи образи и тн Меркурий в лоши аспекти с управителите на водни знаци Нептун,Плутон,Луна,водните знаци умеят да ,,пързалят,,,това чрез говорене е лъжа . 

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Лъжите
« Отговор #14 -: Май 15, 2015, 07:23:48 pm »
Меркурий квадрат юпитер лъжем много хубаво, ако решим
Значи и ти си лъгала?  :-\
Надявам се и не тук във форума...