Автор Тема: Лъжите  (Прочетена 13078 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #75 -: Април 14, 2016, 04:32:33 pm »
Не е точно свързано с лъжите, друго астрологично проучване правих и ми направи впечатление. За семейния живот и  брачния партньор. Нали имам една вечно оплакваща се приятелка, като я слушаш - нищо не им е наред, нищо нямат. И се получава доста съществено несъответствие и със стандарта на живот, и с възможността да не се хваща на работа, която не й харесва, и с много други обстоятелства... И гледам ведическите карти - не намирам толкова указания за мизерен, нещастен и пълен с проблеми и лишения живот. Нито за брачен партньор, който да е въплъщение на дявола. Изводът какъв е - някой се прави на жертва и преувеличава. Дали това е преднамерена лъжа и дали трябва да търся указания за лъжовност в нейната карта? Според мен по-скоро за вечна неудовлетвореност и неблагодарност за това, което има, при това го получава с лекота, без да полага къртовски труд и усилия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Лъжите
« Отговор #76 -: Април 14, 2016, 05:04:47 pm »
Може да е синдром на Мюнхаузен. В детството е видяла чрез поведението на някой близък, че вечното оплакване получава внимание и сега продължава по този модел. А може и да е вътрешна липса на усещане за щастие.

Ей тази статия четох наскоро - по средновековна астрология относно определянето на усещането за щастие в наталната карта

http://www.skyscript.co.uk/happiness.html.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Лъжите
« Отговор #77 -: Април 14, 2016, 05:05:29 pm »
 Изводът какъв е - някой се прави на жертва и преувеличава. [/quote]----- Астрологичният сигнификатор на това поведение е именно твърд аспект на Меркурий с Нептун/жертва/,или с Юпитер/преувеличаването,от мухата-слон/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #78 -: Април 14, 2016, 05:13:22 pm »
Там всичко е по силна есенциално ъглова Луна в един знак с Раху, във ведическата карта имам предвид. Вечно усещане за недостатъчност и за липса на внимание.

А Меркурий няма никакви достойнства в западната карта /перигрин/, няма аспект с Нептун или Юпитер, но има точна квадратура с Плутон /партилна/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Лъжите
« Отговор #79 -: Април 14, 2016, 05:22:13 pm »
В индийската съм останал с впечатление че Луна съвпад с Раху е кофти,един от факторите за изперкване,ако не е подкрепен от друго-може би капризничене и глезотене :lol_hitting:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #80 -: Април 14, 2016, 06:02:10 pm »
Няма грандомански аспекти, но има твърди сатурнови /ъглов/, а Луната е мажорно неаспектирана.

И според мен не е човек, който лъже и изопачава преднамерено, а просто има много едностранчив и субективен светоглед. Затова се получава такова сериозно разминаване между оплакванията и реалния живот. И е човек, който малко трудности е видял и малко се е борил в живота. Те такива пищят на умряло за най-малкото нещо и всеки път, когато не става на тяхната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #81 -: Април 14, 2016, 07:16:11 pm »
Патологична лъжкиня /и актриса в живота/ имам сред моите близки, след смъртта ѝ не спира да излиза лъжа след лъжа. Мале, какви ги е измисляла за пред роднини, приятелки и познати, направо талант на сценарист! Ако говорим за Меркурий - силно поставен, в първи дом и в знака на Асцендента /Водолей/, в опозиция с Юпитер и Плутон /по-точна с Юпитер/. Няма аспекти с Нептун и с Кету, не е ретрограден, не е изгорен, нито в един знак със Слънцето. И за капак - Луна в съвпад с Раху и Сатурн /в знак на дебилитация във ведическата карта/. Беше болезнено пряма и нетактична, но същевременно изпечен лъжец и много артистична натура - много интересна комбинация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #82 -: Април 14, 2016, 08:28:08 pm »
Наблюдавала съм патологични лъжци с Нептун опозиция/квадрат Меркурий/Марс.Все още не мога да разбера дали лъжат съзнателно околните или лъжат,защото самите те са се самозаблудили и не знаят къде се намират.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Лъжите
« Отговор #83 -: Април 15, 2016, 01:40:44 pm »
Наблюдавала съм патологични лъжци с Нептун опозиция/квадрат Меркурий/Марс.Все още не мога да разбера дали лъжат съзнателно околните или лъжат,защото самите те са се самозаблудили и не знаят къде се намират.

Дракс, аспекта е към Меркурий ИЛИ Марс, или към съвпада Меркурий/Марс?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #84 -: Април 15, 2016, 01:52:55 pm »
Дракс, аспекта е към Меркурий ИЛИ Марс, или към съвпада Меркурий/Марс?
Виждала съм го към съвпад.Гадни са
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #85 -: Април 15, 2016, 01:53:01 pm »
Друг пример от моята практика - съвпад Меркурий/Марс в Стрелец в квадрат с Плутон/Уран в Дева. Изглежда, че мутабелен Меркурий в напрегната конфигурация с малефици дава ако не лъжи, то поне добри умения човек да минава между капките, да се измъква от неудобни ситуации и да е по-комбинативен, да умее и да лавира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Лъжите
« Отговор #86 -: Април 15, 2016, 09:39:54 pm »
Меркурий в Лъв в квадрат с Нептун в Скорпион - лъжи заради комплекси.
Изгорен Меркурий в Стрелец в квадрат с Плутон в Дева - лъжи заради личен интерес с цел злепоставяне на други хора, сплетни, злословене.
Меркурий в Козирог в квадрат с Марс във Везни. Луната е в Риби. Интересното е, че Слънцето е в Стрелец, а между него и Мерка са заключени Юпитер и Нептун - увъртане, никога не можеш да кажеш кога, дали и защо лъже.

Това са ми най-фрапиращите примери. Има склонност към лъжи и при по-изразени Риби. Но там лъжите по-често са с цел да не се наруши личния или чуждия комфорт, да се избегне напрежение, да се угодничи на другия. При мъже с Луна в Риби съм го виждала или при ранена Венера в Риби.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Лъжите
« Отговор #87 -: Април 16, 2016, 08:47:18 am »
Акцентираните скорпиони или плутонианците могат да бъдат заблудени и излъгани само и единствено от Нептун. .

само и единственно отпада- когато акцентираните  са с асц.дева


За нептун не знам, но при плутоновите - те трябва да искат да са излъгани, за да се получи
част от манипулацията е да оставиш да те подценят в началото


Един плутонианец може да бъде излъган от друг плутонианец-

да, за да може в точният момент да му представи сметката, коз-коз-коз и за последно десет   си капо

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #88 -: Април 16, 2016, 10:22:14 am »

част от манипулацията е да оставиш да те подценят в началото


Хм, а аз все твърдя, че не умея да манипулирам  ;D :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui