Автор Тема: Лъжите  (Прочетена 14009 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #45 -: Май 19, 2015, 10:38:53 pm »
Меркурий в Риби,в 9Д.  :d030:
Квадрат Сатурн за реализъм,
квинконция с Уран за шок,
тригон с асц за лекота на израза  :D
Лъгала съм когато е трябвало  :19:  всеки ден трябва да лъжа.Днес изманипулирах много хубав мъж,чисто служебно.Не бях в правото,но бях длъжна да изпълня нарежданията,които имам.Той се опъна законово,а аз изиграх човек,който просто работи.Той се огъна.Имам и Нептун У9 в 5Д.Много ми се отдават "лъжите".Цяло щастие е някой,който да ми достави удоволствието да ме изненада и да не се поддаде.
Мен ме е лъгал единствено Марс съвпад Нептун,в Скорпион,3Д.Той ме завлече много дълбоко-не разбрах съзнателно или не
« Последна редакция: Май 19, 2015, 10:44:45 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #46 -: Май 20, 2015, 07:00:00 am »
Много се радвам, че мен моята работа не ме поставя в положение, в което да се налага да лъжа. За такива лъжи си има други хора, с малко по-различни дадености от моите.  ;D

Имаме една колежка - Слънце и SR Меркурий в Дева, Луна/Плутон в Скорпион. Нея редовно я пращат да баламосва клиенти и да се прави на юрист, когато юристките ги мързи да излязат или имат друга работа. Но вчера по този начин бе поставена в много неудобна ситуация, бяха я пратили като пълномощник да подписва документи. В централата на голяма дружество, което държи цял курорт в Св. Влас, една тяхна адвокатка буквално я направи за смях. И тронов Меркурий не помогна този път да се изплъзне елегантно.  :012:

Вчера пред мен започна нагло да лъже клиенти, за да се измъкне от неудобни въпроси. А те и без това са мнителни и като усетят несигурност и колебание още повече се наежват и заинатяват. Но такива идиотски ситуации се получават и поради непознаване на техния манталитет, докато аз ги познавам какви са, в подобна ситуация и аз бих реагирала така.

Много ме дразнят такива хора - по въпроси, по които не са компетентни, започват да лъжат и замазват. Случаят с Меркурий в Дева в квадрат със стрелешка Луна в бившата ми служба беше същият.

« Последна редакция: Май 20, 2015, 07:10:13 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #47 -: Май 20, 2015, 07:44:51 am »
Или да излъжеш акцентиран плутонианец  :)

На мен много хора са ми излизали с тоя номер, но явно са останали с погрешно впечатление  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лъжите
« Отговор #48 -: Май 20, 2015, 08:50:14 am »
Акцентираните скорпиони или плутонианците могат да бъдат заблудени и излъгани само и единствено от Нептун. Всяка друга планета и проявлението й в един момент им става ясна, но Нептун е неуловим за плутон. Не случайно орбитата на планетата Нептун е крива и понякога излиза извън орбисът на плутон, т.е. Нептун е в края на слънчевата система.

Нептун не е планета, която може да бъде контролирана, което е мечтата на всеки с акцентиран плутон или скорпион.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Лъжите
« Отговор #49 -: Май 20, 2015, 09:34:51 am »
За нептун не знам, но при плутоновите - те трябва да искат да са излъгани, за да се получи

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лъжите
« Отговор #50 -: Май 20, 2015, 10:54:32 am »


Нептун не е планета,която може да се контролира ли,ли,ли,ли? Ти да видиш. :)


Ако имаш преживяване, доказващо обратното, бъди свободен да споделиш.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #51 -: Май 20, 2015, 11:10:52 am »
Акцентираните скорпиони или плутонианците могат да бъдат заблудени и излъгани само и единствено от Нептун.

Според мен Нептун е твърде слаба ракия за плутонианците.

Но един плутонианец може да бъде излъган/заблуден от самовнушенията си. Понякога и прекалената мнителност/недоверие пречи на трезвата преценка. Умът ти, на база натрупан неприятен минал опит, започва да разиграва най-различни негативни сценарии, а на практика нещата да не са чак толкова черни.

Винаги имам това предвид, когато реша да се усъмня в някой. И винаги се питам - не са ли това мои самовнушения, не съм ли твърде скептична/мнителна? За съжаление обаче рядко са самовнушения. В крайна сметка колебанията ми по повод на някой или нещо се потвърждават от реални факти и отношение. Наистина бих искала съмненията ми да са плод на самовнушения/въображение, но рядко са.

Самата аз имам тригон Меркурий/Нептун, който е един от най-точните аспекти в картата, и лесно хващам лъжите на хора с подобни аспекти - Меркурий в съвпад, квадрат, опозиция или секстил с Нептун. Обаче ми харесва да ги оставям с лъжовно впечатление, че аз не съм разбрала за лъжата. Правя го с цел да видя докъде могат да стигнат, къде им е границата. А понякога просто не желая да поставям въпроса ребром, за да спестя на такъв човек неудобна ситуация, доколкото такива могат да се почувстват неудобно.

Понякога се правя, че не съм разбрала за лъжата/лъжите, за да избегна конфликтна ситуация. Но много зависи при какви обстоятелства се лъже и кой е лъжецът. С приятели бих направила компромис, но в професията не съм склонна да бъда толкова толерантна. Там наистина поставям въпроса ребром и напоследък го правя доста показно и арогантно, в възпитателна цел и за назидание.





« Последна редакция: Май 20, 2015, 11:21:29 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #52 -: Май 20, 2015, 11:15:21 am »

Я пробвай да излъжеш някой Скорпион.  ;)
Дали ще го излъжеш или само ще останеш с такова впечатление,че си го излъгала? И колко време ще трае лъжата ти?
Прозрачни сте.Ще те излъжа,за да стигна до това което ми трябва и няма да ми пука като ме разкриеш и опяваш за морала на хората.
С този Марс/Нептун Скорпион имахме (много астропричини причини в синастрията),за да се получи и не беше скорпион,а стелиумен Лъв,който да опонира много хармонично на моя стелиум в Овен.За големите измами трябва да се търси главно хармония и доверие между аспектите на участниците и едва ли напрегнати аспекти.Моят стелиум попадаше в неговия 8Д,хармонична комуникация между негов У8(Марс) и мой У12(Меркурий).
« Последна редакция: Май 20, 2015, 11:29:37 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Лъжите
« Отговор #53 -: Май 20, 2015, 11:31:21 am »
Успешният лъжец не се приема за такъв,успешната лъжа се приема за манипулация,хитрост ,тарикатлък тригоните,особено голям воден,им позволява да се измъкват сухи .Напротив на лошите аспекти лъжите се хващат,само този който го хващат често е лъжец .Първия тип по-скоро е манипулатор от типа ,,Макиавели,,,успешен бизнесмен или политик .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #54 -: Май 20, 2015, 11:39:31 am »
тригоните,особено голям воден,им позволява да се измъкват сухи .

Добре, че големият воден тригон ми е с Уран.... Сигурно ако беше с Нептун, щях да лъжа като циганка... Защо пък да не се възползвам от тази даденост, доста хора вадят дивиденти от това. Не умея и да говоря убедително /но мога да говоря омайно/, камо ли да лъжа убедително.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #55 -: Май 20, 2015, 11:40:59 am »

Не знам,тоест  не сме прозрачни,искрени сме,прями - това може би е прозрачност,но не сме само искрени и прями.
И в крайна сметка накрая се стига до войната,винаги я е имало,така е,та ще излъжеш и няма да ти пука за после? Ами ако буквално ще ти строша кокалите после,дали ще ти пука?
Ако имам време за война с теб  ;) .Скорпионовите типове вече са ми прозрачни.Освен,че познавам много благородни типове,съм имала комуникация и с другата порода,което също е приятно да имаш срещу теб и съм се справяла  :012: .Най-"Големият ми опонент" е Слънчев Рак,без Плутонови или Нептунови акценти.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Лъжите
« Отговор #56 -: Май 20, 2015, 11:45:12 am »
Мисля имаш способност,остава да имаш и желанието-Луна и Слънце основно .Бях казал,че познавам мошеник риби-чух,че този продал ,,на далавера,, някаква калаена жичка на един Скорпион,казал му че е платинена,мутре-после го обърнал на майтап,че му се разминало .Скорпионът също се има за тарикат,точно това използвал Рибока :85:
« Последна редакция: Май 20, 2015, 11:48:47 am от Oposit »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лъжите
« Отговор #57 -: Май 20, 2015, 11:51:20 am »

Не знам,аз не знам много,знам - че нищо не знам в сравнение с цялото знание,но... каквото и да можеш,каквото и да си въобразява човек,че може,достатъчно е да му се проследи историята,да се анализира по отличен Скорпионов начин,тоест аз да га анализирам и да имам един мъничък плюс - мъничко власт,много мъничко,например както дадената на Соломон власт(малко примерче),тогава,тогава... Ха... не мога дори да си го представя. :)
Силни били,лъжливи,не знам какви... Смешни по-скоро,хората смешни...
Не е до зодиите само,всичко е до обстоятелства,както силни лъвове има и мършави лъвове,но пък са лъвове... :)
Ами анализирай си по отличен скорпионски начин това,с което разполагаш.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лъжите
« Отговор #58 -: Май 20, 2015, 11:55:18 am »
Мисля имаш способност,остава да имаш и желанието-Луна и Слънце основно .Бях казал,че познавам мошеник риби-чух,че този продал ,,на далавера,, някаква калаена жичка на един Скорпион,казал му че е платинена,мутре-после го обърнал на майтап,че му се разминало .Скорпионът също се има за тарикат,точно това използвал Рибока :85:

Именно, егото им е много голямо и то им изиграва шега.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лъжите
« Отговор #59 -: Май 20, 2015, 12:16:59 pm »
При тъй наречените дребни тарикати забелязвам нещо, което наистина им пречи да задобреят в лъжата. Тенденциозно се подценява умственият капацитет и интуицията на отсрещната страна - таргет цел за лъжците.

Наблюдавам го и в служебни отношения, и в лични.

Изпеченият лъжец трябва да има добра преценка за отсрещния, да е достатъчно гъвкав, да адаптира лъжите си спрямо нивото на човека, когото иска да измами или да заблуди.

Имаме такъв проблем и в нашата фирма - за замазване на положението пускат младо и неопитно, но престорено любезно и усмихнато девойче да омайва и да лъже клиентите. Клиенти, които в пъти я превъзхождат и като умствен потенциал, и като житейски опит. И като се обърка да ги лъже, само стой и гледай сеир. Аз ако съм им клиент и ме пързалят така непрофесионално, направо ще избуша кочината.  :D







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui