Автор Тема: Моля за помощ и тълкуване  (Прочетена 8116 пъти)

Nora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Моля за помощ и тълкуване
« -: Май 18, 2015, 03:05:34 pm »
Здравейте на всички отзовали се на молбата ми,
приятелка ми даде вашия форум и реших да пиша с молба за съвет. Слагам наталната си карта, ако може някой да види има ли в нея индикации за дете в моя живот, от години се боря да забременея, 3 неуспешни инвитро опита досега, лекарите не са открили проблема. Изгубих надежда вече ..

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #1 -: Май 18, 2015, 03:47:51 pm »
Нора , по-добре задай въпроса си в БГ-мамма, Астрология Тема 6 , там има доста хора, които разбират точно от тези бременности , бебета, раждания ... Поне ми изглежда да разбират от това, наскоро го дискутираха там.

Ето ти линка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=841719.0;topicrefid=19

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #2 -: Май 18, 2015, 03:57:10 pm »
Nora, сигурна ли си, че проблемът не е в мъжа ти?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #3 -: Май 18, 2015, 03:58:19 pm »
Грег, в бг мама дали няма и астрологична тема за безработица?

Nora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #4 -: Май 18, 2015, 04:16:33 pm »
В бг мама не смея да пиша, кой знае какво ще ми се накарат там кога е трябвало да раждам. Затова писах тук, исках астрологично мнение.

Относно мъжа ми - на него съвсем пък никакъв проблем не му откриват лекарите.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #5 -: Май 18, 2015, 04:19:53 pm »
Папи не съм го казал с лошо , но ми направи впечатление , че го обсъждат доста,  там има хора , които доста разбират , може да намери лек жената там все пак , не се знае откъде човек може да му се помогне. За безработица , не мисля , че има :)

Надявам се не съм оставил лошо впечатление , че да ми се подиграваш , че съм безработен. :'(

Happy58

  • Гост
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #6 -: Май 18, 2015, 04:20:31 pm »
В бг мама не смея да пиша, кой знае какво ще ми се накарат там кога е трябвало да раждам. Затова писах тук, исках астрологично мнение.

Относно мъжа ми - на него съвсем пък никакъв проблем не му откриват лекарите.

и каква гаранция, че тук няма да стане? :)

ако си отворена към кармични предпоставки/уроци/дългове и т.н. и си готова да чуеш неща, които МОЖЕ и да не ти харесат, дай ми датите и личните имена по паспорт на теб и мъжа ти на лични. Ще опитам.
« Последна редакция: Май 18, 2015, 04:33:26 pm от Happy58 »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #7 -: Май 18, 2015, 05:00:39 pm »
Желая ти късмет, Нора.

В рождената ти карта има съвпад на Луна и Сатурн. Луната е естествен сигнификатор на раждането, майчинството. А Сатурн действа забавящо, той е свързан и с кармата.
Луна/Сатурн са в квадрат с Хирон. Болезнена за теб тема, но и в нея ще е 'лечението' ти... Някой ден ще разбереш.
Меркурий е управител на 5 дом и се намира в Стрелец. И е в квадрат със своя диспозитор. И управител на 8 дом.
Слънцето като управител на 4 дом, род, семейство, то е в съвпад с Нептун и Северен лунен възел.
Нептун дава неясноти, има нещи неясно в цялата история.
5 дом е свързан с децата, забременяване, 8 дом в раждане, 4 дом семейство, род, раждане.

Какво се е случило с майка ти или жените в твоя род? Сещаш ли се за нещо, което твоята майка или в рода по женска линия да е неясно?
Понякога ни се налага да изживеем своите уроци и карма. Те са свързани с определени теми. За някои е темата за любовта, за други е майчинството.
Тук има нещо, което ти трябва да научиш и осъзнаеш.

Сатурн/Луна като аспект дава и забавяне, късно осъществяване на начинанието, в случая майчинството.


В момента, а и като цяло в предходен период не е било много подходящо време за забременяване.

Има по-трудни, предизвикателни аспекти към Луната ти. А сега и към рождения Меркурий, който е свързан с дома на децата, забременяването. Транзитен Сатурн е в съвпад с него, ретрограден е и след известно време ще направи пореден съвпад, когато стане директен. Тук отново е темата за забавянето, трудностите, изпитанията. Тук трябва да се научиш да проявяваш търпение - темата за децата. Макар ти да се учиш.
Транзитен Сатурн е в опозиция с Асцендента, квадрат върха на 5 дом.
Транзитен Уран е в квадрат към Луната ти.
Транзитен Нептун е в съвпад с Юпитер, управите на 8 дом. Неясноти относно раждането като процес.

Прогресивно новолуние ти се очертава. В опоиция с Луна и Сатурн. Положението не е розово, но може да е много ново за теб.  :-*


Обърни се към миналото, корените, рода... Там има някаква загадка, мистерия.  :38: Твой кармичен урок...

Прости за директното мнение. Ако имаш нужда от истинска помощ, ще го разбереш.

Успех, Нора!
Нека си изпълнена с вяра, добродетели, смирние. И светлина! Точно там!  :58: :58: :58:


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Nora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #8 -: Май 18, 2015, 05:33:34 pm »
Не зная за особени събития около майка ми или други жени в рода, освен че и майка ми е имала трудности със зачеването и много дълго е чакала деца, после са й се родили 2 едно след друго - аз и сестра ми. Как е станало това чудо не се знае, тогава не е имало инвитро ..
Може би това да е неяснотата, за която говорите.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #9 -: Май 18, 2015, 06:52:47 pm »
В рождената ти карта има съвпад на Луна и Сатурн. Луната е естествен сигнификатор на раждането, майчинството. А Сатурн действа забавящо, той е свързан и с кармата.



Сатурн/Луна като аспект дава и забавяне, късно осъществяване на начинанието, в случая майчинството.

Не е задължително! Имам Луна съвпад  Сатурн и имам две диванета и то родени едното, когато бях на 19,5 години, а другото на 21,5 години. Не, че ви разбирам от детища в картата ама да кажа да не става обърквация  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #10 -: Май 18, 2015, 07:33:52 pm »
Не зная за особени събития около майка ми или други жени в рода, освен че и майка ми е имала трудности със зачеването и много дълго е чакала деца, после са й се родили 2 едно след друго - аз и сестра ми. Как е станало това чудо не се знае, тогава не е имало инвитро ..
Може би това да е неяснотата, за която говорите.

Тази информация може да не е показателна, а може и да съдържа отговора на въпроса, защото изглежда като предпоставка за унаследяемост. Не мога да гадая за отделни генетични мутации, затова ще стрелям по на едро. Кариотипен анализ правен ли е? Примерно, ако майката ти е носител на балансирана хромозомна транслокация, която ти си унаследила. Имам и по-щури предположения, от сорта на идейките на Хаус, но не съм квалифицирано лице, за да си позволявам да имам такива идеи изобщо.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #11 -: Май 18, 2015, 08:13:24 pm »
Нора , ще имаше дете, ще ти подскажа малко , имаш Юпитер на върха на 11 дом, провери сама 11 дом за деца какво значи и се замисли Юпитер какво носи също.... Юпитера ти е тригонира от Луната, пак се замисли ... натално имаш взаимоотношения с дете/деца ... отключи енергията...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #12 -: Май 18, 2015, 08:27:39 pm »
Цитат
Valens Says:

Look first at Jupiter, Venus and Mercury.
Mercury = Sons, and Jupiter/Mercury aspects = fruitfulness with sons.
Venus = Daughters, and Jupiter/Venus aspects = fruitfulness with daughters.
Mars or Saturn afflicting these planets causes childlessness or the destruction of children. (Again: take this with a grain of salt, please!!)
The Lot (Part) of Male Children is ASC + Mercury—Jupiter. Look at the placement of this Lot, the placement of its ruler, and aspects to the ruler.
The Lot (Part) of Female Children is ASC + Venus—Jupiter. Again, look at the placement of this Lot, the placement of its ruler, and the aspects to the ruler.
Masculine planets in aspect to the child-bestowers give male children and Feminine planets give girls.
Lilly Says:
In this order: the 5th, 11th, 1st houses, and the planets in these houses are related to children and fertility
Fruitful planets are Jupiter, Venus, Moon and the North Node
Barren planets are Saturn, Mars, the Sun and the South Node.
« Последна редакция: Май 18, 2015, 08:29:13 pm от Papy »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #13 -: Май 18, 2015, 08:35:09 pm »
Не зная за особени събития около майка ми или други жени в рода, освен че и майка ми е имала трудности със зачеването и много дълго е чакала деца, после са й се родили 2 едно след друго - аз и сестра ми. Как е станало това чудо не се знае, тогава не е имало инвитро ..
Може би това да е неяснотата, за която говорите.

А вярвала ли е в нещо? Била ли е на някакви процедури? Посещавала ли е свети места, църкви, аязмо, такива неща? Малко преди да забременее?

Може би ще разбереш за какво става дума. Не точно сега, но ще ти се открехне повече информация.  :38:
 
Веще, всяка карта е различна.
И аз съм виждала крайно поразена Луна от малефици, участваща в кофти конфигурация с напрегнати аспкти само, а жената многодетна.
Но пък други липси има там по Луната.
Виждала съм и други насатурнени Луни. Карма. Нека е тема на друг разговор.

Нора, успех! Орисвам те на забременяване и красива бременност, здраво детенце, светлина в душата! Нека бъде!  :-* :58:
« Последна редакция: Май 18, 2015, 08:38:10 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ и тълкуване
« Отговор #14 -: Май 18, 2015, 08:36:04 pm »
Цитат
In this order: the 5th, 11th, 1st houses, and the planets in these houses are related to children and fertility

По равнодомната ли гледаме или може и по Плацидус?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui