Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 33901 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #120 -: Септември 04, 2023, 01:54:09 pm »
Колкото карти съм гледал прогресивна Слънце натална Венера, винаги е давало важно събитие, свързано с любов или пари или някакво творчество , нещо ново. Чудя се при някои хора имам чувството ,че хороскопа изобщо не работи. Но може би има указания за това в хороскопа, които аз самия не ги разчитам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #121 -: Септември 04, 2023, 02:55:05 pm »
При свекърва ми прогресия Слънце съвпад нат.Венера -развод.Венера е в риби връх на тао с Юпитер и Уран.

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #122 -: Септември 04, 2023, 05:05:15 pm »
А прогресивна Венера съвпад натално Слънце, пак ли би дало събитие с темите любов, пари? 

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #123 -: Септември 04, 2023, 05:57:23 pm »
А прогресивна Венера съвпад натално Слънце, пак ли би дало събитие с темите любов, пари?
Така изолирано, без да се вземе предвид кои сфери управляват и други съпътстващи прогностични насоки е абсурд да се твърди и очакваме каквото и да е. Първият ми годеник е умрял при пр. Венера съвпад нат. Слънце.Не знам естеството на смъртта и какво е станало.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #124 -: Септември 05, 2023, 01:55:27 pm »
А прогресивна Венера съвпад натално Слънце, пак ли би дало събитие с темите любов, пари?

Да.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #125 -: Септември 05, 2023, 06:03:32 pm »
Благодаря, Ребека, Рени  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #126 -: Септември 05, 2023, 06:21:08 pm »
Моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #127 -: Септември 05, 2023, 06:44:10 pm »
При свекърва ми прогресия Слънце съвпад нат.Венера -развод.Венера е в риби връх на тао с Юпитер и Уран.
развода е по-скоро от квадрата на Слънце с Уран, както и квадрата с Юпитер

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #128 -: Октомври 07, 2023, 08:46:28 am »
Ами мен от години ме чопли горния съвпад на Венера тъй като по прогресия съм преживяла долен, а в прогресивната си карта ясно е че няма как човек да преживее и двата.
Но трябва знака и градуса на горния да има значение като част от цикъла, дори да не го преживея, нали?

Тери, горният съвпад е аналог на пълнолуние/ кулминация на цикъла. По-добре разгледай предхождащият долен съвпад, той дава информация от къде идва Венеринот в теб. А, разстоянието между Венера и Слънце ще ти покаже коя фаза от техния цикъл случваш.

27 близнаци е долния съвпад преди раждането ми. Съвпада с луната на бившия ми мъж, за когото се жених когато имах долен съвпад слънце Венера по прогресия.


Сафо, кога тръгва по прогресии директна венерата на мъжа ти?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #129 -: Октомври 08, 2023, 09:55:52 pm »
Тери,след 8години,когато е на 61г.
Интересно ми стана,че преди раждането му Слънце и Венера са били в съвпад във втория градус на водолей,където е моят Меркурий,упр.на 1,2 и 5ти домове.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #130 -: Октомври 09, 2023, 07:04:37 am »
Да, интересно е това със синастричните съвпади.

Няколко години преди да тръгне директна е пълен застой, все едно Венера е в кома. И директното тръгване на я разбужда много, де  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #131 -: Октомври 18, 2023, 09:32:25 am »
Сафо, а венерата на мъжа ти изгряла ли е вече? Да е на 15-17 градуса преди прогресивното слънце?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #132 -: Октомври 18, 2023, 04:10:23 pm »
Сафо, а венерата на мъжа ти изгряла ли е вече? Да е на 15-17 градуса преди прогресивното слънце?
Тери,мисля,че да.Про.Слънце е на 29*скорпион,а прог.Венера R е на 11*скорпион.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #133 -: Октомври 18, 2023, 04:17:46 pm »
Питам защото точно днес четох, че изгрева на венера след долния съвпад е време на големи сътресения в живота на натива. При мен беше по времето когато пр. слънце направи съвпад с натална венера (и ЮЛВ) и наистина беше кошмарен период от гледна точка на любовните отношения. Сега като се обърна назад, сякаш друг живот е било.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #134 -: Октомври 18, 2023, 05:34:16 pm »
Защото Венера все още е неуверена, нестабилна, не знае кое е ценно и кое не, все още, колебае се между старото, познатото/ тя е ретро/ и новото, което не е уставено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“