Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 33935 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #15 -: Май 28, 2015, 10:11:10 pm »
От няколко години съм с прогресивна Венера, закотвена върху нат. Слънце. Но не успя да стигне до точния градус - застана на 8 и след това тръгна от ретроградна в директна по прогресия, а Слънцето е на 7.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #16 -: Май 28, 2015, 10:15:12 pm »
От няколко години съм с прогресивна Венера, закотвена върху нат. Слънце. Но не успя да стигне до точния градус - застана на 8 и след това тръгна от ретроградна в директна по прогресия, а Слънцето е на 7.

е ... а ти каръка  :57: - а при мен беше съвпад на прогр Слънце с прогр Венера, но върху ЮЛВ, почти с точност :). Но, не се коси, ... гледай У5 и У7 да вършат нещо по-така :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #17 -: Май 28, 2015, 10:21:41 pm »
Не  е имало особено удоволствие, но е бил що годе лек период, безгрижен, благоденствен и действително единственото което е липсвало е голяма любов -това категорично го помня ,друго и да пиша е ала бала.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #18 -: Май 28, 2015, 10:34:02 pm »
То клишето е обратно-венера в/у слънце

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #19 -: Май 28, 2015, 10:34:25 pm »
е ... а ти каръка  :57: - а при мен беше съвпад на прогр Слънце с прогр Венера, но върху ЮЛВ, почти с точност :). Но, не се коси, ... гледай У5 и У7 да вършат нещо по-така :)

Това наистина звучи каръшко, а при промяната на движението усети ли се промяна във венерните теми?

Хепи, при тази прогресия върху ЮЛВ нямаше любов? Дейн Ръдиар твърди, че съвпадът на пр. слънце с пр. венера е по-важен от аспекта на пр. слънце с нталната тъй като първият е действително случил се транзит. Долен или горен съвпад на слънцето с венера е бил?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #20 -: Май 28, 2015, 10:43:12 pm »
Това наистина звучи каръшко, а при промяната на движението усети ли се промяна във венерните теми?

Хепи, при тази прогресия върху ЮЛВ нямаше любов? Дейн Ръдиар твърди, че съвпадът на пр. слънце с пр. венера е по-важен от аспекта на пр. слънце с нталната тъй като първият е действително случил се транзит. Долен или горен съвпад на слънцето с венера е бил?

оффф, Тери, направо не ми се говори - имаше някакви взаимоотношения - стара, измъчена, трудна, невъзможна, та дори и измислена връзка. Но в никакъв случай не е любов това. Всъщност, това си беше точно кармична връзка, която трябваше да се разплете и да приключи ... което се и случи де.

Дейн Ръдиар сигурно е прав, най-малкото за усещането на човек, но трябва да се взима под внимание и натала все пак, а и къде в картата се случва. Няма как при съвпад с ЮЛВ да носи щастие :). Ако на някой това му се случва, нека поне да е с нещо старо, което да приключи, а не ново, което ще го измъчва неизвестно колко време напред.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #21 -: Май 28, 2015, 10:50:36 pm »
Според мен си го приключила и разплела, защото съвпадът на пр. слънце и пр. венера много бързо става разходящ. Представи си ако наталната венера е в съвпад с ЮЛВ и пр. слънце направи съвпад с нея.

Важно е също дали венера е ретро в натала или по прогресия, дали съвпадът е горна или долна конюкция, което споменах.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #22 -: Май 28, 2015, 10:51:34 pm »
 Само кои хора могат да имат прогресивно Слънце съвпад Венера и защо ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #23 -: Май 28, 2015, 10:53:17 pm »
Само тези при които венера е вечерница или източна спрямо слънцето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #24 -: Май 28, 2015, 10:56:11 pm »
Според мен си го приключила и разплела, защото съвпадът на пр. слънце и пр. венера много бързо става разходящ. Представи си ако наталната венера е в съвпад с ЮЛВ и пр. слънце направи съвпад с нея.

Важно е също дали венера е ретро в натала или по прогресия, дали съвпадът е горна или долна конюкция, което споменах.

не ти отговорих за горен и долен, защото не знам какво е, сори :)

еее, тази комбинация венера/ЮЛВ + прогр Слънце вече има друго значение, според мен. Просто Слънцето идва, за да внесе светлина и яснота по задачките на венера на ЮЛВ. Така аз си го обяснявам де .... ще е интересно дали някой е имал нещо такова, за да сподели.

При мен има и друго - венера е упр СЛВ :) - може тя да е дала добрия изход (въпреки трудностите). Затова одеве писах, че е много важен натала за самите събития. Иначе, като настройка - да, така е, както го описват - много ти се иска любов :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #25 -: Май 28, 2015, 11:44:36 pm »
Само кои хора могат да имат прогресивно Слънце съвпад Венера и защо ?  ;)

Само около половината човечество. Останалите 3,6 милиарда ще имат прогресивна Венера съвпад Слънце. С изключение само на част от онези, които не дочакат 47-та си година.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #26 -: Май 28, 2015, 11:57:35 pm »
Само около половината човечество. Останалите 3,6 милиарда ще имат прогресивна Венера съвпад Слънце. С изключение само на част от онези, които не дочакат 47-та си година.

Ами...да живее тогава Любовта по прогресивни Слънце и Венера !  :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #27 -: Май 29, 2015, 09:22:48 am »
Тази статистика как помага да разберем защо при някои има любов без връзка, при други връзка без любов, при някои нито едно от двете?

Всъщност мисля, че оспамихме тотално темата, този въпрос е за някоя тема за прогресиите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #28 -: Май 29, 2015, 09:43:32 am »
Тази статистика как помага да разберем защо при някои има любов без връзка, при други връзка без любов, при някои нито едно от двете?


На мен лично такива статистики ми помагат да знам, че само от пргр. Венера и пргр. Слънце надали ще разберем.
Което е валидно за повечето правила от готварски книги.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #29 -: Май 29, 2015, 12:04:22 pm »
Тери, статистиката помага на статистите . За "любов без връзка", "връзка без любов", можеш да разбереш само ако разтълкуваш наталната карта.Прогресиращото Слънце следва принципа на Лъв/5-ти дом и активирайки натална или прогресивна планета подтиква съответната да бъде , както и съзнателно (слънчевия принцип) да изрази природата си. В частност с Венера -получава(ме) се повече увереност да бъдем красиви, привлекателни, (да сме) по-свързани с нашите желания, самооценка, самочувствие в посока връзка, защото на Венера като Вечерница в картата същите й липсват, леко са занижени. По аналогичен начин тълкуваш и за прогресираща Венера към Слънце.
Да, това е "време за любов или връзка", защото са активирани по едно и също време сигнификаторите отразяващи тези процеси-: " Аз съзнателно (Слънце) съм си наумил (Лъв) да се влюбя (Венера) " или " Чувствам (Венера), че мога да изиграя ролята(Лъв) да съм влюбен(5-ти) " и други такива, съответно отразяващи темперамента, онова към което е настроен натива -със,/без връзка , със/ без любов. :)
« Последна редакция: Май 29, 2015, 12:07:31 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“