Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 43770 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #210 -: Август 12, 2015, 06:29:39 pm »
Изчистих гардероба от старите дрехи и козметики и направих място за нови!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #211 -: Август 14, 2015, 02:54:13 pm »
Аз в началото бях написала, че почти същото ретроградие на Венера е имало лятото на 2007 г.

Споделете помните ли събития оттогава? Тогава тя е правила съвпад с тр. Сатурн в лъв и тригон с тр. плутон в стрелец.

Сега прави съвпад с Юпитер и марс.

Най-хубавото ми лято, чувствах се изпълнена с жизненост, енергия, любов, сексапил и т.н. На 1000%

Сега е подобно, но не съм допускала, че ретроградната Венера може да е причината :) Ако е така - добре ме забавлява :) Вероятно, обаче - заслугата не е само нейна :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #212 -: Август 16, 2015, 08:50:39 am »
Вчера е била долната конюкция на слънцето и ретро венера, което се възприема като начало на нов цикъл за венера и тъй като съвпада с луната, понеже беше новолуние, би трябвало да има още по-силно влияние. Градусът е 22 лъв.

При мен няма нищо интересно, може пък при края на цикъла на ретро венерата да има събития. Предишният път през 2007 така беше, целия период ми беше мрачен и тъжен, с разочарования, но накрая се оказа ново начало на нещо прекрасно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #213 -: Август 18, 2015, 01:03:02 pm »
Какво ще рече долна конюкция?

При мен ретрогр. Венера се изяви в целия си потенциал, чак съм изумена. Но при мен и Марс много й помага :)

На новолунието си пожелах лъвска романтика и уикендът беше фантастичен :)

Имам чувството, че Венера набира инерция. Не знам какво става, че е толкова изявена при мен. Сигурно има и нещо друго  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #214 -: Август 18, 2015, 02:41:27 pm »
Венера и Меркурий когато са ретроградни и направят съвпад с транзитното слънце правят т. нар. долен съвпад, заради ретроградието. След края на ретроградието имат и т. нар. горен съвпад, когато вече директни отново направят съвпад с транзитното слънце.

Обикновено горният съвпад е няколко месеца след долния. За сегашното ретро движение на венера горният съвпад ще е догодина, на 16 близнаци ако не греша.

Езотерично се смята, че при долната конюкция венера слиза под земята или нещо подобно :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.


Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #216 -: Август 22, 2015, 01:47:24 pm »
Тези дни е квадратът на слънцето със сатурн и той дърпа юздите на ретро венерката. Иначе миналата седмица- срещи с много стари познати и приятели, пътувания, излиания, заведения  :012: Но тук се включи и секститлът на транзитен юпитер с натална луна. Та, затвърди ми се мнението за ретро венера- дава ми на ретро периодите добри социални преживявания ( У11, в 11 натален) , много срещи с приятели и познати, които не съм виждала отдавна, пътувания. Също и едно такова по-лежерно настроеиние се носи във въздуха при доста хора, мислите им са предимно  за забавления и венерени благинки , а работата остава малко на по-заден план.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #217 -: Август 22, 2015, 03:45:06 pm »
Вчера е била долната конюкция на слънцето и ретро венера, което се възприема като начало на нов цикъл за венера и тъй като съвпада с луната, понеже беше новолуние, би трябвало да има още по-силно влияние. Градусът е 22 лъв.

При мен няма нищо интересно, може пък при края на цикъла на ретро венерата да има събития. Предишният път през 2007 така беше, целия период ми беше мрачен и тъжен, с разочарования, но накрая се оказа ново начало на нещо прекрасно.

Ако имаш планета, точка в 22*-23*, особено в Лъв, след 06.09. ще е резултата в сферите на същите. От днес мисля, вече Венера е видима , ражда се новата Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #218 -: Август 22, 2015, 04:06:45 pm »
Да, точно така е, Рени. Проверих видимостта на Венера с безплатната програма Алцион (http://www.alcyone.de/planetary_lunar_and_stellar_visibility.html) - от днес я дава видима преди изгрев Слънце за територията на България.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #219 -: Август 22, 2015, 04:35:26 pm »
Ако имаш планета, точка в 22*-23*, особено в Лъв, след 06.09. ще е резултата в сферите на същите. От днес мисля, вече Венера е видима , ражда се новата Венера. :)

Имам, но не е в лъв, а в стрелец - петодомна луна. Дано да има резултат някакъв - съвпадът венера марс е на 1 градус от асцедента ми, а и венера ще стане директна почти върху него :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #220 -: Август 22, 2015, 06:06:17 pm »
Ако имаш планета, точка в 22*-23*, особено в Лъв, след 06.09. ще е резултата в сферите на същите. От днес мисля, вече Венера е видима , ражда се новата Венера. :)

Ха, на моя асцендент. Ще видим какво ще се случи.  :72:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #221 -: Август 23, 2015, 09:32:12 am »
Една много хубава статия за долния съвпад на венера и слънцето, на английски е

http://www.aquariuspapers.com/astrology/2015/08/venus-retrograde-conjunct-the-sun-august-15-2015-what-does-this-rare-event-mean.html
Frankly, my dear, I don't give a damn.

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #222 -: Август 25, 2015, 01:25:40 pm »
Здравейте. Имам нужда от помощ, а виждам че разбирате тематиката. Преди една седмица гледахме филм с приятелката ми и след това тя усети задушаващо желание да се върне при бившия си приятел. Това моментно състояние, продиктувано от ретроградна Венера ли е. Аз съм зодия Лъв, а тя е Везни. Има ли смисъл да изчаквам да мине Венера в директно движение.

Предварително благодаря за отговора.

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #223 -: Август 25, 2015, 02:20:52 pm »
Ами да я изчакам да й мине влиянието и да помисли трезо. Иначе наистина всичко беше ок между нас и за един ден се преобърна. Общо взето питам дали това не е моментно състояние продиктувано от ретроградна Венера.

Благодаря

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #224 -: Август 25, 2015, 03:10:46 pm »
Тук явно въпросът е зададен от мъж :)

щом е изпитала нужда да се върне, значи има нещо между тях, което трябва да се доизясни, да се довърши. Дори и да опитваш да си я върнеш при теб, едва ли ще спечелиш нещо - щом е дошло време да се случва, значи трябва да се случи. Иначе, при всяка следваща ретроградна Венера съществува възможността от ново връщане, ако тя не приключи. По-добре сега, отколкото при вече създадено семейство, примерно. Така че, бих казала, изчакай и към края на септември виж как ще се развият нещата.
« Последна редакция: Август 25, 2015, 03:13:33 pm от Happy58 »