Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 50042 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #75 -: Юни 20, 2015, 03:06:12 pm »
Пред очите ми имаше доста такива примери - не само Венера/Сатурн, а и Луна/Сатурн.

Забелязах, че могат да си причиняват дълготрайно унижение, само и само в обществото/обкръжението да не си помислят, че бракът им се е провалил и че са допуснали грешка в избора си. От друга страна, дали дадено нещо е било "грешка", също е доста относително понятие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12721
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #76 -: Юни 20, 2015, 03:22:57 pm »
Лили и Uran, интерпретирайте Луна-Сатурн и Венера -Сатурн в моята карта и аз ще ви посоча трима, различни от мен, които да ви дадат обратна връзка на вашето тълкуване, защото на мен няма как да ми (по)вярвате.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #77 -: Юни 20, 2015, 03:31:55 pm »
Нямам намерение да доказвам каквото и да било, изключения винаги се намират. Но срещам и доста красноречиви примери с такива аспекти. Понякога, с оглед да се избегне такъв тип отношения /натална предразположеност/, човек просто избира да остане сам/необвързан.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #78 -: Юни 20, 2015, 03:36:32 pm »
Мен така или иначе не ме бива в сметките  ;D

Тр. Юпитер все пак има проявление при мен :)

Отношенията ми с Близнака, които толкова ми тежаха, тръгнаха в правилната посока. Той е с Луна/Венера квадрат Сатурн. Винаги ме държеше на една ръка разстояние от себе си. След последният период в който не му говорих доста продължително, на Коледа реших, че не мога повече. Тр. Юпитер точен тригон нат. Венера, южен възел и той беше минал през нея. Той продължаваше да си поддържа дистанцията, която за моята Луна е силно осезаема, друг може и да не забележи. Обаче дойде момента, в който свали гарда, довери ми се и ме пусна в душата си, трябваха му повече от 5 години ( хайде някой да ме обвини, че съм нетърпелива  ;D ). Да вметна, че нямаме интимна връзка, това отдавна приключи, не изпитвам и нужда от такава, някои неща остават в миналото, връзката е на емоционално ниво. А аз съм такава, че когато обикна един човек, това означава, че винаги ще го обичам. Поради тази причина мразя разделите, не обичам и завършилите с гръм и трясък отношения, преследват ме като дяволи.

Защо според теб толкова много? Кое в натала му е довело до това?

Питам защото и моята овча венера чака 5-6 години вече :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #79 -: Юни 20, 2015, 03:37:59 pm »
Може би просто му е трябвало повече време, за да може да се открехне защитната черупка - Луна/Венера в квадрат със Сатурн. Но не всички сатурнианци успяват, някои цял живот остават зад бетонната си стена, а навън животът тече, всичко се променя...
« Последна редакция: Юни 20, 2015, 03:39:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12721
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #80 -: Юни 20, 2015, 03:46:46 pm »
Към Terry -Луна/Венера/Сатурн трудно се доверява, силно уязвима и компенсира с привидна "лъжовна" свобода, независимост. Човекът отсреща улавя студеното , дистанцията на аспекта и чува/вижда незаинтересованост, безразличие.

Към Лили -аз не съм изключение на проявата на Луна/Венера/Сатурн, а го изразявам по типичния начин и затова споделих, че тук акцента не е "сметката", по-горе обясних защо-хората това виждат, заради студеното, авторитарно отношение към другите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #81 -: Юни 30, 2015, 12:36:15 pm »
Ако времето е ясно вечер ще можем да наблюдаваме съвпадът на Юпитер и венера на небето.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1461947
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #82 -: Юни 30, 2015, 01:01:10 pm »
аз вчера го гледах , много е красиво , даже се замислих дали е това, ти потвърди :) Юпитер се вижда много отдалеч

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #83 -: Юни 30, 2015, 01:05:34 pm »
На изток или на запад гледаш?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #84 -: Юни 30, 2015, 05:09:31 pm »
по-скоро на запад , така ми се стори

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #85 -: Юни 30, 2015, 08:09:17 pm »
Съвсем на запад, след залез Слънце и преди пълнолунието да изяде небето - между 9 и 11 и половина вечерта.
Само дето тук е облачно и вали ;D.
De omnibus dubitandum est

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #86 -: Юни 30, 2015, 10:33:02 pm »
в града в който живея се стъмва чак към 11 часа и се вижда ясно , снощи ги видях, а и не само тях :) :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #87 -: Юли 01, 2015, 09:01:56 am »
И при мен снощи беше облачно, нищо не видях. Дано тази вечер е ясно, да ги видя и да вия малко срещу луната :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #88 -: Юли 01, 2015, 09:04:06 am »
Тук имаше и все още има облаци и нищо не можах да видя.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #89 -: Юли 01, 2015, 10:13:59 am »
Видях ги и аз :-\, юпитер много ярък и голям.