Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 50057 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #45 -: Юни 11, 2015, 04:56:27 pm »
Аз в началото бях написала, че почти същото ретроградие на Венера е имало лятото на 2007 г.

Споделете помните ли събития оттогава? Тогава тя е правила съвпад с тр. Сатурн в лъв и тригон с тр. плутон в стрелец.

Сега прави съвпад с Юпитер и марс.
Хахах ужас. Тогава приключих 4 год връзка и отидох в друго населено място да работя. Венера ми е У3,10 в Стрелец в 4 ти дом.  Транзита в Лъв е през мой 12 дом.
Сега, влизайки в ретроградна сянка , Венера ще образува квадрат със Слънце У12 в 3 ти дом и тригон с Луна У11 в 8. Съвпада на Юпитер и Венера ще образува тригон с нат. Венера У3,10 в 4 ти и куинконс с Марс У9 в 5ти. Венера става ретро от сходящ съвпад с АСЦ, без да го извършва. 2рия съвпад на Юпитер с Венера извършва квадрат с Меркурий У1,2,10 на ИЦ и ЮЛВ, тригон с Нептун У7,8 в 4 ти. Съвпада на Венера/Марс ще е в квадрат със Слънце У12 в 3, тригон с Луна У11 в 8 ми, от тук става и директна и излиза от сянка сходящ съвпад с АСЦ.
Натално Венера и Юпитер са свързани само с диспозиция. Юпитер/Слънце със секстил, Венера/Луна с тригон.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #46 -: Юни 11, 2015, 07:18:42 pm »
Аз в началото бях написала, че почти същото ретроградие на Венера е имало лятото на 2007 г.

Споделете помните ли събития оттогава? Тогава тя е правила съвпад с тр. Сатурн в лъв и тригон с тр. плутон в стрелец.


да, тогава се роди племенника ми :) Венера е в 3 дом, съвпад Плутон. Сатурн е У7, който се пада У5 за брат ми.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #47 -: Юни 11, 2015, 07:24:13 pm »
ха ха , познайте , познайте , началото на Септември 2007 , Венера точна опозиция натално Слънце, среща с най-искрената любов , която някога към някой съм изпитвал към някого. Естествено тогава точно бях заминал и разстоянието стопи всичко , Юпитер квадрат натална Луна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #48 -: Юни 11, 2015, 07:30:21 pm »
Спомням си, че на 31 август 2007 започнах работа в една преводаческа агенция, получи се съвсем случайно. Много бързо навлязох в работата и добих преводаческа квалификация. За мен това беше преломен момент - приключи един дългогодишен период на професионална нестабилност и трудно намиране на работа.

Живот и здраве, от този септември може да мина в новооткрит офис. И на длъжност, която не предполага издевателства. Това означава напускане на сегашната длъжност и работа - тук няма абсолютно никаква перспектива за нищо, освен тотално да си съсипеш нервната система, а и се занимаваш с хиляда идиота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #49 -: Юни 11, 2015, 07:37:52 pm »
Много ще се радвам Лили , на теб наистина никак не ти понасят тези неща , аи като гледам отношението на колегите към теб не е много ок.
Много интересно чеВенерата е тръгнала директна на 8-ми Септември а контакт ни се е осъществил на 7-ми Септември :) Стационарна Венера , когато планетите сменят движения от Ретро в Директни , става като изстрел от пистолет , моментално.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #50 -: Юни 11, 2015, 07:40:48 pm »
Просто не им падам на нивото на манталитета, затова и отношението е такова. Ако е някой като тях, много бързо ще се интегрира, няма като мен да вдига революции - напълно безсмислени предвид това, че в кухи, но дебелостенни канчета нищо не може да се набие.  :)

И аз искрено се надявам човекът, който ми предложи да работя за него, да не се окаже поредния лаладжия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #51 -: Юни 11, 2015, 08:04:56 pm »
Спомням си, че през пролетта/лятото на 2007г. ходих на курсове по рисуване, записах се за втори път в университета, взех си изпитите с отличен, бях с най-високата оценка. Започнах да уча френски език. Друго съществено мисля, че не е имало. Уф, много стиснат този Сатурн, че и Юпитер е бил в Стрелец тогава, от всякъде тригони към първодомните ми планети :) Любов естествено не е имало  ;D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #52 -: Юни 11, 2015, 08:12:56 pm »
Оооо лятото на 2007 за първи път пипнах картите таро и се научих да гледам. Отделно я опущих шаврантията да си повилнее на свобода и да си начеша ЮЛВ в близнаци...  :043: :043: :043:

Като се замисля - много забавен период си беше. Дано и този да е още по-забавен! Пък този път и на пъп мога се науча да гледам...  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #53 -: Юни 11, 2015, 08:35:33 pm »
2007 г. ме приеха в университета, преместих се в друг град. Много важна година беше. И любов имаше, и късмет и хубави емоции.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #54 -: Юни 20, 2015, 11:00:39 am »
Според вас, ако се започнат отношения от партньорско естество, било то любовни/интимни или по съвместен бизнес/творчески проект, по време на ретро Венера или Венера в ретроградна сянка, винаги ли трябва да сме нащрек относно бъдещата им перспектива?

Да му се не види, точно сега залагам да си намеря/започна по-перспективна работа. Чакам и да се "избистри" едно предложение. Една приятелка пък реши да ме "сватосва" до края на лятото.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #55 -: Юни 20, 2015, 11:10:48 am »
Венера ще стане ретро чак на 25 юли, има време. Ако им треперим и на ретроградните сянки на венера и меркурий, то по половин година и повече не трябва да предприемаме нищо.

Освен това твоята венера не е ли ретро - мисля, че в солара, който пусна видях, че е. За натални ретро венери, катто и за ретро по прогресия, казват, че транзитите на ретро венера са по-продуктивни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #56 -: Юни 20, 2015, 11:15:52 am »
Освен това твоята венера не е ли ретро - мисля, че в солара, който пусна видях, че е. За натални ретро венери, катто и за ретро по прогресия, казват, че транзитите на ретро венера са по-продуктивни.

Да, ретро си е, при това в съвпад с ЮЛВ. Затова е толкова назадничава и ретропсективна в партньорските си връзки. Тръгне ли да зацикля върху някой или нещо, трудно излиза от филма, който сама си прожектира /с любезното съдействие на Нептун/.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #57 -: Юни 20, 2015, 11:26:08 am »
Една приятелка пък реши да ме "сватосва" до края на лятото.  :57:

Тя знае ли, че си вкарва таралеж в гащите  :D

Имам наблюдения, че точно аспектите при ретроградно движение дават съществени събития, иначе ако тр. планета набързо си направи аспекта и подмине точката вероятността нищо да не се случи е голяма.
Лили събития свързани с Меркурий и Венера със сигурност ще има.
Моите прогнози са, че ще има положително развитие свързано с работата, също така ми се струва, че скоро ще започнеш връзка  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #58 -: Юни 20, 2015, 11:31:28 am »
Тя знае ли, че си вкарва таралеж в гащите  :D

И на мен хич не ми се занимава с такива изкуствено уредени запознанства, ама тя ми мели на главата вече в продължение на две годни. Първо с един щеше да ме запознава, сега с друг, аз все намирам начин да се измъкна.  ;D

То и евентуалният щастливец не знае какъв таралеж ще му вкарат в гащите.  :012:

Никога не съм го умеела това - да гледам бъдещата перспектива в отношенията. На 27, когато е прието да се огледаш за връзка с потенциал за по-сериозни и водещи към брак отношения, се забърках с 21-годишно гадже и изкарахме 4 години заедно. След раздялата с него всичко тръгна наопаки.

И сега ако трябва да избирам между "дъртак с потенциал" /но който не харесвам, не ме влече/ и някой по-млад, но който много ми допада, сигурно бих избрала втория - при все това, че съм наясно, че перспектива няма.




« Последна редакция: Юни 20, 2015, 11:36:14 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #59 -: Юни 20, 2015, 12:12:17 pm »
Какво значи перспектива и защо ако по-млад да няма такава? Имам две приятелски семейства, в които жената е със 17 години по-възрастна. Едното имат и дете.
Frankly, my dear, I don't give a damn.