Автор Тема: Новолуние 16 Юни 2015  (Прочетена 30376 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #30 -: Юни 08, 2015, 10:48:31 am »
Хепи, разходящ е тригона на всички пр.планети към Уран,за съжаление . Включително и  при пр.Сатурн, но там орбисът е най-малък -2 градуса. Нат.Уран е на 20 гр.Везни, пр.Сатурн 22 гр Близнаци.
Иначе пр.Венера,Луна,Меркурий са на 26 гр.Близнаци

Тери, изписахме толкоз писанки заради аспект, който е минал преди 2-3-4 години?????

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #31 -: Юни 08, 2015, 10:54:20 am »
Да, аз точно това гледам, аспекта е разходящ, въобще няма уран тук.

Съвпадът пр. Меркурий и венера в 4ти натален и трети прогресивен, като Меркурий и венера в натала управляват втори и трети дом, го виждам усещане за нещо ново, свързано с комуникации, кратки пътувания, общуване със съседи, отношения с братя или сестри с парична тематика. Като вземем естествената сигнификация на венера може и да има нещо в романтичната сфера, но не виждам други подкрепящи аспекти за това, поне за този момент.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #32 -: Юни 08, 2015, 11:12:45 am »
Да, аз точно това гледам, аспекта е разходящ, въобще няма уран тук.

Съвпадът пр. Меркурий и венера в 4ти натален и трети прогресивен, като Меркурий и венера в натала управляват втори и трети дом, го виждам усещане за нещо ново, свързано с комуникации, кратки пътувания, общуване със съседи, отношения с братя или сестри с парична тематика. Като вземем естествената сигнификация на венера може и да има нещо в романтичната сфера, но не виждам други подкрепящи аспекти за това, поне за този момент.
Тери, в  натала Венера е У3,8 ,а Меркурий е У4,7 . Пр. Луна като У5 взима ли се под внимание в този случай?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #33 -: Юни 08, 2015, 11:28:02 am »
За управители на домовете не гледам само куспидите, а и знаците вътре в дома. Но дори ако погледнем както ти ги посочваш - трети, четвърти, седми и осми дом, пак отиваме към роднини, разходи за дома, и т.н.

Прогресивната луна не се гледа кой дом управлява, а в кой знак е и какви транзити и прогресии има към неговия управител. Сега като е в близнаци, пак гледаме Меркурий и прогресията му с венера може и да даде нещо романтично както писах по-нагоре, но трябват и други по-силни аспекти. Юпитер да влезе в 7ми дом поне.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #34 -: Юни 08, 2015, 11:37:45 am »
Благодаря,Тери!

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #35 -: Юни 08, 2015, 11:55:55 am »

Прогресивната луна не се гледа кой дом управлява, а в кой знак е и какви транзити и прогресии има към неговия управител. Сега като е в близнаци, пак гледаме Меркурий и прогресията му с венера може и да даде нещо романтично както писах по-нагоре, но трябват и други по-силни аспекти. Юпитер да влезе в 7ми дом поне.

това не го знаех и респективно, не съм го отчитала, благодаря :) - сега ще попрегледам, макар че .... Плутон, все Плутон, аман  :d030: - освен да гледам Марс за Скорпито :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #36 -: Юни 08, 2015, 12:06:32 pm »
Гледаш и марс, задължително. Негови прогресии и транзити към него, както и самите транзити на марс, ако има ретро периоди, съвпади с други транзитни планети и т.н.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #37 -: Юни 08, 2015, 05:47:02 pm »
При мен е върху цяла сюрия прогресивни планети в 4Д-Венера,Меркурий,Луна,Сатурн. Тригон към нат.Уран в 7-ми /орб.5 гр/.
Събитие едва ли ще има ,по-скоро вътрешно ще ме засегне.
Новолунието, заедно с пр Луна, която е съвпад с пр Мерк и Марс в нат 4д, няма как да не отключи някакво събитие по отношение на дом, семейство, родители, рода

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #38 -: Юни 08, 2015, 06:25:58 pm »
rroza, събитието при теб е било миналата година, месеците май-юни или поне старта на такова. Трябва да минат още един -два месеца , за да разбереш всъщност какво е то и тогава ще действаш по същото, идентифицирайки се с някакво твое умение, идея и същите ще бъдат материализирани края на месец ноември началото на декември. Важното е да видиш новото и то в посока надалеч:)
« Последна редакция: Юни 08, 2015, 06:27:45 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #39 -: Юни 09, 2015, 10:10:21 am »
rroza, събитието при теб е било миналата година, месеците май-юни или поне старта на такова. Трябва да минат още един -два месеца , за да разбереш всъщност какво е то и тогава ще действаш по същото, идентифицирайки се с някакво твое умение, идея и същите ще бъдат материализирани края на месец ноември началото на декември. Важното е да видиш новото и то в посока надалеч:)
Рени,да, отчела съм го : Мин.година , м.май- раздяла със съпруга ми и трудна комуникация на моменти.
М.Юни ,м.г. имах прогресивно Новолуние в 3 натален,правеше и опозиция към нат.Луна У5 в 9ти -може би то е дало майското събитие.
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 10:11:57 am от rroza »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #40 -: Юни 09, 2015, 02:26:42 pm »
rroza, значи по-скоро това е бил старта, но пък имаш възможност/-и да експериментираш по същият, така че да спечелиш в твоя полза, кауза.  Може да наблюдаваш транзитите на Меркурий и Венера и всичко свързано с тях, когато активират  натални, прогресивни планети и точки, тогава ще  получаваш съобщение как да случваш прогресивното си новолуние. Успех и късмет !  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #41 -: Юни 09, 2015, 02:35:14 pm »
rroza, значи по-скоро това е бил старта, но пък имаш възможност/-и да експериментираш по същият, така че да спечелиш в твоя полза, кауза.  Може да наблюдаваш транзитите на Меркурий и Венера и всичко свързано с тях, когато активират  натални, прогресивни планети и точки, тогава ще  получаваш съобщение как да случваш прогресивното си новолуние. Успех и късмет !  :)
Благодаря,Рени!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #42 -: Юни 09, 2015, 04:00:23 pm »
Мин.година , м.май- раздяла със съпруга ми и трудна комуникация на моменти.
М.Юни ,м.г. имах прогресивно Новолуние в 3 натален,правеше и опозиция към нат.Луна У5 в 9ти -може би то е дало майското събитие.
пр Новолуние дава ново начало в живота на човек за следващите 7-15г., при теб ще е свързано с дейности по 3д.- средно образование, комуникации, преподаване, компютри и всичко, което е по близнаци и Меркурий, за което може да се сетиш.  :)
Раздялата е дошла от пр. Пълнолуние, което си имала тогава - пр. Слънце в опозиция с нат. Луна в 9д.  Със сигурност Коледа 2016г няма да посрещнеш сама, малко преди това може да се бракуваш отново или поне да имаш предложение за брак/съжителство, а може да се събереш отново с твоя мъж. На теб по натал ти е дадено да има напрежение в партньорските взаимоотношения- Нептун У1 в напрегнат аспект с Меркурий У7, но Юпитер съУ1 е в секстил с У7 и съвпад с Марс, който е диспозитор на знака, в който е У7.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #43 -: Юни 09, 2015, 04:24:16 pm »
пр Новолуние дава ново начало в живота на човек за следващите 7-15г., при теб ще е свързано с дейности по 3д.- средно образование, комуникации, преподаване, компютри и всичко, което е по близнаци и Меркурий, за което може да се сетиш.  :)
Раздялата е дошла от пр. Пълнолуние, което си имала тогава - пр. Слънце в опозиция с нат. Луна в 9д.  Със сигурност Коледа 2016г няма да посрещнеш сама, малко преди това може да се бракуваш отново или поне да имаш предложение за брак/съжителство, а може да се събереш отново с твоя мъж. На теб по натал ти е дадено да има напрежение в партньорските взаимоотношения- Нептун У1 в напрегнат аспект с Меркурий У7, но Юпитер съУ1 е в секстил с У7 и съвпад с Марс, който е диспозитор на знака, в който е У7.

Акрукс, но  Нептун У1 е в хармоничен аспект с Меркурий У7 - я виж какъв тригон са заформили :)  Напрежението може да идва от синастрията .
За тая "Коледа 2016" какво гледаш-транзити,прогресии,дирекции-искам и аз да си ги разгледам.И към кои домове ,щом е втора връзка- 9 или 11,или пак 7-ми ,ако е с бившия?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 16 Юни 2015
« Отговор #44 -: Юни 09, 2015, 06:56:14 pm »
Акрукс, но  Нептун У1 е в хармоничен аспект с Меркурий У7 - я виж какъв тригон са заформили :)  Напрежението може да идва от синастрията .
За тая "Коледа 2016" какво гледаш-транзити,прогресии,дирекции-искам и аз да си ги разгледам.
Да, права си, аз иначе отчетох диспозитора на Мерка, че е Марс, ама съм сметнала Мерка за риби вместо овен :) Явно под въздейсвието на кошмарния сън тази сутрин, ха-ха, но най-вероятно от ретро мерка, нали съм подчертано меркуриева по натал
В края на 2016 тр СЛВ е на твоя ДСЦ, това съм взела под внимание.