Автор Тема: Мъжете и техният подход в любовта  (Прочетена 27111 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #180 -: Юни 09, 2015, 08:14:44 pm »
Разгледах още 6-7 карти в които има аспект Венера-Сатурн, включително тригони, общото е че всичките са прагматични по отношение на любовта.

В какъв смисъл ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #181 -: Юни 09, 2015, 08:19:02 pm »
Венера-Сатурн не стреля напосоки и не влага излишни чувства в отношения, за които от самото начало е преценила, че нямат перспектива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #182 -: Юни 09, 2015, 08:37:39 pm »
В какъв смисъл ?

но не бих казал, че е била с 'голямата любов', просто по необходимост, за пред приятелите ми и т.н.

от тук тръгна всичко, в съседната тема, но се преместихме да не цапаме  :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #183 -: Юни 09, 2015, 09:44:22 pm »
от тук тръгна всичко, в съседната тема, но се преместихме да не цапаме  :)

А.ха, без мое участие се е цапало  ;D.

Венера-Сатурн не стреля напосоки и не влага излишни чувства в отношения, за които от самото начало е преценила, че нямат перспектива.

Много добре казано! С някои отклонения от време на време по скоро от самота или прекалено дълго време на боксуване по тази тема.

Сатен, видях че в отстрещната тема ти се е сторило странно "връзка от удобство".
В този период от живота ми, компанията(приятелите) ми беше много важна за мен и съответно мнението им рефлектираше в/у решенията ми тогава.
Струваше им се странно, че си нямах гадже дълго време, дори и на шега да са го казвали, но за мен си беше като проява на слабост, едва ли не излизаше, че съм неумел в това отношение.. Но егото ми не позволяваше да се примиря или пък да си кажа, че нямам емоционална потребност от жена до мен в този момент ..
Но предизвикателство ...
Ако в момента седеше такава дилема пред не бих постъпил по този начин.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #184 -: Юни 10, 2015, 09:37:23 am »
Да, сатурновите Венери не обичат да пълнят каца без дъно. Ако не намират смисъл в нещо, ако не усещат, че ще се развие правилно, не го и правят. Предпочитат да влагат ресурси, време и емоция във връзки, които усещат, че ще се развиват добре.
Има хора, които се впускат във всичко срещу себе си. А това изисква много енергия, много ресурси. И никъде не може да се отдадеш напълно, изцяло. Качеството пада, за сметка на количеството.
Сатурновите Венери отсяват дълго. Перфекционизъм. И ако ще се отдават някъде, ще е на едно място, с всички налични сили.

Всеки си знае. Аз и в приятелствата съм така. Не мисля, че мога да поддържам безброй, безчет или стотици приятелства на 100%. Отсявам си хората, с които сме преживели, сме се опознали, си пасваме. И влагам в тях емоция и време. Правя си ги значими. Малко, но истински - хора канари. В добро и лошо. Нямам време и сили за губене за десетки приятелства.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #185 -: Юни 10, 2015, 09:43:37 am »
Наскоро попитах един приятел, който има Сатурн в тригон с Венера, Слънце и Меркурий, които са в 10 дом, дали би сключил брак по сметка и ми каза: "Да, защо не.".

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #186 -: Юни 10, 2015, 09:48:01 am »
Хм, моята венера не е сатурнова, има само една постоянна прогресия със Сатурн, която последните години стана точна, но никога не съм влагала ресурси, както ги наричате, в многобройни връзки или приятелства. Много трудно се влюбвам, и имам много високи изисквания към чувствата на обектите, не към самите тях.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #187 -: Юни 10, 2015, 09:55:17 am »
Качеството пада, за сметка на количеството.

Да, това и аз не го приемам, въпреки, че Венерата ми няма нищо общо със Сатурн, а е погалена от Уран.
При мен е всичко или нищо. Предпочитам нищо, пред това да направя компромис със себе си. Понякога страстите ми играят лоша шега, но са бързо овладени от Сатурн в 8-ми, при него няма празно и държи дома си доста изкъсо. Но разликата с описаното от вас е, че съм водена от емоциите и не мога да пресмятам има ли смисъл или не, давам всичко, защото така го чувствам, независимо дали ми е удобно или не, дали има перспектива или няма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #188 -: Юни 10, 2015, 09:55:37 am »
Първата ми братовчедка е със Сатурн в 7 дом в тригон с екзалтирала Венера и тронов Юпитер /у-л на Ас/ във 2 дом, Меркурий /у7/ също е във 2 дом. Брак по сметка не е сключвала, но дотук мога да кажа, че има доста стабилен брак, имала е късмет да срещне такъв съпруг и животът й рязко се подобри след като се омъжи. След брака се е преместила на много по-хубаво място и е попаднала в много интелигентно и образовано семейство, съвсем друга среда. Бракът не е късен - омъжи се на 24. Тя е Водолей с Ас Стрелец и със стелиум във втори дом - Слънце, Меркурий, Венера и Юпитер. За нея мога да кажа, че има доста материалистична ориентация и като цяло хубав живот си живее, не си дава зор за нищо, гледа си почивчиците, спокойствието, рахатлъка. Със стелиум във 2 дом няма стремеж да докарва повече пари и да се труди извънредно, просто има кой да й напълни кошничката.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #189 -: Юни 10, 2015, 09:57:13 am »
Моята Венера е сатурнова и имам големи изисквания към момчетата и съм супер критична към тях  :012: Трудно си харесвам някой, но пък появят ли се чувства трудно изчезват. И определено съм от хората, които предпочитат да си стоят сами, отколкото да имат връзка с неподходящ човек. Много анализирам и съм склонна към прикриване и потискане на чувствата си  :) Горката ми Венера в последната година Плутон направо я съсипа, не мога да я позная чак  :(

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #190 -: Юни 10, 2015, 10:02:57 am »
Да, това и аз не го приемам, въпреки, че Венерата ми няма нищо общо със Сатурн, а е погалена от Уран.
При мен е всичко или нищо. Предпочитам нищо, пред това да направя компромис със себе си. Понякога страстите ми играят лоша шега, но са бързо овладени от Сатурн в 8-ми, при него няма празно и държи дома си доста изкъсо. Но разликата с описаното от вас е, че съм водена от емоциите и не мога да пресмятам има ли смисъл или не, давам всичко, защото така го чувствам, независимо дали ми е удобно или не, дали има перспектива или няма.

Същата съм.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #191 -: Юни 10, 2015, 10:56:06 am »
Весо, пак почна с клишетата и темата, която те вълнува - брак по сметка, връзка по сметка.

Да се огледаш, ослушаш, прецениш, да отсееш между вариантите, а чак тогава да се впускаш - ами не е това, което говориш.
Има хора, които мислят предварително. Има хора, които мислят следварително.
За да ти допадне някой, трябва да има някакви качества, за да събуди в теб нещото, трепетите.
Не ти ли се е случвало да се влюбиш, а след време да охладнееш, когато видиш, че обект на желанията ти не отговаря на критериите ти?
Сатурновите Венери гледат в перспектива и по-рядко губят време в това, защото са се светнали преди да стане каша в сърцето, в общия случай.

Това е все едно да виждаш, че един брак не върви, има неразбирателство, но стоически да напъваш да се запази. Защо? И защо да се стига до това положение? Ако нещо не върви и няма да потръгне, значи не струва губенето на време и за двамата, не само за сатурновата венера.
Защо да губя нечие време, ако за това време може да намери по-удачен съюз? Да има повече хармония, щастие, а не да драпа с последни сили да задържи нещо, което е със съмнителен успех.


Аз не бих създала връзка по сметка. Когато влязох във връзка с човека до мен, имаше в джоба си само рестото от кафето, на което е бил. Другото му беше откраднато. Но знаех дълбоко в себе си, че не е от мъжете, които ще хленчат и ще се вайкат. 2 часа вика и крещя. На другия ден вече намери начин да развива бизнеса си, да почне от нулата. Взе пари в заем - голям заем. И за едно лято успя да ги върне. И да възвърне предишното си финансово състояние. Нормално е да му се възхищавам. И не заради финансите. А защото въпреки всичко, пак се измъкна от калта. Не го чух да се оплаква. Не го чух да се жалва. Не го видях да се предава. Дори да беше останал гол като пушка и без пари, пак щях да бъда с него тогава. Защото показа голямо мъжество в трудното. В лесното всеки може.
Аз знам, че е канара, зад гърба ми. Голяма психика има. В най-трудните ми мигове, а те не са малко, позволи ми да бъда жена. Така ме беше запрял с присъствието си, че нямаше в коя посока да се търкулна. Не ми даде шанс да падам психически. И не пита. Става и действа. По начин, който ме кара да усещам, че няма по-правилно решение. А аз хич не съм лесна да вярвам, че някой може по-добре от мен. Пак по причина сатурнова Венера(и натоварено слънце).

Убивам за него, дами.  :85: Само го хваля, но голям респект ми е турил на сърцето. Има много кусури, ама пак не го давам. И съм зловещо ревнива, мога да избода очите на някоя с вилица, ако има мераци.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #192 -: Юни 10, 2015, 11:17:44 am »
За да ти допадне някой, трябва да има някакви качества, за да събуди в теб нещото, трепетите.
Не ти ли се е случвало да се влюбиш, а след време да охладнееш, когато видиш, че обект на желанията ти не отговаря на критериите ти?
Да, случвало ми се е, но тогава и момичето вече беше поостаряло.
Иначе този приятел го попитах не за друго, ами защото знаех, че има аспект Венера Сатурн и исках да проверя дали това за брака по сметка е вярно.

Happy58

  • Гост
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #193 -: Юни 10, 2015, 03:01:05 pm »
Да, случвало ми се е, но тогава и момичето вече беше поостаряло.
Иначе този приятел го попитах не за друго, ами защото знаех, че има аспект Венера Сатурн и исках да проверя дали това за брака по сметка е вярно.

 :85: :85: :85: - туй като го чуя ..... стар/млад ..... мразя такива категории :)

ако някой ти харесва и има химия, няма значение на колко е + / -   :) - връзката е прекрасна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12606
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мъжете и техният подход в любовта
« Отговор #194 -: Юни 10, 2015, 06:14:28 pm »
Венера/ Сатурн не е аналог на Венера в Козирог, но може да  припознае   качества в природата на втората при своето изразяване, в случая на любовния фронт. За да има тук качество е нужно количество. При Венера/ Сатурн цената на/ в инвестираното се покачва с времето и не е задължително аспекта да отразява желания за дългосрочни, полезни и т.н. връзки, това може да го покаже знака.
" Между мен и другите съм поставила стъклена стена, аз мога да ги виждам, но те не могат да стигнат до мен."

Венера в Овен-нуждата да се сближи с някой друг е потисната от силната самоувереност и взискателност, затова трудно стига до интимност.
"Искам да почувствам, че съм оценена защото те желая."
« Последна редакция: Юни 10, 2015, 06:18:02 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“