Автор Тема: Дебилитиран меркурий  (Прочетена 22559 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #30 -: Юни 12, 2015, 04:07:22 pm »
Подкрепям тезата на Сатин.
Меркурий аспект с Юпитер би дал количествена интелигентност,която може да напомня на библиотека и да няма практично приложение,освен в игри като "Стани богат".Но хората ценим различни типове интелигентност.
Мерк с Венера ще развие естетическа интелигентност.
Мерк с Марс такава,пододяща за словестни "гладиатори"-адвокати,брокери,търговски пътници,хейтъри  :d030: ,водещи в горещи предавания,журналисти.
Най-много ми допадат хора с аспекти между Меркурий със Сатурн,Уран и Плутон.Тяхната интелигентност е съответно разумна,практична,нестандартна и много задълбочена.Започнах да не обръщам много внимание на знаците,в които се намират планетите,а на аспектите с другите планети.Много детронирани Меркове са познати като едни от най-големите мислители,но не защото са детронирани,а защото имат мажорни аспекти с подходящите тежки планети  ;)
 Започнах да не отдавам особено значение на типа аспект,стига да го има и по възможност да е мажорен
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #31 -: Юни 12, 2015, 04:13:29 pm »
Чудесно е, че изобщо има тези
А сега може ли по-научничко да подходим? Карта? Обяснение по нея защо човекът е умен/разумен/глупав и т.н., нали в крайна сметка идеята е като видиш някакъв хороскоп да можеш по някакви правила да определиш

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #32 -: Юни 12, 2015, 04:18:29 pm »
Очевидно няма да стане по друг начин

Ето карта (не търсете засега кой е човекът)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #33 -: Юни 12, 2015, 04:18:59 pm »
Обаче тая точка-за нощно раждане от марс до меркурий, после от асц, в хороскопа на леонардо давинчи как я получиха на 7* водолей?

Излиза си точно по формулата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #34 -: Юни 12, 2015, 04:25:12 pm »
Очевидно няма да стане по друг начин

Ето карта (не търсете засега кой е човекът)

Ми по поите критерии, трябва да е доста умен, пък той най-вероятно ще излезе глупав  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #35 -: Юни 12, 2015, 04:25:56 pm »
Очевидно няма да стане по друг начин

Ето карта (не търсете засега кой е човекът)

Тук Меркурий е обграден от малефици, но във ведическата карта в същия знак се намира Марс - в сидералния Скорпион, там е силен.
Според мен интелектът на тоя човек може да е бърз, остър, аналитичен, но не мога да кажа със сигурност дали умът е използван за добро, за етични цели. Съвпадът Луна/Венера в сидерални Везни в 5 дом малко накланя везната в положителна насока. Силата му е да води дебати, да търси аргументи, да разисква сложни казуси.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #36 -: Юни 12, 2015, 04:32:17 pm »
Карта няма да сложа,ще посоча само аспекти.Управителите на домовете и знаците на пребиваване не мисля играят роля за типа интелигентноста за зоната на приложение.
аспекти на Мерк
съвпад Юпитер и Марс
тригон с Плутон(+Уран)
секстил Сатурн
Личността в основата си е много лаком,задълбочен,всеяден книжен плъх.Тя може с часове да говори на абсолютно всякакви теми,с всякакви типове хора.Способна е на бърз синтез и лавиране по време на разговорите,целта е да извлече дивиденти от всеки,с който се среща,да направи отлично впечатление и да демонстрира висока обща култура.Освен това го прави адекватно в 95% от случаите.Понякога допуска малката грешка да убеждава по-агресивно.Словото и се излива много щедро,без значение от темата.
Има още един аспект Меркурий/Нептун опозиция,който на моменти я ослепява.Мечтите,родени от Нептун хвърлят пелена върху Мерка и той губи "трезвост"  ;)

Опс,този Мерк е в 6Д  :D :D
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 05:03:31 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #37 -: Юни 12, 2015, 04:34:21 pm »
С така затиснат от малефици Меркурий би могъл да бъде и доста луд, но не видях други указания. Във ведическата карта трябва да има афликция на 4 или 5 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #38 -: Юни 12, 2015, 04:40:22 pm »
Не ми се напъва мозъка в коя сфера е дейността и дали е морален,но според мен този човек е изключително практичен и успешен,както предполагам е много издигнат сред "колегите си" .Словото,умът му са мощни,практични,целеустремени,налагащи се и успяващи.Изненадва с неконвенционални действия и идеи.Смятам,че е много заможен  ;) :012:
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 04:49:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #39 -: Юни 12, 2015, 04:49:25 pm »
В тази карта ми правят впечатление Плутон около АС и Юпитер/Уран около МС, откъм тъй наречените гокленови зони, където влиянието им трябва да е силно. Слънцето също има интересни аспекти - квадрат с кулминиращи Юпитер и Уран, тригон с Нептун. Вероятно е станал известен с нещо. Както спомена Дракониада, неконвенционален интелект и начин на мислене.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #40 -: Юни 12, 2015, 05:01:04 pm »
Не е гаранция.
С Меркурий в първи дом, при това силно поставен по знак, съм виждала хора с посредствен интелект, които са далеч от аналитичния ум. Не е задължително силно поставен Меркурий да даде интелектуалец, може да даде и добър комуникатор, а също така комбинативен човек.

Аналитичен ум най-рядко съм срещала при хора с есенциално силен Меркурий, най-често срещам при перигринест.
Много ме дразнят троновите Меркове,с тези сякаш сме от различни планети.Все влачат едното крило и са сдухани  :P :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #41 -: Юни 12, 2015, 05:41:47 pm »
 :19:
Мистик, езотерик, духовен реформатор, религиозен водач някакъв, човек който проповядва някакви иновативни за времето си идеи. Да не е гуру на секта?

А защо така реши?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #42 -: Юни 12, 2015, 06:10:33 pm »
:19:
А защо така реши?
Заради Сатурн,Марс и Мерк в Стрелец сигурно.Но съвпадът е в 5Д,като това са У10,У7 и У9,3.Дали не е написал нещо между другото
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 06:14:00 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #43 -: Юни 12, 2015, 06:37:50 pm »
Има религия замесена и то някаква нова,реформаторска,мисля е имал проблеми/Марс у10,квадрат МЦ/ заради нея .Популярност сред влиятелни хора,не сред простолюдието,особено жените/Нептун съвпад Регул,Луна и Венера в съвпад ,но в падение .Някакъв проповедник от църквите в Америка,където пеят и изпадат в екстаз,забравих как се казват,само Меркурий съвпад Сатурн-сериозно говорене не ми отговаря :017:,може да е от висшите кръгове на Куклусклан ,да е имал проблем за таради това с властите .
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 07:16:35 pm от Oposit »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #44 -: Юни 12, 2015, 06:49:34 pm »
Рени, да, ясно ми е
По-скоро въпросът е винаги ли ъглов меркурий обещава умен човек?

Стар, ако се загубим в причинно-следствени връзки, то никоя житейска тема никога не може да бъде позната. Човекът или мете улици, или е доктор на науките, не ме интересува дали в свободното си време е майстор по шах


Сатен, гладен ум може да е в най-лошия случай библиотекар, не и мияч на чинии, това ми е логиката. Примера с iq-то-все тая, шахматистите по правило например не са много умни

Да, Папи, умен човек може да мие чинии, както и тъп- да е адвокат. Проявяваш тесногръдие.