Автор Тема: Дебилитиран меркурий  (Прочетена 24277 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #15 -: Юни 12, 2015, 02:09:28 pm »
Продължава да ми е неясен въпросът как да разберем по картата с колко умен човек си имаме работа. Защо хора с есенциално слаб меркурий упражняват професии като юрист, архитект...
Кое да изследваме-положение спрямо слънцето, аспекти към асц, мц, как да преценим гений ли е човекът, фантазьор ли...
Как да степенуваме по важност-например: меркурий в риби и тригон към асц и меркурий в близнаци квадрат към мц..
Някаква по-стройна поточкова система дали има?

а трети дом няма ли да го гледаме?

При мен Меркурий е без аспекти, във везни, взаимна рецепция с Венера, но за сметка на това имам сериозен стелиум в 3. дом. Дали съм умна? Преценявайте :) - но определено с цифри работя по-добре, отколкото с думи.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #16 -: Юни 12, 2015, 02:28:39 pm »
Всичко може да се гледа, стига да има някакви примери/доказателства
Хепи, не можеш да сложиш себе си за пример, астрото е пълно с карти и биографии

Щом някой си работи цял живот като пазач на басейн, значи това е ок за неговия мерк и не е голям интелектуал

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #17 -: Юни 12, 2015, 02:31:13 pm »
Щом някой си работи цял живот като пазач на басейн, значи това е ок за неговия мерк и не е голям интелектуал

http://profit.bg/news/Muzhut-s-naj-visoko-IQ-v-sveta-ne-se-schita-za-umen/nid-90437.html

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #18 -: Юни 12, 2015, 02:37:05 pm »
Мирабела беше пуснала едно видео преди мноого време
Та:
1) изключенията не са интересни, защото още нямаме правило
2) професионални участници в iq тестове не са интересни, най-малко заради т.1)
3) щом се държи като неудачник, приемаме го за такъв и толкоз

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #19 -: Юни 12, 2015, 02:53:21 pm »
Papy, нали тук някъде из форума има  споделена информация за  това, как се определя силата на дадена планета. След като определиш същата е желателно да се избягва буквалното прочитане на числената й  стойност, а да се разглежда цялата картина или да се прецени степента на изява. Много е важно защо, за какво е разглеждаш съответната планета, в смисъл  коя тема от картата е ангажирана с нея и тогава разбираш защо Меркурий в Риби няма нищо общо с Меркурий в Риби в друга карта.  :)



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #20 -: Юни 12, 2015, 03:04:56 pm »
Папи, ако помня добре

1. качеството на ума и интелекта - Меркурий плюс Луна
2. колко му личи или така нареченият маниер - горните плюс Асц. и управител на Асц.
3. дали го проявява и професионално/обществено - горните две плюс МС и управител на МС и планети около МС
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #21 -: Юни 12, 2015, 03:10:46 pm »
Диана, така е, обаче виж: есенциално слаби меркове-пропадаме по т1, пък те-адвокати

Рени, коя тема имаш предвид-статуса в обществото? Там е друго, може да си влиятелен и тъп мафиот, известен в 5 държави
Ако имаш предвид пък акцидентални сили-имаш ли примери?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #22 -: Юни 12, 2015, 03:14:04 pm »
В тази връзка, наскоро четох, че древните не ценят много високо троновия Меркурий в Близнаци (и изобщо в мутабелни знаци). Source: http://www.sevenstarsastrology.com/?p=444. Авторът на публикацията споделя и интересни лични наблюдения за Меркурий в юпитеров знак, противоположни на древните.

Интересна статийка, да живее мерк в стрелец :)
Имам пример с мерк на асц в близнаци, обаче невидим, не може да се каже, че е роден оратор, но определено-интелектуалец
Но не искам в лични субективни оценки да влизаме, предпочитам астрото да преровим

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #23 -: Юни 12, 2015, 03:16:28 pm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #24 -: Юни 12, 2015, 03:37:36 pm »
Papy,  в раздела "Полезни теми " или нещо такова, там мисля е споделената информация.

Акциденталните достойнства дават възможност на планетата да се изяви, затова много често тронова планета поставена в 6-ти или 12-ти домове-не "действа " по очаквания начин и на практика се получава, че  човека е много добър организатор например, но няма как да го "документира/изрази", защото живее сам  в Чо Ою. :)

Карти на известни личности или хора,които познавам , с акцидентални качества Меркурий примерно ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #25 -: Юни 12, 2015, 03:49:29 pm »
Сатен, мерси за линковете
Обаче тая точка-за нощно раждане от марс до меркурий, после от асц, в хороскопа на леонардо давинчи как я получиха на 7* водолей?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #26 -: Юни 12, 2015, 03:51:08 pm »
2) професионални участници в iq тестове не са интересни, най-малко заради т.1)
3) щом се държи като неудачник, приемаме го за такъв и толкоз

Не искам да споря, само си изказвам мнението и млъквам.

Щом може да изкара 190 точки на тест, умен ли, умен е според умението си, в случая да решава логически задачи.
Лекар, взел изпитите без много да си дава зор, къде преписвал, къде зубрел после нищо не помни, умен ли е, ми не е умен, нищо, че е лекар.
Та моят извод е това какъв си и какво си постигнал не определя силата на ума. Може да си с престижна професия и пак да си тъп. Може да си продавач на сергия и да си три пъти по-умен от някой дето се прави на такъв.
Така, че моят критерий е, можеш да мислиш самостоятелно или не можеш да мислиш, съответно Умен и Глупав.
А и още едно: знаеш много, пък не можеш да мислиш = пак глупав
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 03:55:32 pm от Satin »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #27 -: Юни 12, 2015, 03:53:26 pm »
Сатен, мерси за линковете
Обаче тая точка-за нощно раждане от марс до меркурий, после от асц, в хороскопа на леонардо давинчи как я получиха на 7* водолей?

Не четох много задълбочено, че върша и друго, само прегледах на бързо. После ще смятам.
Ей това май са формулите
P.R = Ascendant + Mars – Mercury
P.R = Ascendant + Mercury - Mars

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #28 -: Юни 12, 2015, 03:55:39 pm »
Рени, да, ясно ми е
По-скоро въпросът е винаги ли ъглов меркурий обещава умен човек?

Стар, ако се загубим в причинно-следствени връзки, то никоя житейска тема никога не може да бъде позната. Човекът или мете улици, или е доктор на науките, не ме интересува дали в свободното си време е майстор по шах


Сатен, гладен ум може да е в най-лошия случай библиотекар, не и мияч на чинии, това ми е логиката. Примера с iq-то-все тая, шахматистите по правило например не са много умни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дебилитиран меркурий
« Отговор #29 -: Юни 12, 2015, 04:00:50 pm »
По-скоро въпросът е винаги ли ъглов меркурий обещава умен човек?

Не е гаранция.
С Меркурий в първи дом, при това силно поставен по знак, съм виждала хора с посредствен интелект, които са далеч от аналитичния ум. Не е задължително силно поставен Меркурий да даде интелектуалец, може да даде и добър комуникатор, а също така комбинативен човек.

Аналитичен ум най-рядко съм срещала при хора с есенциално силен Меркурий, най-често срещам при перигринест.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui