Автор Тема: Юпитер/Уран-"време" за късмет  (Прочетена 15535 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #15 -: Юни 16, 2015, 10:33:28 am »
Може би трябва да видим и квадратурата, когато Юпитер е бил в рак, задействал е и квадрата с плутон ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.


lyuba

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #17 -: Юни 16, 2015, 06:24:29 pm »
Здравейте,
Имам натален съвпад Юпитер -Уран в Стрелец / на 2 градуса/, а Новолунието ми се случва в 7 дом...интересно ми е да разбера какво раздвижване мога да очаквам?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2017, 07:23:20 pm »
Кулминация на цикъла Юпитер/Уран започнал през 2010 г в Овен. Усещате ли в личен план оживление да сбъдвате "големите си планове", уверени в добрия шанс, точния момент, разчитайки на късмета, макар и това да ви коства избор, който предполага да се разделите/ приключите с някой или нещо ? Вярвате ли, че възможността е на ръка разстояние от вас, особено онези с точки в 20*-21* на кардиналните знаци, Въздух, Огън ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2017, 07:29:09 pm »
Кулминация на цикъла Юпитер/Уран започнал през 2010 г в Овен. Усещате ли в личен план оживление да сбъдвате "големите си планове", уверени в добрия шанс, точния момент, разчитайки на късмета, макар и това да ви коства избор, който предполага да се разделите/ приключите с някой или нещо ? Вярвате ли, че възможността е на ръка разстояние от вас, особено онези с точки в 20*-21* на кардиналните знаци, Въздух, Огън ?  :)

Да,но не ми се рискува.  :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2017, 08:00:38 pm »
Рени, много точно описваш очакването ми. Имам Луна на 22 овен, Меркурий 22 рак. Хайде, щом ти си казала, така да бъде! Дано и тригонът на тр. Сатурн към наталния добави своето.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #21 -: Февруари 20, 2017, 09:11:42 pm »
Сириус, аз само питам, а как ще бъде не мога да знам, засега съм наблюдател. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #22 -: Февруари 20, 2017, 10:16:15 pm »
Можем ли да "изчислим", дали всяка среща на двете планети Юпитер и Уран носят посланието "да уловиш мига ",според  моментната карта в периода, по познатия начин за силата на планетите ?!?  Например, утре е тригонът на Юпитер в 19* Лъв и Уран 19* Овен ? :)

Рени, когато е бил този аспект - и Юпитер в съвпад с Луната ми в 6 дом, аз внезапно и ненадейно намерих своя лекар - по моите теми. А сега на опозицията при Уран в съвпад с Хирон - вече има трайно и крайно решение и "излекуване".
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2017, 10:45:31 pm »
И аз усещам много шансове и предизвикателства, не знам 21 и нещо градус  брои ли се, ако не , то ще е от транзитен Уран върху Юпитер, но точно сега не мога да се зарадвам на нито едно предизвикателство.
Обхванала ме е някаква криза и невъзможност и най- вече нежелание да се справям с ежедневните задачи, и като цяло апатия към ставащото около мен.
Не знам дали е всеизвестната криза около рождените дни, предългата зима, която ми действа много зле или просто съм в  такъв период.
Шансове бол, желание никакво.  А на мен Марсовото винаги ми е липсвало и образно казано- дори песъчинка в обувката може да ме откаже от бленуваното дълго пътешествие.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #24 -: Февруари 20, 2017, 10:52:39 pm »
Кулминация на цикъла Юпитер/Уран започнал през 2010 г в Овен. Усещате ли в личен план оживление да сбъдвате "големите си планове", уверени в добрия шанс, точния момент, разчитайки на късмета, макар и това да ви коства избор, който предполага да се разделите/ приключите с някой или нещо ? Вярвате ли, че възможността е на ръка разстояние от вас, особено онези с точки в 20*-21* на кардиналните знаци, Въздух, Огън ?  :)
Имам развитие, при минимум кардиналност в  картата, но по възду, огън, близо до посочените градуси. Понеже е свързано с много бачкане, отдавам и на тр. сатурн, ти знаеш за какво говоря. ;) Но определано откак уран ми нагази в 9 дом, нов поглед, различен, обединени различни по природа неща, философии, начин на мислене. Но при мен както и при теб уран и юпитер са си близки по градуси и нодалност, дружинка са си даже, в съвпад. :012:
Ако не си готов, обаче да видиш огненото на юпитер и революцията на уран.....хубаво е да има огнено в натала.
Светваш с мненията, благодаря! :-*
« Последна редакция: Февруари 20, 2017, 10:54:58 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2017, 03:44:32 pm »
Рени, когато е бил този аспект - и Юпитер в съвпад с Луната ми в 6 дом, аз внезапно и ненадейно намерих своя лекар - по моите теми. А сега на опозицията при Уран в съвпад с Хирон - вече има трайно и крайно решение и "излекуване".

Е, чудесно се  е проявил значи тригонът при теб- радвам се.  :08:
А в картата ти Юпитер и Уран имат ли някаква връзка, може и да не е точен аспект, примерно : Уран да е в 9-ти, Стрелец, Юпитер да има аспект към планета в 11-ти , нещо такова ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2017, 03:48:13 pm »
И аз усещам много шансове и предизвикателства, не знам 21 и нещо градус  брои ли се, ако не , то ще е от транзитен Уран върху Юпитер, но точно сега не мога да се зарадвам на нито едно предизвикателство.
Обхванала ме е някаква криза и невъзможност и най- вече нежелание да се справям с ежедневните задачи, и като цяло апатия към ставащото около мен.
Не знам дали е всеизвестната криза около рождените дни, предългата зима, която ми действа много зле или просто съм в  такъв период.
Шансове бол, желание никакво.  А на мен Марсовото винаги ми е липсвало и образно казано- дори песъчинка в обувката може да ме откаже от бленуваното дълго пътешествие.

Корея, благодаря за споделеното, аз точно в тази посока зададох и въпроса, защото доста хора споделят същата нагласа както и при теб, аз съм една от тях. :)  Сатурн и /или Нептун държат ли в периода ( октомври'16 към момента) ъгъл, планети в подвижния кръст, натални Меркурий/, Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2017, 04:01:22 pm »
Имам развитие, при минимум кардиналност в  картата, но по възду, огън, близо до посочените градуси. Понеже е свързано с много бачкане, отдавам и на тр. сатурн, ти знаеш за какво говоря. ;) Но определано откак уран ми нагази в 9 дом, нов поглед, различен, обединени различни по природа неща, философии, начин на мислене. Но при мен както и при теб уран и юпитер са си близки по градуси и нодалност, дружинка са си даже, в съвпад. :012:
Ако не си готов, обаче да видиш огненото на юпитер и революцията на уран.....хубаво е да има огнено в натала.
Светваш с мненията, благодаря! :-*

Взаимно се подсещаме всички тук, това е целта на занЯтието . :)
Понеже Юпитер е въздушен знак в аспект с Уран, ти като представител на Въздушния тригон, готова ли си  да сбъдваш или да рискуваш (с) твоя , даже и непрактична мечта, цел ?  А, има ли шанс да приключиш с някой/ нещо, които не споделят твоите възгледи, убеждения; влезе или излезе във връзка, която е по-скоро между хора, които експериментират с желанията, страстите си, отколкото силно емоционално и чувствена ?
Тази година и Плутон, и Марс, и Венера, и Меркурий, и Сатурн, и затъмненията периодично ще "атакуват" действието на този обмен, като ни напомнят за неговите прояви и би било хубаво, който е отворен за/към тяхната природа да използва по предназначение енергията от същия. Следващият такъв е чак след 3 г. но тогава вече тригонът между Юпитер и Уран ще е "забавящ" :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2017, 06:53:01 pm »
Кулминация на цикъла Юпитер/Уран започнал през 2010 г в Овен. Усещате ли в личен план оживление да сбъдвате "големите си планове", уверени в добрия шанс, точния момент, разчитайки на късмета, макар и това да ви коства избор, който предполага да се разделите/ приключите с някой или нещо ? Вярвате ли, че възможността е на ръка разстояние от вас, особено онези с точки в 20*-21* на кардиналните знаци, Въздух, Огън ?  :)
Рени, нямам в този градус на везните и овена планети и куспиди, обаче видях сега картата, която си пуснала за тригона между Уран и Юпитер на 22 юни 2015г, Юпитер е бил на 20* лъв върху моя антивертекс в 12д и на 24 юни, същата година, представих пред публика първата си книга, която беше излязла от печат март- представянето мина не както очаквах, от близките, които бях поканила само две приятелки дойдоха и една комшийка, останалите бяха непознати за мен, а и недостатъчно за предвидените места, музикален съпровод нямаше, абе въобще- слаба организация, останах с впечатление, че организаторката умишлено го прави, да не би някоя да я засенчи или пък от завист, че нейните книжки издава по 20-30 броя на компютър, приличат на брошури.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #29 -: Февруари 21, 2017, 07:24:06 pm »
Корея, благодаря за споделеното, аз точно в тази посока зададох и въпроса, защото доста хора споделят същата нагласа както и при теб, аз съм една от тях. :)  Сатурн и /или Нептун държат ли в периода ( октомври'16 към момента) ъгъл, планети в подвижния кръст, натални Меркурий/, Юпитер ?
Веселото при мен ще е след около година, когато едновременно тр. Нептун съвпадне с МЦ, тр. Сатурн с ДЦ, а Плутон върху Венера.
Иначе в Дева нямам нищо, освен ИЦ на 15 гр., Марс в Близнаци 18 гр. и те са били целнати от транзита на Сатурн.Е, и нат. Нептун в Стрелец мина под ножа му.
Нептун транзитно засега е тригонирал  АЦ и Луната ми.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...