Автор Тема: Юпитер/Уран-"време" за късмет  (Прочетена 15565 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2017, 03:20:31 pm »
Акрукс, оста Вертекс-Антивертекс не  е случайна ос. Това е линк с информация, ако ти е интересно, аз съм го запаметила от Лили, някъде беше го качила тя, за което й благодаря.  :)

http://www.astrologic.ru/hamburg/hamburg4b.htm#2
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #46 -: Февруари 25, 2017, 03:08:01 am »
Късмета не се  търка, трябва да  се научиш да се отъркваш у него. :)

Една моя леля казваше за късмета:
Късмета трябва да си го накъсметиш! :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #47 -: Юни 09, 2017, 01:04:08 pm »
Делфин, би ли споделила за :
Юпитер Везни опозиция Уран Овен декември 2016 г
Юпитер 23 * Везни SR  февруари 2017 г.
Марс/Уран Овен опозиция ретро Юпитер  март
Слънце Овен опозиция Юпитер Везни 08.04.
Марс  Близнаци опозиция Сатурн Стрелец,
къде попадат в картата ти ? Покупката е при Юпитер в SR 13 * Везни, ти си с Луна/Уран Везни 2-ри дом и би трябвало Юпитер в 3-ти ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #48 -: Юни 09, 2017, 06:22:05 pm »
Разбира се, Рени.

Юпитер Везни опозиция Уран Овен декември 2016 г - по оста 2/8 дом, на 3* от съвпад за Уран и опозиция за Юпитер с натална Венера в 8 дом.

Юпитер 23 * Везни SR  февруари 2017 г. - Юпитер става стационарно-ретрограден на градус от К3.

Марс/Уран Овен опозиция ретро Юпитер  март - отново по оста 2/8 дом, на 3* от К3/9.

Слънце Овен опозиция Юпитер Везни 08.04. - отново ос 2/8, и отново в близост до начална Венера, на 2* от нея.

Марс  Близнаци опозиция Сатурн Стрелец - случва се в 10/4 домове. Сатурн в 4 дом, Марс в 10.

В деня на покупката Юпитер е във 2 дом, там се движи ретроградно, а натално е в Скорпион, в 3 дом. А в деня преди това, при капарирането, транзитна Луна е минала точно над него.

Пълнолунието сега, на 09.06 попада отново по оста 4/10 дом и е в хармонични аспекти към натална Венера.

Писах за деня на покупката в темата за възврат на Венера, да не се повтарям - http://astra.la/forum/index.php?topic=430.msg153603#msg153603.
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 06:28:11 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #49 -: Юни 09, 2017, 07:39:10 pm »
Благодаря, Делфин- и с Юпитер натален в Скорпион. Упр. АСЦ е спрял опозиция Юпитер, в знак на Венера. Според теб, кой е  донесъл така мечтаната покупка и кой е инициирал събитието ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #50 -: Юни 09, 2017, 09:55:06 pm »
Виждам го като комбинирано влияние на Юпитер, Венера, Меркурий и Уран. Като отключващи - бързоходеца и транзитна Луна :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #51 -: Юни 09, 2017, 09:56:36 pm »
А Марс ? А, ти си и Овен ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #52 -: Юни 09, 2017, 10:01:40 pm »
Минава в Рак и прави квадратура към Слънцето и Меркурий натални. Преди това - опозиция със Сатурн, с който са в съвад в 9 дом, Венерин знак. В този случай ми се струват допърващи картината. Макар че тук, сега ми идва на ум, вероятно е проработила взаимната рецепия Венера/Марс.

Ти как го виждаш? Може би не обхващам всичко.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #53 -: Юни 09, 2017, 10:57:52 pm »
За съжаление един от" печелившите"- загиналият днес пилот от падналият в морето хеликоптер .Юпитер днес се обръща в точен съвпад в/у натален Меркурий  и 2градуса орбис със Слънце в 11 градуса Везни. Плутон е в 16 Везни, Меркурий е в полусекстил- вид съвпад с Уран в 14 градуса Скорпион, който пък е в съвпад с Марс в 10 гр Скорпион .То почти всичко в картата е струпано там. Извинавам се, че съм като лешояд ,но реших да погледна картата, ще я кача без час . Дирекционно Слънце съвпад Венера -колко го чакат, а други жалват, че няма да ги огрее... Иначе днешното пълнолуние е върху дирекционен Марс.
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 11:43:35 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #54 -: Юни 10, 2017, 02:58:13 pm »
Минава в Рак и прави квадратура към Слънцето и Меркурий натални. Преди това - опозиция със Сатурн, с който са в съвад в 9 дом, Венерин знак. В този случай ми се струват допърващи картината. Макар че тук, сега ми идва на ум, вероятно е проработила взаимната рецепия Венера/Марс.

Ти как го виждаш? Може би не обхващам всичко.

Делфин, ти реагираш на това събитие като важно в живота ти, затова трябва да са замесени кардиналните оси, ще си видима и в собствените си очи и в тези на другите като резултат, осъществяване. Това не е случка от вчера за днес, планувано е, мечтано е  по същата, желана е с/във времето, затова изброих, кои може да са провокаторите в периода. Марс винаги е този, който случва инициативите ни, Венера пък е тази, която винаги движи интереса ни, лунациите активират , всичко онова, което носят външните планети в период  от 1-2 г  в домовете, където транзитират и по аналогиите на докоснатите планети. Юпитер и Сатурн пък винаги показват, според това, дали са под или над хоризонта, колко и дали сме ангажирани  с личните си  или обществени цели и стремежи, на ъгъл- с какво/кой уверено започваме или приключване,  какво/кой обвиняваме за не -случваното. Всеки може да откликне на фазите от цикъла Юпитер- Сатурн, Юпитер- Уран, Сатурн- Уран, толкова колкото може , както и никак, стига да е наясно с намеренията и ресурсите (си). Ти си видяла възможностите и си ги материализирала. Когато ти поднесат  5 кг лимони, не е задължително да реагираш с традиционното " направи си лимонада", щото и Уран, и ретро Венера го предпочитат по "техния начин".  Всичко си обхванала, защото има събитие, което тепърва ще ти носи резултат(и).  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #55 -: Юни 10, 2017, 08:35:11 pm »
Благодаря Рени  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #56 -: Юни 11, 2017, 11:32:58 pm »
За съжаление един от" печелившите"- загиналият днес пилот от падналият в морето хеликоптер .Юпитер днес се обръща в точен съвпад в/у натален Меркурий  и 2градуса орбис със Слънце в 11 градуса Везни. Плутон е в 16 Везни, Меркурий е в полусекстил- вид съвпад с Уран в 14 градуса Скорпион, който пък е в съвпад с Марс в 10 гр Скорпион .То почти всичко в картата е струпано там. Извинавам се, че съм като лешояд ,но реших да погледна картата, ще я кача без час .
Меркурий и Юпитер не са виновни в случая, но пък Пълнолунието върху Нептун може да е главен виновник по невнимание да закачи с едната перка пилона на кораба и да падне в морето.
Имаше много силен вятър там по това време, не знам защо са им разрешили да провеждат учението при лоши климатични условия...

« Последна редакция: Юни 11, 2017, 11:34:48 pm от akruks »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #57 -: Юни 11, 2017, 11:44:05 pm »
Не  казвам виновни, а че се е случило уж по късметлийско време -ама нъцки. Иначе дир Марс е в 18-19 Стрелец-точен аспект с пълнолуниено. Възможно е Слънцето да е У4 8 или 12 защото освен  при стелиум тр Юпитер  дир Слънце е съвпад нат Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #58 -: Юни 12, 2017, 02:13:11 pm »
по късметлийско време

Тия дни ли беше такова времето ?/  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #59 -: Юни 12, 2017, 10:46:50 pm »
За някои явно стационарно директен Юпитер ву натална точка, без лоши аспектации, а напротив-не беше. Или не беше в краткосрочен земен план, а в по-голяма картина с оглед на следващо въплъщение и инкарнационен план може и да е било. Но в този живот -не .