Автор Тема: За климактеричките...  (Прочетена 6196 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: За климактеричките...
« Отговор #15 -: Юни 16, 2015, 03:32:24 pm »
Бабите ми бяха активни жени и са ми разказвали,че не са имали вълни,задух,а и не съм ги чувала да изпадат в истерии.  :D В истерии се изпада и от скука,не само от възрастта.Лелите ми също са активни жени с отговорности и стегнат график и също не са имали проблеми или поне не са имали време да ги забележат  ;) Майка ми има Слънце съвпад с Нептун,което вече е сериозна предпоставка за артистични изяви,на които никой не обръща внимание  :d030: :043: Не съм запозната с активността в сексуалния живот на жените от семейството  ;)
 За себе си е рано да мисля за климактериума,а и нямам време-като се случи,ще се случи
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За климактеричките...
« Отговор #16 -: Юни 16, 2015, 03:39:43 pm »
То не е само до климактериум, а опира до доста по-комплексни фактори - характер, среда, възпитание и начин на живот. Менопаузата не е оправдание за жени, на които няма да им е минал ползотворно денят, ако не изхвърлят отрова в обкръжението си. Такива не ги жаля въобще и мога да бъда изключителен циник, ако започнат да прекаляват.

Кой знае по-нататък мен какъв климакс ще ме тресе, след толкова неприятни опитности с подобен тип жени.  :012:
« Последна редакция: Юни 16, 2015, 03:46:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За климактеричките...
« Отговор #17 -: Юни 16, 2015, 03:53:54 pm »
Жените в 30+ нямаме особено право да роптаем срещу жените 40+. Наближава, Лили. Не си играй с огъня. Не знаеш ти как ще го изживееш. А то скоро ще ни дойде до главата.  :012:

Климактерички, истерички... Прекалено. Тук има доста жени в тази възраст. Като гледам, добре си живуркат форумно. И ние покрай тях.
Дами, аз нямам против критическата ви.  :-* И без критическа съм неврозна. Влизам в положение на всеки нервак.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За климактеричките...
« Отговор #18 -: Юни 16, 2015, 03:57:45 pm »
Климактерички и истерички има в обкръжението ми, Ема. Не са във форума. Тук в сравнение с професионалното ми обкръжение е същински оазис. Но тук и нивото на съзнание е друго. А също така се предполага и ниво на интелигентност, по-високо от масовото средно /и под средното/.  ;) Не виждам и толкова простотия тук, каквато срещам навън, в обкръжението. Признавам - за мен простотията е голям проблем, просто се гнуся и това е.

Не си играя с огъня, просто пет пари не давам за тях. Имат си проблеми - нека ги решават. Без моето участие.  :)

На мен пък ми се струва прекалено поведението на описаните женици, а не думата, с която ги наричам. Между другото, някои от тях още не са навлезли в менопауза. Значи проблемът не е на хормонално ниво, а тогава какво? Мисля, че няма нужда да се вербализира, то се знае.   :)






« Последна редакция: Юни 16, 2015, 04:12:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За климактеричките...
« Отговор #19 -: Юни 16, 2015, 04:14:37 pm »
Малко преувеличавате ми се струва. Според мен нещата са далеч по-прости. Просто, природата си е свършила работата, не е много рационално жена да ражда над определена възраст, най-малкото защото вече не е в състояние да се грижи за потомството си както когато е на 20-30. Та затова госпожата Природа в един момент рязва кранчето.
Относно лошото настроение и прочие, то като в пубертета, почват да те тресат хормоните, как да се чувстваш-прекрасно. Колко от вас са поносими преди цикъл, мен малко хормонален дисбаланс ми трябва, че да се държа като пълно ку-ку  :)
Относно това, че една остаряваща жена не била привлекателна, губела силата си  и бля-бля. Ми затова има други причини, в основата не стои менопаузата. Да, вероятно жената не се чувства добре, губи островното си предназначение-да ражда, но ако се грижи добре за себе си, не мисля че в очите на околните ще е непривлекателна само защото няма цикъл. Проблемът е на психологична основа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За климактеричките...
« Отговор #20 -: Юни 16, 2015, 04:21:10 pm »
Не страдам от ПМС или поне не е така силно изразено. Дори върху близките си никога не съм си позволявала да си изкарам лошото настроение по това време на месеца. Всъщност почти няма никаква разлика с останалите дни. Дори навремето активно спортувах /много натоварващи силови тренировки/ и правех секс през тия дни, наречени незнайно защо "неразположение".  ;D
Може да стана леко по-обидчива, но само дотам. И пак друг фактор трябва да е допринесъл за по-кисело от обичайното настроение.

Щом съм така добра да си овладявам настроенията и емоционалните изблици, защо да не се постарае и друг? Съобразяването не може да бъде едностранно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За климактеричките...
« Отговор #21 -: Юни 16, 2015, 04:43:24 pm »
Лили, не може само жените да са ти проблем. Простотията няма пол. Но за мъже не виждам драми.
 :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За климактеричките...
« Отговор #22 -: Юни 16, 2015, 04:50:26 pm »
На прост мъж не съм попадала, честно. Повечето ми мъже може и да не са били енциклопедично умни, но със задоволително ниво на интелигентност и без просташко отношение. Простащина наблюдавам повече сред жените. Но това е друг тип простащина, не е като при мъжете.

От друга страна доста жени, работили в мъжки колективи, също се оплакват. За съжаление нямам база за сравнение, цял живот работя само в женски екипи. Нагледах се на всякакви изпълнения, не е като да не мога да съставя представителна извадка.  :012:

Колеги мъже също съм имала, макар и малко. Никакви проблеми, никакви идиотизми, не са така и нагли.

Мъж колега, ако веднъж или два пъти го поставиш на място, ще се усети. Докато при колежки от женски пол не виждам такава тенденция.

И както гласи една източна мъдрост:

Цитат

На умния – намек, на глупавия – ритник.




« Последна редакция: Юни 16, 2015, 05:45:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui