Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

Цигарите

(1/5) > >>

Papy:
Дайте ми всякакви мъдри, поучителни, възмутителни, скандални и каквито искате съвети за отказване
Моля, не слагайте снимки, не съм чувствителна към тях, а са грозни

Дракониада:
Защо ти се налага да ги спираш?Ами пуши си,но ги намали.Приеми,че са нещо приятно,а не смъртен грях и ги пуши само за удоволствие.Аз пуших страшно много и ги намалих доста.Отказвам да се претравям,отказвам да се лиша от нещо толкова интимно и приятно.Намерих баланс,беше ми много трудно да дисциплинирам никотиновата зависимост и намалените дози, чисто физически се поболявах.
Не знам колко пушиш,но ако дъниш на час по 2-3,първоначално(първите дни) ги смъкваш на 1-2,след това на 1 на час,после през час...

enigma:

--- Цитат на: Papy в Юни 18, 2015, 07:26:50 pm ---Дайте ми всякакви мъдри, поучителни, възмутителни, скандални и каквито искате съвети за отказване
Моля, не слагайте снимки, не съм чувствителна към тях, а са грозни

--- Край на цитат ---
Изтървахме новолунието в близнаци-дишането, но и нервното напрежение, ай друг път ще ги отказваме! Аз съм толкова добра в зарибяването за отказване,че вече имам трима отказали се. Шарлатанка ще дойда, аз не съм и искала да ги откажа. Но бивши пушачи колеги ме гледат с ледено презрение заради пушенето. Е, тогава ми взривяват урана и ами-пуши ми се, това е. И ми е кеф.
Сериозно сега-за мен ключът е когато има момент за промяна-астро, или друг-нови навици места и хора, не изцяло. При мен навиците и режимът са устойчиви, нещо трябва да ме раздруса, за да направя промени.
Аз съм си купила книга-две даже и диск на тема отказване, познатите ми се смеят. Никога не съм искала да ги откажа, грозно, но е истина.
В момента, в който не пушех 3 дни на Рила имах видения-отстрани се видях как пуша.
Зависимостта е в мозъка, като се изтърпи абстиненцията-се забравя нуждата от цигара. Но винаги си на ръба да се върнеш отново, Повечето не го правят. Браво на тях. Други стават нетърпими към пушачите. Познавах един чичи 20 години не пуши и се върна към тях, умря от рак на белите дробове, а беше над 70. Това обаче никога не ми е било коз против павкането. Баща ми пушеше по 2 кутии, хвърли ги от раз на 51, живя до 77 г. Майка ми- никога не е била пристрастена, пушеше от мода-такива времена имаше. После ги намали и спря.
Дисциплина и инат за месец-два, после е лесно.
Лошото е,че всички около мен ми тътнат постоянно и това ме дразни и ми пречи да заобичам свободата да дишам чисто.

Papy:
На мен принципно ми миришат лошо
Обаче пуша кутия, сега съм на около 10 половинки (хвърлям ги до средата)

Reptil:
Виж "The Power of Habit" на Charles Duhigg. На кратко, тезата му е, че навиците не се изкореняват, а променят. В добрия случай, запазваш подтика за действие и наградата от него, а променяш самото действие — когато усетиш, че ти се допуши, си взимаш ментов бонбон, условно. Имам я някъде на EPUB.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия